Amelia - en to fi translation catalogue (3468 entries)

en: "Book now" Button Type
fi: "Varaa nyt" -painikkeen tyyppi

en: "Go back" Button Type
fi: "Palaa takaisin" -painikkeen tyyppi

en: "I'm not a robot" checkbox
fi: "En ole robotti" -valintaruutu

en: "Paying now" Button Type
fi: Paneeli Napin Tyyppi

en: "Payment Method" View
fi: “Maksutapa”-näkymä

en: # of Hours in appointment
fi: Ajanvarausten kesto

en: # of appointments
fi: Ajanvarausten määrä

en: # of bookings
fi: Varauksien määrä

en: 'Back' button style
fi: 'Takaisin'-painikkeen tyyli

en: 'Book' button style
fi: 'Kirja'-painikkeen tyyli

en: 'Book another' button style
fi: "Varaa toinen" -painikkeen tyyli

en: 'Book now' button style
fi: "Varaa nyt" -painikkeen tyyli

en: 'Booking Date and Time' sets the limit based on when the booking is made, regardless of the appointment date. 'Appointment Date and Time' sets the limit based on the scheduled appointment itself.
fi: "Varauspäivä ja -aika" asettaa rajan varauksen tekoajankohdan perusteella, riippumatta tapaamispäivästä. "Tapaamispäivä ja -aika" asettaa rajan itse sovitun tapaamisen perusteella.

en: 'Bringing anyone with you' popup
fi: "Tuo kuka tahansa mukaasi" -ponnahdusikkuna

en: 'Cancel' button style
fi: "Peruuta"-painikkeen tyyli

en: 'Change password' button style
fi: "Vaihda salasana" -painikkeen tyyli

en: 'Close' button style
fi: 'Sulje'-painikkeen tyyli

en: 'Confirm' button style
fi: "Vahvista"-painikkeen tyyli

en: 'Continue' button style
fi: "Jatka"-painikkeen tyyli

en: 'Customer panel' button style
fi: 'Asiakaspaneeli'-painikkeen tyyli

en: 'Delete' button style
fi: 'Poista'-painikkeen tyyli

en: 'Filter' button style
fi: 'Suodata'-painikkeen tyyli

en: 'Finish' button style
fi: "Valmis"-painikkeen tyyli

en: 'Join waiting list' button style
fi: "Liity jonotuslistalle" -painikkeen tyyli

en: 'Learn more' button
fi: "Lisätietoja" -painike

en: 'Learn more' button style
fi: "Lisätietoja" -painikkeen tyyli

en: 'New Event' button style
fi: 'Uusi tapahtuma' -painikkeen tyyli

en: 'New appointment' button style
fi: "Uusi tapaaminen" -painikkeen tyyli

en: 'Read more' button style
fi: "Lue lisää" -painikkeen tyyli

en: 'Save changes' button style
fi: "Tallenna muutokset" -painikkeen tyyli

en: 'Scan e-ticket' button
fi: "Skannaa e-lippu" -painike

en: 'Send' button style
fi: "Lähetä"-painikkeen tyyli

en: 'Set password' button style
fi: "Aseta salasana" -painikkeen tyyli

en: 'Sign in' button style
fi: "Kirjaudu sisään" -painikkeen tyyli

en: 'View employee' button style
fi: "Näytä työntekijä" -painikkeen tyyli

en: 'View in package' button
fi: "Näytä paketissa" -painike

en: +more
fi: +lisää

en: +{count} more
fi: +{count} lisää

en: 1/1 width
fi: 1/1 leveys

en: 1/2 width
fi: 1/2 leveys

en: 10min
fi: 10 min

en: 12min
fi: 12 min

en: 15min
fi: 15 min

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: 1 year
fi: 1 vuosi

en: 1min
fi: 1 min

en: 20min
fi: 20 min

en: 2 days
fi: 2 päivää

en: 2 weeks
fi: 2 viikkoa

en: 2 years
fi: Vuodet

en: 2min
fi: 2 min

en: 30min
fi: 30 min

en: 3 days
fi: 3 päivää

en: 3 months
fi: 3 kk

en: 3 weeks
fi: 3 viikkoa

en: 3 years
fi: Vuodet

en: 45min
fi: 45 min

en: 4 days
fi: 4 päivää

en: 4 weeks
fi: 4 viikkoa

en: 5 days
fi: 5 päivää

en: 5min
fi: 5 min

en: 6 days
fi: 6 päivää

en: 6 months
fi: 6 kk

en: <p>The <strong>Amelia</strong> plugin requires PHP version 5.5 or greater.</p>
fi: <p><strong>Amelia</strong>-lisäosa edellyttää PHP-versiota 5.5 tai uudempaa.</p>

en: AM - Booking view
fi: AM - Varausnäkymä

en: AM - Catalog Booking
fi: AM - Kataloginäkymä

en: AM - Catalog view
fi: AM - Kataloginäkymä

en: AM - Customer Panel
fi: AM - Asiakaspaneeli

en: AM - Employee Panel
fi: AM - Työntekijäpaneeli

en: AM - Events Calendar Booking
fi: AM - Tapahtumakalenteri Varaus

en: AM - Events List Booking
fi: Tapahtumaluettelon varauslomake

en: AM - Events view
fi: AM - Tapahtumanäkymä

en: AM - Search view
fi: AM - Hakunäkymä

en: AM - Step Booking
fi: AM Askelvaraus

en: API Key
fi: API-avain

en: API Key copied to clipboard.
fi: API-avain kopioitu leikepöydälle.

en: API base URL:
fi: API-perus-URL:

en: API setup
fi: API-asetukset

en: A percentage deposit is calculated based on the total booking price. A fixed amount can either be multiplied by the number of people or applied as a single total amount.
fi: Prosentuaalinen takuumaksu lasketaan varauksen kokonaishinnan perusteella. Kiinteä summa voidaan joko kertoa henkilömäärällä tai soveltaa yhtenä kokonaissummana.

en: A server error occurred. Please try again later.
fi: Palvelinvirhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: A single booking may include multiple attendees (spots).
fi: Yksi varaus voi sisältää useita osallistujia (paikkoja).

en: About
fi: Tietoja

en: About Event
fi: Tietoja tapahtumasta

en: About Package
fi: Lisää Palvelupaketti

en: About Service
fi: Lisää palvelu

en: About event
fi: Tietoja tapahtumasta

en: About package
fi: Tietoja paketista

en: About service
fi: Tietoja palvelusta

en: About this Event
fi: Tietoja tapahtumasta

en: About this event
fi: Tietoja tästä tapahtumasta

en: Accent
fi: Aksentti

en: Accent text
fi: Aksenttiteksti

en: Accept payments for bookings and services via PayPal.
fi: Hyväksy maksut varauksista ja palveluista PayPalin kautta.

en: Accept payments seamlessly through the Mollie payment gateway.
fi: Hyväksy maksut saumattomasti Mollie-maksuportaalin kautta.

en: Accept payments via Razorpay, ideal for Indian businesses.
fi: Hyväksy maksut Razorpayn kautta, joka on ihanteellinen intialaisille yrityksille.

en: Access link
fi: Pääsy linkkiin

en: Access link success
fi: Pääsy linkki onnistui

en: Access your financial data in seconds
fi: Pääset käsiksi taloudellisiin tietoihisi sekunneissa

en: Account ID
fi: Summa

en: Action
fi: Toiminto

en: Action-based notification
fi: Toimintoon perustuva ilmoitus

en: Action Triggered
fi: Toiminto käynnistetty

en: Actions
fi: Toiminnot

en: Activate
fi: Aktivoi

en: Activate with Envato
fi: Aktivoi Envatossa

en: Activated with Envato
fi: Aktivoitu Envatossa

en: Activation
fi: Aktivointi

en: Activation settings
fi: Aktivointiasetukset

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Add
fi: Lisää

en: Add Attendee
fi: Lisää osallistuja

en: Add Break
fi: Lisää tauko

en: Add Coupon
fi: Lisää kuponki

en: Add Customer
fi: Lisää asiakas

en: Add Date
fi: Lisää päivämäärä

en: Add Date Range
fi: Lisää Päivämäärän Ajanjakso

en: Add Day Off
fi: Lisää vapaapäivä

en: Add Extra
fi: Lisää lisäpalvelu

en: Add Google Maps API Key to show Google static map on "Locations" page.
fi: Lisää Google Maps API-avain, jotta voit näyttää Google Static Maps -karttakuvan "Sijainnit"-sivulla.

en: Add Meta Pixel to track ad conversions and optimize marketing.
fi: Lisää Meta Pixel mainosten konversioiden seuraamiseksi ja markkinoinnin optimoimiseksi.

en: Add Period
fi: Lisää ajanjakso

en: Add Pricing Category
fi: Lisää Hintakategoria

en: Add Special Day
fi: Lisää erikoispäivä

en: Add Stripe address fields
fi: Lisää Stripe-osoitekentät

en: Add Webhook
fi: Lisää Webhook

en: Add a Google Analytics tracking code to your booking page to gain insights into visitor behavior.
fi: Lisää Google Analytics -seurantakoodi varaussivullesi, jotta saat tietoa kävijöiden käyttäytymisestä.

en: Add a redirect URL for cases when a customer attempts to book a time slot that has already been taken.
fi: Lisää uudelleenohjaus-URL tapauksia varten, joissa asiakas yrittää varata jo varatun aikavälin.

en: Add another account
fi: Lisää toinen tili

en: Add appointment
fi: Lisää ajanvaraus

en: Add booking
fi: Lisää varaus

en: Add calendar
fi: Yhdistä kalenteri

en: Add category
fi: Lisää kategoria

en: Add custom field
fi: Lisää mukautettu kenttä

en: Add custom notification
fi: Lisää mukautettu ilmoitus

en: Add customer
fi: Lisää asiakas

en: Add date range
fi: Lisää päivämääräväli

en: Add day(s)
fi: Lisää päivä(t)

en: Add day off
fi: Lisää vapaapäivä

en: Add duration
fi: Lisää kesto

en: Add element (button, link...) ID, that will manually load amelia shortcode content
fi: Lisää elementin (painike, linkki...) tunnus, joka lataa Amelia-lyhytkoodin sisällön manuaalisesti

en: Add event
fi: Lisää tapahtuma

en: Add event attendees
fi: Lisää tapahtuman osallistujat

en: Add extra
fi: Lisää lisäpalvelu

en: Add more Appointments
fi: Lisää Ajanvarauksia

en: Add more appointments
fi: Lisää lisää tapaamisia

en: Add multiple employees to your booking system, manage their schedules, and assign them to services or events, making it easy to scale your business and coordinate your team.
fi: Lisää useita työntekijöitä varausjärjestelmääsi, hallitse heidän aikataulujaan ja osoita heille palveluja tai tapahtumia, jolloin voit helposti laajentaa liiketoimintaasi ja koordinoida tiimiäsi.

en: Add option
fi: Lisää vaihtoehto

en: Add package
fi: Lisää paketti

en: Add period
fi: Lisää piste

en: Add pricing category
fi: Lisää hintaluokka

en: Add rule
fi: Lisää sääntö

en: Add services
fi: Lisää palvelut

en: Add special day
fi: Lisää erityinen päivä

en: Add to Calendar
fi: Lisää kalenteriin

en: Add to calendar
fi: Lisää kalenteriin

en: Add tracking
fi: Lisää seuranta

en: Add work hours
fi: Lisää työaika

en: Additional information
fi: Lisätietoja

en: Additional people
fi: Lisää henkilöitä

en: Address
fi: Osoite

en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Advanced
fi: Edistynyt

en: After
fi: Jälkeen

en: After account activation, subscribers will be created as customers in Amelia
fi: Tilin aktivoinnin jälkeen tilaajat luodaan asiakkaiksi Amelia-palveluun.

en: After with space
fi: Jälkeen ja väli

en: Agencies
fi: Virastot

en: Alert content
fi: Hälytyssisältö

en: Alert message
fi: Varoitusviesti

en: All
fi: Kaikki

en: All Locations
fi: Kaikki Sijainnit

en: All Services
fi: Kaikki Palvelut

en: All appointments are selected
fi: Kaikki ajanvaraukset on valittu

en: All appointments will be scheduled with the status selected here.
fi: Kaikki tapaamiset ajoitetaan tässä valitulla tilalla.

en: All appointments will be selected later
fi: Kaikki ajanvaraukset tullaan valitsemaan myöhemmin

en: All assigned services
fi: Kaikki osoitetut palvelut

en: All bookings
fi: Keskimääräiset varaukset

en: All customers
fi: Kaikki asiakkaat

en: All employees
fi: Kaikki työntekijät

en: All events
fi: Kaikki tapahtumat

en: All extras
fi: Kaikki lisäosat

en: All locations
fi: Kaikki sijainnit

en: All packages
fi: Kaikki paketit

en: All services
fi: Kaikki palvelut

en: All services are booked separately
fi: Kaikki palvelut varataan erikseen.

en: All services are booked separately.
fi: Kaikki palvelut varataan erikseen.

en: All slots are selected
fi: Kaikki paikat ovat valittuna

en: All tickets have already been scanned
fi: Kaikki liput on jo skannattu.

en: Allow additional people
fi: Salli lisähenkilöt

en: Allow admin to book appointment at any time
fi: Salli ylläpitäjän varata ajanvaraus milloin vain

en: Allow admin to book over an existing appointment
fi: Salli ylläpitäjän varata ajanvaraus milloin vain

en: Allow booking above maximum capacity
fi: Salli varaukset, kun kapasiteetti on täynnä

en: Allow booking without a prior login
fi: Salli varaus ilman kirjautumista ennakkoon

en: Allow bringing more people
fi: Salli tuoda lisää ihmisiä

en: Allow clients to secure bookings with partial payments.
fi: Anna asiakkaiden varmistaa varaukset osamaksuilla.

en: Allow customers and employees to quickly sign in using their Facebook account, making the login process faster, simpler, and more secure.
fi: Anna asiakkaiden ja työntekijöiden kirjautua nopeasti Facebook-tilinsä avulla, jolloin kirjautumisprosessi on nopeampi, yksinkertaisempi ja turvallisempi.

en: Allow customers and employees to quickly sign in using their Google account, making the login process faster, simpler, and more secure.
fi: Anna asiakkaiden ja työntekijöiden kirjautua nopeasti sisään Google-tilillään, jolloin kirjautumisprosessi on nopeampi, yksinkertaisempi ja turvallisempi.

en: Allow customers to book multiple services in a single transaction for a streamlined experience.
fi: Anna asiakkaiden varata useita palveluita yhdellä kertaa, jotta kokemus on sujuva.

en: Allow customers to book repeating appointments with customizable recurrence.
fi: Anna asiakkaiden varata toistuvia tapaamisia mukautettavalla toistuvuusasetuksella.

en: Allow customers to cancel packages
fi: Salli asiakkaiden perua palvelupaketteja

en: Allow customers to choose employee on the customer panel
fi: Salli asiakkaiden maksaa tapahtuman kokonaissumma

en: Allow customers to delete their profile
fi: Salli asiakkaiden poistaa oma profiilinsa

en: Allow customers to pay full amount
fi: Anna asiakkaiden maksaa koko summa

en: Allow customers to pay total appointment amount
fi: Salli asiakkaiden maksaa tapaamisen kokonaissumma

en: Allow customers to pay total event amount
fi: Salli asiakkaiden maksaa tapahtuman kokonaissumma

en: Allow customers to reschedule their own appointments
fi: Salli asiakkaiden itse muuttaa ajanvaraustensa aikoja

en: Allow customers to see other attendees
fi: Salli asiakkaiden nähdä muut osallistujat

en: Allow employees to manage appointments and events with ease. Customize colors to match your branding and improve usability.
fi: Anna työntekijöiden hallita tapaamisia ja tapahtumia helposti. Mukauta värit brändisi mukaisiksi ja paranna käytettävyyttä.

en: Allow employees to manage customers
fi: Anna työntekijöiden hallita asiakkaita

en: Allow employees to manage their appointments
fi: Anna työntekijöiden hallita omia tapaamisiaan

en: Allow employees to manage their days off
fi: Anna työntekijöiden hallita vapaapäiviään

en: Allow employees to manage their events
fi: Anna työntekijöiden hallita omia tapahtumiaan

en: Allow employees to manage their schedule
fi: Anna työntekijöiden hallita omaa aikatauluaan

en: Allow employees to manage their services
fi: Anna työntekijöiden hallita palveluitaan

en: Allow employees to manage their special days
fi: Anna työntekijöiden hallita omia erityispäiviään

en: Allow employees to view all customers
fi: Salli työntekijöille kaikkien asiakkaiden katselu

en: Allow multiple bookings per customer
fi: Salli useita varauksia asiakasta kohden

en: Allow payment via Payment Link
fi: Salli maksu maksulinkin kautta

en: Allow the same customer to book more than once
fi: Salli saman asiakkaan tehdä varaus useammin kuin kerran

en: Allow the short description below the booking form to support Amelia Booking Plugin and spread the word about it.
fi: Salli varauslomakkeen alla oleva lyhyt kuvaus tukemaan Amelia Booking Plugin -laajennusta ja levittämään tietoa siitä.

en: Alpha sender ID
fi: Alfa-lähettäjän tunnus

en: Alpha sender ID can't be empty
fi: Alfa-lähettäjän tunnus ei voi olla tyhjä

en: Already Paid
fi: Maksettu

en: Already have an account?
fi: Oletko jo rekisteröitynyt?

en: Also cancel and delete future events
fi: Peruuta ja poista myös tulevat tapahtumat

en: Also cancel future events
fi: Peruuta myös tulevat tapahtumat

en: Also delete future events
fi: Poista myös tulevat tapahtumat

en: Also open future events
fi: Avaa myös tulevat tapahtumat

en: Amelia - Booking Button
fi: Amelia - Varauspainike

en: Amelia - Booking view
fi: Amelia - varausnäkymä

en: Amelia - Catalog Booking
fi: Amelia - luettelonäkymä

en: Amelia - Catalog view
fi: Amelia - luettelonäkymä

en: Amelia - Customer Panel
fi: Amelia - asiakaspaneeli

en: Amelia - Employee Panel
fi: Amelia - työntekijäpaneeli

en: Amelia - Events
fi: Amelia - tapahtumat

en: Amelia - Events Calendar
fi: Amelia - Tapahtumakalenteri

en: Amelia - Events List
fi: Amelia - tapahtumat

en: Amelia - Events List Button
fi: Amelia tapahtumaluettelon painike

en: Amelia - Search view
fi: Amelia - hakunäkymä

en: Amelia - Step-By-Step Booking
fi: Amelia - Vaiheittainen Varaus

en: Amelia Add to calendar page
fi: Amelia Lisää Kalenteriin sivu

en: Amelia Events List Booking Settings
fi: Amelia tapahtumaluettelon varausasetukset

en: Amelia Events List Booking Shortcode
fi: Amelia tapahtumaluettelon varauslyhytkoodi

en: Amelia Profile Settings
fi: Amelia Profiiliasetukset

en: Amelia Step Booking Settings
fi: Amelia Vaiheittaisen varauksen asetukset

en: Amelia Step Booking Shortcode
fi: Amelia Vaiheittaisen varauksen lyhytkoodi

en: Amelia Users Settings
fi: Amelia Käyttäjäasetukset

en: Amount
fi: Summa

en: An email with details of your booking has been sent to you.
fi: Varauksen tiedot on lähetetty sinulle sähköpostilla.

en: An unexpected error occurred. Please try again later.
fi: Odottamaton virhe tapahtui. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Any
fi: Kuka tahansa

en: Any Employee
fi: Kuka tahansa työntekijä

en: Any Employee Option Visibility:
fi: Mitkä Vaan Työntekijän Vaihtoehdon Näkymyys:

en: Any Location
fi: Mikä Tahansa Sijainti

en: Apple Calendar
fi: Google-kalenteri

en: Apple Calendar (Personal)
fi: Apple-kalenteri (henkilökohtainen)

en: Apple Calendar setup
fi: Apple-kalenterin asetukset

en: Application (client) ID
fi: Sovelluksen (asiakas) ID

en: Application fee amount (%)
fi: Hakemusmaksun määrä (%)

en: Applied for all assigned services
fi: Käytössä kaikissa määritetyissä palveluissa

en: Apply
fi: Käytä

en: Apply 'Booking close' settings to all recurring events
fi: Käytä "Varaus suljettu" -asetuksia kaikkiin toistuviin tapahtumiin

en: Apply 'Booking open' settings to all recurring events
fi: Käytä "Varaus avoinna" -asetuksia kaikkiin toistuviin tapahtumiin

en: Apply Changes to Events
fi: Sovella muutokset tapahtumiin

en: Apply on
fi: Käytä

en: Apply this to all recurring events
fi: Käytä tätä kaikkiin toistuviin tapahtumiin

en: Apply to All Days
fi: Käytä kaikkiin päiviin

en: Apply to all days
fi: Sovelletaan kaikkiin päiviin

en: Apply to future recurring events
fi: Sovelletaan tuleviin toistuviin tapahtumiin

en: Appointment
fi: Ajanvaraus

en: Appointment Canceled
fi: Ajanvaraus peruutettu

en: Appointment Date:
fi: Ajanvarauksen päivä:

en: Appointment ID
fi: Ajanvarauksen tunniste

en: Appointment Info
fi: Ajanvarauksen tiedot

en: Appointment Repeats
fi: Ajanvaraus Toistuu

en: Appointment booked
fi: Ajanvarauksia varattavana

en: Appointment can't be rescheduled
fi: Ajanvarauksen aikaa ei voi muuttaa

en: Appointment canceled
fi: Tapaaminen peruutettu

en: Appointment date
fi: Tapaamispäivä

en: Appointment date & time
fi: Tapaamisen päivämäärä ja kellonaika

en: Appointment deposit
fi: Varausmaksu

en: Appointment details
fi: Tapaamisen tiedot

en: Appointment duration
fi: Tapaamisen kesto

en: Appointment end time
fi: Tapaamisen päättymisaika

en: Appointment has been created.
fi: Tapaaminen on luotu.

en: Appointment has been deleted
fi: Ajanvaraus on poistettu

en: Appointment has been deleted.
fi: Tapaaminen on poistettu.

en: Appointment has been rescheduled
fi: Ajanvarauksen aikaa on muutettu

en: Appointment has been saved
fi: Ajanvaraus on tallennettu

en: Appointment has been updated.
fi: Tapaaminen on päivitetty.

en: Appointment information
fi: Ajanvarauksen tieto

en: Appointment initial date
fi: Tapaamisen alkamispäivä

en: Appointment initial date & time
fi: Tapaamisen alkuperäinen päivämäärä ja kellonaika

en: Appointment initial end time
fi: Tapaamisen alkuperäinen päättymisaika

en: Appointment initial start time
fi: Tapaamisen alkuperäinen alkamisaika

en: Appointment is removed from the cart.
fi: Ajanvaraus poistettiin ostoskorista.

en: Appointment management guide
fi: Tapaamisten hallintaopas

en: Appointment not found.
fi: Tapaamista ei löytynyt.

en: Appointment note
fi: Tapaamismuistio

en: Appointment note has been updated.
fi: Tapaamismuistio on päivitetty.

en: Appointment notes
fi: Ajanvarauksen huomautukset

en: Appointment price
fi: Ajanvarauksen hinta

en: Appointment repeats
fi: Tapaamisten toistot

en: Appointment space name
fi: Tapaamispaikan nimi

en: Appointment start time
fi: Tapaamisen alkamisaika

en: Appointment status
fi: Varauksen tila

en: Appointment status has been changed to
fi: Ajanvarauksen tilaksi on muutettu

en: Appointment status has been updated.
fi: Tapaamisen tila on päivitetty.

en: Appointment title
fi: Tapaamisen otsikko

en: Appointments
fi: Ajanvaraukset

en: Appointments booked
fi: Ajanvarauksia varattavana

en: Appointments from the first package expire on:
fi: Ajanvaraukset tässä palvelupaketissa

en: Appointments in this package
fi: Ajanvaraukset tässä palvelupaketissa

en: Appointments in this service
fi: Ajanvarauksia tässä palvelussa

en: Appointments to book
fi: Ajanvarauksia varattavana

en: Appointments waiting list
fi: Tapaamisten jonotuslista

en: Approve appointment link
fi: Hyväksy tapaamislinkki

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Are you sure? This action can't be undone.
fi: Oletko varma? Tätä toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Are you sure you want to block this customer?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän asiakkaan?

en: Are you sure you want to cancel and delete this event?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa ja poistaa tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to cancel this appointment?
fi: Haluatko varmasti perua tämän ajanvarauksen?

en: Are you sure you want to cancel this event?
fi: Haluatko varmasti peruuttaa tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to cancel this package?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän palvelupaketin?

en: Are you sure you want to cancel your attendance?
fi: Haluatko varmasti perua osallistumisen?

en: Are you sure you want to close this event?
fi: Haluatko varmasti sulkea tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to delete selected attendee?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitun osallistujan?

en: Are you sure you want to delete selected attendees?
fi: Haluatko varmasti poistaa valitut osallistujat?

en: Are you sure you want to delete these items?
fi: Haluatko varmasti poistaa nämä kohteet?

en: Are you sure you want to delete this appointment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän ajanvarauksen?

en: Are you sure you want to delete this block time?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän estoajan?

en: Are you sure you want to delete this category?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kategorian

en: Are you sure you want to delete this coupon?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän kupongin?

en: Are you sure you want to delete this customer?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän asiakkaan?

en: Are you sure you want to delete this employee?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän työntekijän?

en: Are you sure you want to delete this event?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to delete this event booking?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän tapahtuman varauksen?

en: Are you sure you want to delete this location?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän sijainnin?

en: Are you sure you want to delete this notification?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän ilmoituksen?

en: Are you sure you want to delete this package?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän palvelupaketin?

en: Are you sure you want to delete this package booking?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän paketin varauksen?

en: Are you sure you want to delete this resource?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän palvelun?

en: Are you sure you want to delete this service?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän palvelun?

en: Are you sure you want to delete this tax?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän lisäpalvelun

en: Are you sure you want to delete your profile? You will lose access to all your bookings and access to the customer panel.
fi: Haluatko varmasti poistaa profiilisi? Menetät pääsyn ajanvarauksiisi ja asiakaspaneelin käyttöön.

en: Are you sure you want to duplicate this appointment?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän ajanvarauksen?

en: Are you sure you want to duplicate this category?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän luokan?

en: Are you sure you want to duplicate this coupon?
fi: Oletko varma, että haluat kopioida tämän kupongin?

en: Are you sure you want to duplicate this employee?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän työntekijän?

en: Are you sure you want to duplicate this event?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to duplicate this location?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän sijainnin?

en: Are you sure you want to duplicate this package?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän palvelupaketin?

en: Are you sure you want to duplicate this resource?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän palvelun?

en: Are you sure you want to duplicate this service?
fi: Haluatko varmasti kopioida tämän palvelun?

en: Are you sure you want to hide this coupon?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän kupongin?

en: Are you sure you want to hide this employee?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän työntekijän?

en: Are you sure you want to hide this event?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to hide this location?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän sijainnin?

en: Are you sure you want to hide this package?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän palvelupaketin?

en: Are you sure you want to hide this resource?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän palvelun?

en: Are you sure you want to hide this service?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän palvelun?

en: Are you sure you want to hide this tax?
fi: Haluatko varmasti piilottaa tämän palvelupaketin?

en: Are you sure you want to open this event?
fi: Haluatko varmasti avata tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to refund this payment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksun?

en: Are you sure you want to reset your form settings?
fi: Haluatko varmasti nollata lomakeasetukset?

en: Are you sure you want to show this coupon?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän kupongin?

en: Are you sure you want to show this employee?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän työntekijän?

en: Are you sure you want to show this event?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän tapahtuman?

en: Are you sure you want to show this location?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän sijainnin?

en: Are you sure you want to show this package?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän palvelupaketin?

en: Are you sure you want to show this resource?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän palvelun?

en: Are you sure you want to show this service?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän palvelun?

en: Are you sure you want to show this tax?
fi: Haluatko varmasti näyttää tämän palvelupaketin?

en: Are you sure you want to skip the setup? Once skipped, the guided setup will no longer be available. All settings will need to be configured later.
fi: Haluatko varmasti ohittaa asennuksen? Kun asennus on ohitettu, ohjattua asennusta ei enää ole käytettävissä. Kaikki asetukset on määritettävä myöhemmin.

en: Are you sure you want to unblock this customer?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän asiakkaan?

en: Assigned
fi: Määritetty

en: Assigned Services
fi: Määritetyt palvelut

en: Assigned employee full name
fi: Valitun työntekijän koko nimi

en: Attachment
fi: Liite

en: Attachment upload path
fi: Liitteiden latauspolku

en: Attendee
fi: Osallistuja peruutti tapahtuman

en: Attendee Asc
fi: Osallistuja Asc

en: Attendee Desc
fi: Osallistujan kuvaus

en: Attendee code
fi: Osallistujan koodi

en: Attendee has been saved
fi: Osallistuja on tallennettu

en: Attendee have been deleted
fi: Osallistuja on poistettu

en: Attendee have not been deleted
fi: Osanottajaa ei ole poistettu

en: Attendees
fi: Osallistujat

en: Attendees Allowed
fi: Osallistujan koodi

en: Attendees Export Format
fi: Osallistujien vientimuoto

en: Attendees have been deleted
fi: Osallistujat on poistettu

en: Attendees have not been deleted
fi: Osallistujia ei ole poistettu

en: Auto-Reply Message
fi: Automaattinen vastausviesti

en: Auto-approve booking after payment
fi: Hyväksy varaus automaattisesti maksun jälkeen

en: Auto-fill your details using:
fi: Täytä tietosi automaattisesti käyttämällä:

en: Automate communication with notifications triggered by booking status, time, or custom rules
fi: Automatisoi viestintä varausstatuksen, ajan tai mukautettujen sääntöjen perusteella lähetettävien ilmoitusten avulla.

en: Automated invoices for a smoother payment experience
fi: Automatisoitu laskutuksen sujuvampi maksukokemus

en: Automatically calculate and apply taxes for hassle-free compliance and accurate billing.
fi: Laske ja sovella verot automaattisesti, jotta vaatimustenmukaisuus on vaivatonta ja laskutus tarkkaa.

en: Automatically calculate and apply taxes to your services and events, ensuring accurate billing and hassle-free compliance with every transaction.
fi: Laske ja sovella verot automaattisesti palveluihisi ja tapahtumiisi, mikä takaa tarkan laskutuksen ja vaivattoman säännösten noudattamisen jokaisessa transaktiossa.

en: Automatically create Amelia Customer user
fi: Luo Amelia-asiakaskäyttäjä automaattisesti

en: Automatically create Amelia Customers from WP Users
fi: Luo Amelia-asiakaskäyttäjä automaattisesti

en: Automatically create Zoom meetings for bookings and notify customers and employees.
fi: Luo automaattisesti Zoom-kokouksia varauksille ja ilmoita siitä asiakkaille ja työntekijöille.

en: Automatically generate invoices for every booking, making payments easier, more transparent, and fully streamlined for both you and your clients.
fi: Luo automaattisesti laskut jokaisesta varauksesta, jolloin maksut ovat helpompia, läpinäkyvämpiä ja täysin virtaviivaisia sekä sinulle että asiakkaillesi.

en: Automatically update the booking status to "Approved" after a successful payment is completed through the payment link.
fi: Päivitä varauksen tila automaattisesti tilaan "Hyväksytty", kun maksu on suoritettu onnistuneesti maksulinkin kautta.

en: Availability
fi: Saatavuus

en: Available
fi: Tavoitettavissa

en: Available date background
fi: Saatavilla oleva päivämäärätausta

en: Available date text
fi: Saatavilla oleva päivämääräteksti

en: Available from Pro license
fi: Käytettävissä olevat kuvat

en: Available from Standard license
fi: Käytettävissä olevat kuvat

en: Available from Starter license
fi: Käytettävissä olevat kuvat

en: Available in Elite licence
fi: Vapaana palvelupaketissa

en: Available in package
fi: Vapaana palvelupaketissa

en: Avoid double-booking by automatically coordinating shared rooms, equipment, or tools
fi: Vältä päällekkäisiä varauksia koordinoimalla jaetut huoneet, laitteet tai työkalut automaattisesti.

en: Away
fi: Poissa

en: Back
fi: Takaisin

en: Back button
fi: Takaisin-painike

en: Back to
fi: Takaisin

en: Back to appointments
fi: Takaisin ajanvarauksiin

en: Back to packages
fi: Takaisin palvelupaketteihin

en: Back to recurring settings
fi: Näytä toistuvat tapahtumat

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Gradient Angle
fi: Taustan gradienttikulma

en: Background Gradient Color 1
fi: Taustagradienttiväri 1

en: Background Gradient Color 2
fi: Taustagradienttiväri 2

en: Badge
fi: Tunnus

en: Badge color
fi: Merkki väri

en: Badge label
fi: Tunnusmerkki

en: Badges setup
fi: Tunnusten asetukset

en: Balance
fi: Tasapaino

en: Base Price:
fi: Perushinta:

en: Basic
fi: Perus

en: Beauty
fi: Kauneus

en: Before
fi: Ennen

en: Before enabling the recurring option, ensure that all required fields are set, including the service, employee, date, time, and location (if applicable).
fi: Ennen kuin otat toistuvan vaihtoehdon käyttöön, varmista, että kaikki vaaditut kentät on täytetty, mukaan lukien palvelu, työntekijä, päivämäärä, kellonaika ja sijainti (jos sovellettavissa).

en: Before with space
fi: Ennen ja väli

en: Begins
fi: Alkaa

en: Birthday
fi: Syntymäpäivä

en: Birthday greeting
fi: Syntymäpäiväonnittelu

en: Block
fi: Estä

en: Block booking times that overlap with busy events in the employee’s Outlook Calendar.
fi: Estä varausajat, jotka ovat päällekkäisiä työntekijän Outlook-kalenterin kiireisten tapahtumien kanssa.

en: Block booking times that overlap with events in the employee’s Apple Calendar.
fi: Estä varausajat, jotka ovat päällekkäin työntekijän Apple Calendarissa olevien tapahtumien kanssa.

en: Block customer
fi: Estä asiakas

en: Block time
fi: Ajan esto

en: Block time from calendars
fi: Estä aika kalentereiden merkintöjen perusteella

en: Block time has been added.
fi: Ajan esto lisättiin.

en: Block time has been deleted.
fi: Estoaika on poistettu.

en: Block time has been updated.
fi: Estoaika on päivitetty.

en: Blog
fi: Blogi

en: Body text
fi: Teksti

en: Book
fi: Varaa

en: Book Appointment
fi: Varaa aika

en: Book Now
fi: Varaa nyt

en: Book Package
fi: Varaa Palvelupaketti

en: Book This Package
fi: Varaa Palvelupaketti

en: Book This Service
fi: Varaa tapahtuma

en: Book another
fi: Varaa nyt

en: Book appointment
fi: Varaa aika

en: Book event
fi: Varaa tapahtuma

en: Book next appointment
fi: Varaa seuraava ajanvaraus

en: Book now
fi: Varaa nyt

en: Book option on employee dialog
fi: Kirja-vaihtoehto työntekijän valintaikkunassa

en: Book package
fi: Kirjapaketti

en: Book subtab name
fi: Varaa alavälilehden nimi

en: Book this event
fi: Varaa tapahtuma

en: Book this service
fi: Varaa tämä palvelu

en: Book time-based appointments with configurable durations, prices, and availability.
fi: Varaa aikaperusteisia tapaamisia, joiden kesto, hinta ja saatavuus ovat muokattavissa.

en: Booked
fi: Varattu

en: Booked Appointments
fi: Varatut Ajanvaraukset

en: Booked customer (full name, email, phone)
fi: Varattu asiakas (koko nimi, sähköposti, puhelinnumero)

en: Booking
fi: Varaus

en: Booking #{count}
fi: Varausnumero{count}

en: Booking Appointment
fi: Ajan varaaminen

en: Booking Approved with Issues
fi: Varaus hyväksytty ongelmilla

en: Booking Canceled
fi: Varaus peruutettu

en: Booking Closes
fi: Varaaminen sulkeutuu

en: Booking Closes Asc
fi: Varaus sulkeutuu Asc

en: Booking Closes Desc
fi: Varaus sulkeutuu Desc

en: Booking Confirmed
fi: Varaus vahvistettu

en: Booking Details
fi: Varauksen tiedot

en: Booking Failed
fi: Varaus epäonnistui

en: Booking Form
fi: Varauslomakkeet 1.0

en: Booking Forms 1.0
fi: Varauslomakkeet 1.0

en: Booking ID
fi: Varaus

en: Booking Opens
fi: Varaaminen aukeaa

en: Booking Opens Asc
fi: Varaukset avataan Asc

en: Booking Opens Desc
fi: Varaukset avataan Desc

en: Booking Overview
fi: Ajanvarauksen Yleiskatsaus

en: Booking Processed
fi: Varaus käsitelty

en: Booking Rejected
fi: Varaus hylätty

en: Booking added
fi: Varaus lisätty

en: Booking can't be canceled
fi: Ajanvarausta ei voi perua

en: Booking canceled
fi: Varaus peruutettu

en: Booking closes
fi: Varaukset sulkeutuvat

en: Booking closes when event starts
fi: Varaaminen sulkeutuu, kun tapahtuma alkaa

en: Booking date
fi: Varauspäivä

en: Booking form on customer profile enabled
fi: Varauslomake asiakasprofiilissa käytössä

en: Booking form on employee profile enabled
fi: Varauslomake työntekijäprofiilissa käytössä

en: Booking form tab enabled
fi: Varauslomake-välilehti käytössä

en: Booking form type
fi: Varauslomakkeen tyyppi

en: Booking form type on employee profile page
fi: Varauslomaketyyppi työntekijän profiilisivulla

en: Booking has been updated.
fi: Varaus on päivitetty.

en: Booking invoice
fi: Varauslasku

en: Booking is canceled
fi: Varaus on peruttu

en: Booking is currently unavailable. Please try again later.
fi: Lisäosan poistaminen käytöstä ei onnistu. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Booking is unavailable
fi: Ajanvarausta ei ole saatavilla

en: Booking not found
fi: Varaus-välilehden nimi

en: Booking not paid
fi: Varauksen hinta

en: Booking on employee page tab name
fi: Varaus työntekijän sivun välilehden nimellä

en: Booking opens
fi: Varaukset avataan

en: Booking opens immediately
fi: Varaaminen aukeaa heti

en: Booking price
fi: Varauksen hinta

en: Booking rescheduled
fi: Varaus siirretty

en: Booking source
fi: Varauksen lähde

en: Booking start
fi: Varauksen alkaminen

en: Booking status changed
fi: Varauksen tila muuttunut

en: Booking status has been changed to
fi: Varauksen tilaksi on muutettu

en: Booking tab name
fi: Varaus-välilehden nimi

en: Booking time slots will depend on the service duration
fi: Varausajat riippuvat palvelun kestosta.

en: Booking type
fi: Varaus tyyppi

en: Bookings
fi: Varaukset

en: Boost engagement by reaching clients instantly on a platform they use every day
fi: Lisää sitoutumista tavoittamalla asiakkaat välittömästi alustalla, jota he käyttävät päivittäin.

en: Boost revenue with bundled service packages
fi: Lisää tuloja palvelupakettien avulla

en: Boost revenue with valuable extras
fi: Lisää tuloja arvokkailla lisäominaisuuksilla

en: Boost team productivity with automated updates and fewer manual tasks.
fi: Paranna tiimin tuottavuutta automatisoiduilla päivityksillä ja vähemmillä manuaalisilla tehtävillä.

en: Border color
fi: Reunan väri

en: Break Hours
fi: Taukoajat

en: Breaks
fi: Tauot

en: Bringing Anyone With You
fi: Tuo Kuka Tahansa Kanssasi

en: Bringing anyone with you
fi: Tuo kuka tahansa mukaasi

en: Bringing anyone with you?
fi: Tuotko ketään mukanasi?

en: Buffer Time
fi: Puskuriaika

en: Buffer Time After: {value}
fi: Puskurointiaika jälkeen: {value}

en: Buffer Time Before: {value}
fi: Puskurointiaika ennen: {value}

en: Buffer time after
fi: Puskurointiaika jälkeen

en: Buffer time before
fi: Puskurointiaika ennen

en: Build tailored forms across services, events, and customer profiles using custom fields. Capture exactly the details you need with checkboxes, text areas, and more, turning every booking and registration into a powerful intake process.
fi: Luo räätälöityjä lomakkeita palveluiden, tapahtumien ja asiakasprofiilien mukaan käyttämällä mukautettuja kenttiä. Kerää tarvitsemasi tiedot tarkasti valintaruuduilla, tekstikentillä ja muilla ominaisuuksilla, jolloin jokaisesta varauksesta ja rekisteröitymisestä tulee tehokas asiakashankintaprosessi.

en: Bundle multiple appointments or services at discounted rates to encourage customers to book more.
fi: Yhdistä useita tapaamisia tai palveluita alennettuun hintaan, jotta asiakkaat varaavat enemmän.

en: Busy
fi: Varattu

en: Busy slots
fi: Varattuja aikavälejä

en: Button
fi: Painike

en: Button Type
fi: Napin Tyyppi

en: Button style
fi: Painikkeen tyyli

en: Buttons
fi: Napit

en: By booking this time slot you will book appointment on top of existing group appointment!
fi: Varaamalla tämän aikavälin varaat ajan olemassa olevan ryhmäajan päälle!

en: By continuing, you will set the appointment to a time slot that already has an existing appointment!
fi: Jatkamalla asetat ajanvarauksen aikaväliin, jossa on jo olemassa oleva ajanvaraus!

en: By entering your phone number you agree to receive messages via WhatsApp
fi: Lisäämällä puhelinnumerosi hyväksyt vastaanottamaan viestejä Whatsapilla

en: Calculated
fi: Lasketut

en: Calculated package price
fi: Lasketut paketin hinnat

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Camera not supported by this browser.
fi: Tämä selain ei tue kameraa.

en: Camera permission denied. Please allow camera access and try again.
fi: Kameran käyttöoikeus evätty. Salli kameran käyttö ja yritä uudelleen.

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cancel Appointment
fi: Peruuta ajanvaraus

en: Cancel Event
fi: Peruuta tapahtuma

en: Cancel Package
fi: Hallinnoi palvelupaketteja

en: Cancel and Delete
fi: Peruuta ja poista

en: Cancel appointment
fi: Peruuta tapaaminen

en: Cancel appointment link
fi: Peruuta tapaaminen -linkki

en: Cancel event
fi: Peruuta tapahtuma

en: Cancel event link
fi: Peruuta tapahtuma-linkki

en: Cancel following
fi: Peruuta tulevat

en: Cancel package
fi: Peruuta paketti

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: Canceled By Admin
fi: Peruttu palveluntarjoajan toimesta

en: Canceled By Attendee
fi: Peruttu asiakkaan toimesta

en: Canceled by admin
fi: Peruutettu ylläpitäjän toimesta

en: Canceled by attendee
fi: Peruutettu osallistujan toimesta

en: Cancellation Failed
fi: Peruutus epäonnistui

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Capacity
fi: Kapasiteetti

en: Capacity:
fi: Kapasiteetti:

en: Card
fi: Napin Tyyppi

en: Card color
fi: Kortin väri

en: Card content
fi: Kortin sisältö

en: Card field
fi: Korttikenttä

en: Card number
fi: Kortin numero

en: Card payment
fi: Korttimaksu

en: Cards
fi: Näytä kaikki kategoriat

en: Cards and buttons
fi: Kortit ja painikkeet

en: Carrier
fi: Kuljettaja

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Cart appointments details
fi: Ryhmäajanvarauksen tiedot

en: Cart description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Cart purchased
fi: Ostoskori ostettu

en: Catalog
fi: Luettelo

en: Catalog Booking
fi: Katalogin Varauslomake

en: Catalog Booking Form
fi: Katalogin Varauslomake

en: Catalog Package
fi: Katalogi palvelupaketit

en: Catalog Service
fi: Katalogipalvelu

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Categories positions updated successfully.
fi: Luokkien sijainnit päivitetty onnistuneesti.

en: Categories sidebar
fi: Luokat-sivupalkki

en: Category
fi: Kategoria

en: Category:
fi: Kategoria:

en: Category ID
fi: Luokan tunnus

en: Category Input Field
fi: Sijainnin Syöttökenttä

en: Category has been created.
fi: Luokka on luotu.

en: Category has been deleted.
fi: Luokka on poistettu.

en: Category has been updated.
fi: Luokka on päivitetty.

en: Category name
fi: Kategorian nimi

en: Centralize scheduling across all branches for clearer, simpler management
fi: Keskitä aikataulutus kaikissa haaroissa selkeämmän ja yksinkertaisemman hallinnan varmistamiseksi.

en: Change Password
fi: Vaihda salasana

en: Change colors
fi: Vaihda värit

en: Change group status
fi: Muuta ryhmän tila

en: Change password
fi: Vaihda salasana

en: Charge type
fi: Maksun tyyppi

en: Check customer's name for existing email/phone when booking
fi: Tarkista asiakkaan nimi sähköpostiosoitteen perusteella

en: Check this box to generate a payment link.<br> To include it in the notification, add the payment link placeholder.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat luoda maksulinkin.<br> Lisää maksulinkin paikkamerkki, jos haluat sisällyttää sen ilmoitukseen.

en: Check this checkbox if you want your attendee(s) to<br/>receive an email about the event’s updated information.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat lähettää asiakkaalle<br/>sähköposti-ilmoituksen tehdystä ajanvarauksesta.

en: Check this checkbox if you want your customer to<br/>receive an email about the scheduled appointment.
fi: Valitse tämä ruutu, jos haluat lähettää asiakkaalle<br/>sähköposti-ilmoituksen tehdystä ajanvarauksesta.

en: Check this option if you want the deposit<br> amount to be multiplied by the number<br> of people that customers add in the<br> "Bringing anyone with you" section.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos haluat, että<br> talletus kerrotaan ihmisten määrällä,<br> jotka asiakkaat lisäävät<br> “Muiden tuominen mukaan” -osioon.

en: Check this option if you want to create recurring appointments
fi: Ota asetus käyttöön, jos haluat luoda toistuvia ajanvarauksia

en: Check this option if you want your<br> customers to have the option to choose<br> whether they will pay a full amount<br> or just a deposit. If unchecked,<br> customers will only have deposit<br> as a payment option.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos haluat,<br> että asiakkaasi voivat valita, maksavatko <br> he koko summan vai vain <br> talletuksen. Jos tätä ei ole valittu,<br> asiakkailla on maksuvaihtoehtona<br> vain talletus.

en: Check this option if you want your customers to have the option to choose whether they will pay the full amount or just a deposit. If unchecked, customers will only be able to pay the deposit during the booking process.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos haluat asiakkaiden voivan valita, maksavatko he koko summan vai vain takuumaksun. Jos vaihtoehto ei ole valittuna, asiakkaat voivat maksaa vain takuumaksun varausprosessin aikana.

en: Check your email
fi: Anna sähköpostiosoite

en: Checkbox
fi: Valintaruutu

en: Checked in
fi: Tarkistettu

en: Checkout
fi: Kassa

en: Choose Apple Calendar
fi: Valitse Apple-kalenteri

en: Choose Category
fi: Valitse kategoria

en: Choose Date and Time
fi: Valitse Päivämäärä ja Aika

en: Choose Package
fi: Valitse palvelukokonaisuus

en: Choose Service
fi: Valitse palvelu

en: Choose a Form
fi: Valitse Lomake

en: Choose a currency that will be used for all price based settings.
fi: Valitse valuutta, jota käytetään kaikissa hintaan perustuvissa asetuksissa.

en: Choose a form you want to customize. The Step-by-Step 2.0 form is the new and improved version which provides you with better design and user experience, as well as better speed.
fi: Valitse lomake, jota haluat muokata. Vaiheittainen 2.0 -lomake on uusi ja parannettu versio, joka tarjoaa paremman suunnittelun ja käyttökokemuksen sekä paremman nopeuden.

en: Choose a group service
fi: Valitse ryhmäpalvelu

en: Choose a time interval that will be used when defining all time based settings.
fi: Valitse aikaväli, jota käytetään kaikkien aika-asetusten määrittelyssä.

en: Choose date and time
fi: Valitse päivämäärä ja kellonaika

en: Choose how Amelia suggests an alternative date when the selected recurring date has no available time slots.
fi: Valitse, miten Amelia ehdottaa vaihtoehtoista päivämäärää, kun valitulla toistuvalla päivämäärällä ei ole käytettävissä olevia aikavälejä.

en: Choose how custom field data is sent in group bookings.
fi: Valitse, miten mukautetut kentän tiedot lähetetään ryhmävarauksissa.

en: Choose how payments are handled for recurring appointments. If payment is collected only for the first one, the remaining appointments are paid on-site.
fi: Valitse, miten maksut käsitellään toistuvien tapaamisten osalta. Jos maksu peritään vain ensimmäisestä tapaamisesta, loput tapaamiset maksetaan paikan päällä.

en: Choose how recurring appointments can be booked. 'Disabled' turns recurring booking off, while 'All' allows customers to choose between available recurrence options.
fi: Valitse, miten toistuvat tapaamiset voidaan varata. 'Poissa käytöstä' poistaa toistuvat varaukset käytöstä, kun taas 'Kaikki' antaa asiakkaille mahdollisuuden valita käytettävissä olevista toistuvuusvaihtoehdoista.

en: Choose layout version
fi: Valitse Paikkamerkki

en: Choose the invoice format that will be used in notifications and on the customer panel.
fi: Valitse laskun muoto, jota käytetään ilmoituksissa ja asiakaspaneelissa.

en: Choose time you want to repeat appointment
fi: Valitse aika jolloin haluat toistaa ajanvarauksen

en: Choose when the repeating ends
fi: Valitse milloin toistuvuus päättyy

en: Choose whether you want to manage services, events, or both.
fi: Valitse, haluatko hallita palveluita, tapahtumia vai molempia.

en: Choosing layout of first step in step by step form
fi: Ensimmäisen vaiheen asettelun valinta vaiheittaisessa lomakkeessa

en: Class
fi: Luokka

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Clear filters
fi: Tyhjennä suodattimet

en: Click "Configure" to edit the text that will appear when this placeholder is used in notifications.
fi: Napsauta "Määritä" muokataksesi tekstiä, joka näkyy, kun tätä paikkamerkkiä käytetään ilmoituksissa.

en: Click + Service below to get started.
fi: Aloita napsauttamalla alla olevaa + Palvelu-painiketta.

en: Click on the activation link in the e-mail we sent to
fi: Napsauta aktivointilinkkiä sähköpostissa, jonka lähetimme osoitteeseen

en: Click to upload
fi: Klikkaa ladataksesi

en: Client ID
fi: Asiakastunnus

en: Client ID and secret
fi: Asiakastunnus ja salainen avain

en: Client Time:
fi: Asiakkaan aika:

en: Client secret
fi: Asiakkaan salaisuus

en: Close
fi: Sulje

en: Close Event
fi: Sulje tapahtuma

en: Close Event after certain minimum is reached
fi: Sulje tapahtuma, kun tietty minimi on saavutettu

en: Close event when minimum capacity is reached
fi: Sulje tapahtuma, kun vähimmäiskapasiteetti on saavutettu

en: Closed
fi: Suljettu

en: Closes at
fi: Sulkeutuu klo

en: Closes on
fi: Sulkeutuu

en: Closes on:
fi: Sulkeutuu:

en: Coaching
fi: Valmennus

en: Code
fi: Koodi

en: Collapse all
fi: Piilota kaikki

en: Collapse menu
fi: Tiivistä valikko

en: Collect the information your business truly needs
fi: Kerää yrityksesi todella tarvitsemat tiedot

en: Color
fi: Väri

en: Colors
fi: Värit

en: Colors & Fonts
fi: Värit ja fontit

en: Comma-dot
fi: Pilkku-piste

en: Comma (,)
fi: Pilkku (,)

en: Company
fi: Yritys

en: Company Days off
fi: Yrityksen vapaapäivät

en: Company Email:
fi: Yrityksen sähköposti

en: Company Phone:
fi: Yrityksen puhelin

en: Company VAT number
fi: Yrityksen ALV-numero

en: Company address
fi: Yrityksen osoite

en: Company days off
fi: Yrityksen vapaapäivät

en: Company email
fi: Yrityksen sähköposti

en: Company name
fi: Yrityksen nimi

en: Company phone
fi: Yrityksen puhelin

en: Company website
fi: Yrityksen verkkosivu

en: Compared to previous range
fi: Verrattuna edelliseen alueeseen

en: Complete booking with payment
fi: Varaa ja maksa

en: Complete booking without payment
fi: Tee varaus ilman maksua

en: Completed
fi: Valmistunut

en: Configuration
fi: Konfigurointi

en: Configure
fi: Säädä

en: Configure notifications for waiting list updates
fi: Määritä ilmoitukset odotuslistan päivityksistä

en: Configure placeholder
fi: Säädä paikkamerkki

en: Configure the cart appointments details placeholder.
fi: Määritä ostoskorin tapaamisten tietojen paikkamerkki.

en: Configure the group appointment details placeholder.
fi: Määritä ryhmävarauksen tietojen paikkamerkki.

en: Configure the group event details placeholder.
fi: Määritä ryhmätapahtuman tietojen paikkamerkki.

en: Configure the package appointments details placeholder.
fi: Määritä paketin tapaamisten tietojen paikkamerkki.

en: Configure the recurring appointments details placeholder.
fi: Määritä toistuvien tapaamisten tietojen paikkamerkki.

en: Configure waiting list for appointments
fi: Määritä ajanvarausjonotuslista

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Congratulations
fi: Onnittelut

en: Congratulations!
fi: Onneksi olkoon!

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Connect APIs effortlessly for smooth, integrated workflows.
fi: Yhdistä API:t vaivattomasti sujuvien, integroitujen työnkulkujen varmistamiseksi.

en: Connect Apple Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
fi: Yhdistä Apple-kalenterit synkronoidaksesi henkilökohtaiset ja työasiat sekä työntekijöidesi tapahtumat.

en: Connect Google Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
fi: Yhdistä Google-kalenterit synkronoidaksesi henkilökohtaiset ja ammatilliset tapahtumasi sekä työntekijöidesi tapahtumat.

en: Connect Outlook Calendars to sync your personal and professional events, along with your employees’.
fi: Yhdistä Outlook-kalenterit synkronoidaksesi henkilökohtaiset ja työasiat sekä työntekijöidesi tapahtumat.

en: Connect employee calendars, meeting tools, and other integrations to keep schedules perfectly synced and communication effortless across your entire team.
fi: Yhdistä työntekijöiden kalenterit, kokoustyökalut ja muut integraatiot, jotta aikataulut pysyvät täydellisesti synkronoituna ja viestintä sujuu vaivattomasti koko tiimissä.

en: Connect to Apple Calendar
fi: Yhdistä Apple-kalenteriin

en: Connect to your personal Apple Calendar
fi: Yhdistä henkilökohtaiseen Apple-kalenteriisi

en: Connect with web apps to automate messaging and send updates to custom URLs.
fi: Yhdistä verkkosovelluksiin viestien automatisoimiseksi ja päivitysten lähettämiseksi mukautettuihin URL-osoitteisiin.

en: Connect your Google Calendar here so once<br/>the appointment is scheduled it can be added<br/>to your Google Calendar automatically.
fi: Yhdistä Google Kalenteri tänne jotta kun<br/>ajanvaraus on ajoitettu se voidaan lisätä<br/>Google Kalenteriisi automaattisesti.

en: Connect your personal Zoom account to host virtual meetings and chats.
fi: Yhdistä henkilökohtainen Zoom-tilisi virtuaalikokousten ja chat-keskustelujen järjestämiseen.

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Connecting to Apple Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
fi: Yhteyden muodostaminen Apple-kalenteriin ei ole mahdollista. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan saadaksesi apua.

en: Connecting to Google Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
fi: Yhteyden muodostaminen Google-kalenteriin ei ole käytettävissä. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan saadaksesi apua.

en: Connecting to Outlook Calendar is not available. Please contact an administrator for assistance.
fi: Yhteyden muodostaminen Outlook-kalenteriin ei ole käytettävissä. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan saadaksesi apua.

en: Connecting to Stripe is not available. Please contact an administrator for assistance.
fi: Yhteyden muodostaminen Stripeen ei ole mahdollista. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan saadaksesi apua.

en: Connecting to Zoom is not available. Please contact an administrator for assistance.
fi: Yhteyden muodostaminen Zoomiin ei ole mahdollista. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan saadaksesi apua.

en: Consulting
fi: Konsultointi

en: Contact message
fi: Yhteydenottoviesti

en: Contact support.
fi: Ota yhteyttä tukeen.

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Text Color
fi: Syötä tekstin väri

en: Content area
fi: Sisältöalue

en: Content placeholders
fi: Sisällön paikkamerkit

en: Continue
fi: Jatka

en: Continue Booking
fi: Jatka Varausta

en: Continue setup
fi: Jatka asennusta

en: Copy your API key now, as it won't be visible again.
fi: Kopioi API-avaimesi nyt, sillä se ei ole enää näkyvissä.

en: Cost
fi: Kustannukset

en: Could not delete category. This category has services available for booking in purchased package.
fi: Luokkaa ei voitu poistaa. Tähän luokkaan kuuluu palveluja, joita voi varata ostetussa paketissa.

en: Could not delete category. This category has services with {count} future appointment. | Could not delete category. This category has services with {count} future appointments.
fi: Luokkaa ei voitu poistaa. Tällä luokalla on palveluja, joill {count} -tuleva tapaaminen. | Luokkaa ei voitu poistaa. Tällä luokalla on palveluja, joilla {count} -tulevia tapaamisia.

en: Could not delete service. This service has {count} appointment in the future. | Could not delete service. This service has {count} appointments in the future.
fi: Palvelua ei voitu poistaa. Tällä palvelulla on tulevaisuudess {count} -tapaaminen. | Palvelua ei voitu poistaa. Tällä palvelulla on tulevaisuudess {count} -tapaamista.

en: Could not delete user. This user has {count} appointment in the future. | Could not delete user. This user has {count} appointments in the future.
fi: Käyttäjää ei voitu poistaa. Tällä käyttäjällä on tulevaisuudess {count} -tapaaminen. | Käyttäjää ei voitu poistaa. Tällä käyttäjällä on tulevaisuudess {count} -tapaamista.

en: Count Once
fi: Laske kerran

en: Count per Person
fi: Henkilökohtainen laskenta

en: Count time from
fi: Laske aika alkaen

en: Country
fi: Summa

en: Counts one primary customer plus any additional people they add.
fi: Lasketaan yksi pääasiakas ja kaikki hänen lisäämänsä henkilöt.

en: Counts the total number of people entered, including the primary customer.
fi: Laskee syötettyjen henkilöiden kokonaismäärän, mukaan lukien pääasiakas.

en: Coupon
fi: Alekoodi

en: Coupon Details
fi: Kupongin tiedot

en: Coupon Limit Reached
fi: Kupongin käyttöraja saavutettu

en: Coupon code
fi: Alekoodi

en: Coupon field
fi: Kuponkikenttä

en: Coupon has been created.
fi: Kuponki on luotu.

en: Coupon has been deleted.
fi: Kuponki on poistettu.

en: Coupon has been hidden.
fi: Kuponki on piilotettu.

en: Coupon has been updated.
fi: Kuponki on päivitetty.

en: Coupon is now visible.
fi: Kuponki on nyt näkyvissä.

en: Coupon limit reached
fi: Kuponkiraja saavutettu

en: Coupon needs to have discount or deduction
fi: Kuponkiin on määritettävä alennus tai vähennys

en: Coupon segment
fi: Kuponkisegmentti

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Coupons overview
fi: Kuponkien yleiskatsaus

en: Coupons setup
fi: Kuponkien asetukset

en: Create Amelia Customers
fi: Luo Amelia Asiakkaita

en: Create Amelia Employees
fi: Luo Amelia työntekijöitä

en: Create Appointments list
fi: Paketin Varauslista

en: Create Customers from WP Users with Amelia Customer Role
fi: Luo asiakkaita WP-käyttäjistä Amelia-asiakasroolin avulla

en: Create Employees from WP Users with Amelia Employee Role
fi: Luo työntekijöitä WP-käyttäjistä Amelia-työntekijäroolilla

en: Create New
fi: Luo uusi

en: Create New Tag
fi: Luo uusi avainsana

en: Create a coupon code customers can enter during booking to get a discount.
fi: Luo kuponkikoodi, jonka asiakkaat voivat syöttää varauksen yhteydessä saadakseen alennuksen.

en: Create and manage recurring events with customizable schedules for flexibility and convenience.
fi: Luo ja hallitse toistuvia tapahtumia mukautettavilla aikatauluilla joustavuuden ja mukavuuden takaamiseksi.

en: Create custom notifications that trigger based on booking status or schedule reminders, keeping customers and employees informed at exactly the right time.
fi: Luo mukautettuja ilmoituksia, jotka laukeavat varauksen tilan tai aikataulun muistutusten perusteella, jotta asiakkaat ja työntekijät saavat tiedon juuri oikeaan aikaan.

en: Create employee
fi: Luo työntekijä

en: Create event
fi: Luo tapahtuma

en: Create meetings for pending appointments
fi: Luo kokouksia odottaville tapaamisille

en: Create new
fi: Luo uusi

en: Create new badge
fi: Luo uusi merkki

en: Create new tag
fi: Luo uusi avainsana

en: Create online classrooms automatically for each booked appointment or event.
fi: Luo automaattisesti online-luokkahuoneita jokaiselle varatulle tapaamiselle tai tapahtumalle.

en: Create resources like rooms or chairs that can be shared across services, locations, and employees.
fi: Luo resursseja, kuten huoneita tai tuoleja, joita voidaan jakaa eri palveluiden, sijaintien ja työntekijöiden kesken.

en: Create rooms, equipment, or other resources that can be shared across employees, services, or locations, ensuring customers only see time slots when everything they need is truly available.
fi: Luo huoneita, laitteita tai muita resursseja, joita voidaan jakaa työntekijöiden, palveluiden tai sijaintien kesken, ja varmista, että asiakkaat näkevät vain aikavälejä, jolloin kaikki tarvitsemansa on todella saatavilla.

en: Create scheduled events with fixed dates, prices and capacities.
fi: Luo aikataulutettuja tapahtumia, joilla on kiinteät päivämäärät, hinnat ja kapasiteetit.

en: Create service
fi: Luo palvelu

en: Create spaces for pending appointments
fi: Lisää Spaceja odottaville varauksille

en: Create unique coupon codes that customers can redeem during booking-offer discounts or even free appointments to boost engagement, satisfaction, and sales.
fi: Luo yksilöllisiä kuponkikoodeja, joita asiakkaat voivat lunastaa varauksen yhteydessä tarjousalennusten tai jopa ilmaisten tapaamisten muodossa, jotta voit lisätä sitoutumista, tyytyväisyyttä ja myyntiä.

en: Created On
fi: Luotu

en: Created on
fi: Luotu

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Credit minimum to send reminder
fi: Vähimmäissumma muistutuksen lähettämiseksi

en: Credit or debit card:
fi: Luotto-tai maksukortti:

en: Currency
fi: Valuutta

en: Current Password
fi: Nykyinen salasana:

en: Current password
fi: Nykyinen salasana

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom/regular pricing adjustments are not permitted for events with confirmed attendees.
fi: Mukautettuja/säännöllisiä hintojen muutoksia ei sallita tapahtumille, joihin osallistujat ovat jo vahvistaneet osallistumisensa.

en: Custom Address
fi: Muu osoite

en: Custom Color
fi: Mukautettu väri

en: Custom Duration & Pricing
fi: Mukautettu Kesto & Hinta

en: Custom Field
fi: Kustomkenttä

en: Custom Fields
fi: Mukautetut kentät

en: Custom Pricing
fi: Mukautettu Hinnoittelu

en: Custom address
fi: Mukautettu osoite

en: Custom currency symbol
fi: Mukautettu valuuttasymboli

en: Custom field
fi: Mukautettu kenttä

en: Custom field has been added
fi: Mukautettu kenttä on lisätty

en: Custom field has been deleted.
fi: Mukautettu kenttä on poistettu.

en: Custom field has been saved
fi: Mukautettu kenttä on tallennettu

en: Custom fields
fi: Kustomkenttä

en: Custom fields delivery
fi: Mukautettujen kenttien toimitus

en: Custom fields have been updated.
fi: Mukautetut kentät on päivitetty.

en: Custom fields setup
fi: Mukautettujen kenttien asetukset

en: Custom font family
fi: Mukautettu fonttiperhe

en: Custom notification
fi: Mukautettu ilmoitus

en: Custom notifications
fi: Mukautetut ilmoitukset

en: Custom pricing
fi: Mukautettu hinnoittelu

en: Custom pricing spots will override Maximum allowed spots value.
fi: Mukautettujen hintojen paikat tulevat ylikirjoittamaan maksimimäärän hyväksyttyjen paikkojen arvon.

en: Custom range
fi: Mukautettu aikaväli

en: Custom service duration
fi: Mukautettu palvelun kesto

en: Customer
fi: Asiakas

en: Customer(s)
fi: Asiakkaat

en: Customer Asc
fi: Asiakas Asc

en: Customer Desc
fi: Asiakkaan kuvaus

en: Customer Panel
fi: Asiakaspaneeli

en: Customer Panel Page URL
fi: Asiakaspaneelisivun URL

en: Customer Profile
fi: Asiakasprofiili

en: Customer configuration
fi: Asiakkaan kokoonpano

en: Customer details
fi: Asiakastiedot

en: Customer email
fi: Asiakkaan sähköpostiosoite

en: Customer filter
fi: Asiakassuodatin

en: Customer first name
fi: Asiakkaan etunimi

en: Customer full name
fi: Asiakkaan koko nimi

en: Customer has already booked this appointment
fi: Olet jo varannut tämän ajanvarauksen

en: Customer has been blocked.
fi: Asiakas on estetty.

en: Customer has been created.
fi: Asiakas on luotu.

en: Customer has been deleted.
fi: Asiakas on poistettu.

en: Customer has been unblocked.
fi: Asiakkaan esto on poistettu.

en: Customer has been updated.
fi: Asiakas on päivitetty.

en: Customer information
fi: Asiakastiedot

en: Customer last name
fi: Asiakkaan sukunimi

en: Customer name
fi: Asiakkaan nimi

en: Customer note
fi: Asiakkaan huomautus

en: Customer note has been added.
fi: Asiakkaan huomautus on lisätty.

en: Customer note has been updated.
fi: Asiakkaan huomautus on päivitetty.

en: Customer panel
fi: Asiakaspaneeli

en: Customer panel access link
fi: Asiakaspaneelin pääsylinkki

en: Customer phone
fi: Asiakkaan puhelin

en: Customer plus additional people
fi: Asiakas ja muut henkilöt

en: Customer setup
fi: Asiakkaan asetukset

en: Customer will be redirected to this URL once he schedules the appointment.
fi: Asiakas ohjataan tähän URL-osoitteeseen ajanvarauksen jälkeen.

en: Customer will be redirected to this URL once he schedules the appointment or package.
fi: Asiakas ohjataan tähän URL-osoitteeseen ajanvarauksen jälkeen.

en: Customer will be redirected to this URL once the payment from the link is processed.
fi: Asiakas ohjataan tähän URL-osoitteeseen ajanvarauksen jälkeen.

en: Customers
fi: Asiakkaat

en: Customers detected in file:
fi: Asiakkaat havaittu tiedostossa:

en: Customers imported from file:
fi: Tiedostosta tuodut asiakkaat:

en: Customers in Waiting list
fi: Asiakkaat jonotuslistalla

en: Customers will be redirected to this URL after booking an event.
fi: Asiakkaat ohjataan tähän URL-osoitteeseen tapahtuman varaamisen jälkeen.

en: Customers will be redirected to this URL after scheduling an appointment.
fi: Asiakkaat ohjataan tähän URL-osoitteeseen ajanvarauksen tekemisen jälkeen.

en: Customers will be redirected to this URL after they complete their payment.
fi: Asiakkaat ohjataan tähän URL-osoitteeseen, kun he ovat suorittaneet maksun.

en: Customize
fi: Mukauta

en: Customize every interaction by gathering the right information for services, events, and customer records
fi: Mukauta jokainen vuorovaikutus keräämällä oikeat tiedot palveluista, tapahtumista ja asiakastiedoista.

en: Customize offerings to match specific services and meet diverse client needs
fi: Mukauta tarjoukset vastaamaan tiettyjä palveluita ja monipuolisia asiakastarpeita

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Daily occupancy
fi: Päivittäinen käyttöaste

en: Danger button background color
fi: Vaarapainikkeen taustaväri

en: Danger button text color
fi: Vaarapainikkeen tekstin väri

en: Dark Theme
fi: Tumma teema

en: Dashboard
fi: Koontinäyttö

en: Data that remains unchanged:
fi: Muuttumattomat tiedot:

en: Data to be updated:
fi: Päivitettävät tiedot:

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Date & Time
fi: Päivämäärä & Aika

en: Date & time
fi: Päiväys ja kellonaika

en: Date & time periods of the event with Lesson Space join links
fi: Tapahtuman päivämäärä ja kellonaika sekä Lesson Space -liittymislinkit

en: Date Asc
fi: Päivämäärä nouseva

en: Date Desc
fi: Päivämäärä Kuvaus

en: Date Picker
fi: Päivämäärävalitsin

en: Date Purchased Asc
fi: Ostopäivä Asc

en: Date Purchased Desc
fi: Ostopäivä Kuvaus

en: Date Ranges that are not defined will use default price from ticket category.
fi: Päivämäärän ajanjaksot joita ei ole määriteltu tulevat käyttämään oletushintaa lippukategoriasta.

en: Date and Time
fi: Päivämäärä ja Aika

en: Date and time
fi: Päiväys ja kellonaika

en: Date of Birth
fi: Syntymäpäivä

en: Date of birth
fi: Syntymäaika

en: Date of birth must be in the same format as chosen in your WP settings. If a date format with a comma is used, the dates should be in quotes.
fi: Syntymäaika on ilmoitettava samassa muodossa kuin WP-asetuksissa on valittu. Jos käytetään pilkulla erotettua päivämäärämuotoa, päivämäärät on kirjoitettava lainausmerkeissä.

en: Date periods of the event with Lesson Space join links
fi: Tapahtuman päivämääräjaksot Lesson Space liittymislinkeillä

en: Date picker
fi: Päivämäärän valitsin

en: Date purchased
fi: Ostopäivä

en: Date range
fi: Ajanjakso

en: Date ranges that are not defined will use the default price from the ticket category.
fi: Määrittelemättömille päivämääräväleille käytetään lipun luokan oletusarvoista hintaa.

en: Dates:
fi: Päivämäärät:

en: Day
fi: Päivä

en: Day Off
fi: Vapaapäivä

en: Day Off name
fi: Vapaapäivän nimi

en: Day of the Week
fi: Tapahtuman ajanjakso

en: Day of the week
fi: Viikonpäivä

en: Day off name
fi: Vapaapäivän nimi

en: Days
fi: Päivää

en: Days Off
fi: Vapaa päivät

en: Days off
fi: Vapaapäivät

en: Deactivate
fi: Poista käytöstä

en: Dear %customer_full_name%, Thank you for choosing our company, %company_name%
fi: Hyvä %customer_full_name%, kiitos, että valitsit yrityksemme. %company_name%

en: Dear <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Thank you for choosing our company, <br> <b>%company_name%</b>
fi: Hyvä <b>%customer_full_name%</b>, <br><br>Kiitos, että valitsit meidät! <br> <b>%company_name%</b>

en: Deduction
fi: Vähennys

en: Deduction Asc
fi: Vähennys Asc

en: Deduction Desc
fi: Vähennys Desc

en: Default Label
fi: Oletusnimike

en: Default Square location
fi: Oletusarvoinen neliön sijainti

en: Default appointment status
fi: Oletusarvoinen tapaamisen tila

en: Default back end page
fi: Oletusarvoinen tausta-sivu

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Default location
fi: Oletussijainti

en: Default number of items per page on the back end
fi: Oletusarvoinen kohteiden määrä sivulla taustapuolella

en: Default number of items per page on the front end
fi: Oletusarvoinen kohteiden määrä sivulla käyttöliittymässä

en: Default page
fi: Oletussivu

en: Default payment method
fi: Oletusmaksutapa

en: Default phone country code
fi: Maakoodin oletusasetus

en: Default time slot step
fi: Oletusarvoinen aikaväli

en: Define how far into the future customers can book appointments.
fi: Määritä, kuinka kauas tulevaisuuteen asiakkaat voivat varata aikoja.

en: Define the maximum number of uses per customer. Once the limit is reached, the coupon will no longer be valid for that customer.
fi: Määritä asiakaskohtainen enimmäiskäyttökertojen määrä. Kun raja on saavutettu, kuponki ei ole enää voimassa kyseiselle asiakkaalle.

en: Define the time before the appointment during which customers can't book.
fi: Määritä aika ennen tapaamista, jonka aikana asiakkaat eivät voi varata aikaa.

en: Define the time before the appointment during which customers can't cancel.
fi: Määritä aika ennen tapaamista, jonka aikana asiakkaat eivät voi perua varausta.

en: Define the time before the appointment during which customers can't reschedule.
fi: Määritä aika ennen tapaamista, jonka aikana asiakkaat eivät voi muuttaa varausta.

en: Define the total number of uses allowed for this coupon. Once the limit is reached, the coupon becomes inactive.
fi: Määritä tämän kupongin sallittu kokonaiskäyttökertojen määrä. Kun raja on saavutettu, kuponki muuttuu passiiviseksi.

en: Define which capabilities will be requested when creating an Express connected account
fi: Määritä, mitä ominaisuuksia pyydetään, kun luodaan Express-yhteys tiliin.

en: Defines the language used for notifications sent to this customer for bookings created from the admin or employee panel. If a supported language was used in a previous booking, it will be automatically selected; otherwise, you can set it manually.
fi: Määrittää kielen, jota käytetään asiakkaalle lähetettävissä ilmoituksissa, jotka koskevat hallinta- tai työntekijäpaneelista luotuja varauksia. Jos tuettua kieltä on käytetty aiemmassa varauksessa, se valitaan automaattisesti. Muussa tapauksessa voit asettaa sen manuaalisesti.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Amelia content
fi: Poista Amelia sisältö

en: Delete Event
fi: Poista tapahtuma

en: Delete Notification
fi: Poista ilmoitus

en: Delete Package Booking
fi: Poista paketin varaus

en: Delete Period
fi: Valitse toistojakso

en: Delete appointment
fi: Poista tapaaminen

en: Delete block time
fi: Poista ajan esto

en: Delete booking
fi: Poista varaus

en: Delete category
fi: Poista kategoria

en: Delete coupon
fi: Poista kuponki

en: Delete custom field
fi: Poista mukautettu kenttä

en: Delete customer
fi: Poista asiakas

en: Delete employee
fi: Poista työntekijä

en: Delete event booking
fi: Poista tapahtuman varaus

en: Delete following
fi: Poista tulevat

en: Delete location
fi: Poista sijainti

en: Delete package
fi: Poista paketti

en: Delete profile
fi: Poista profiili

en: Delete resource
fi: Poista resurssi

en: Delete service
fi: Poista palvelu

en: Delete tables, roles, files and settings once the Amelia plugin is deleted.
fi: Poista taulukot, roolit, tiedostot ja asetukset kun Amelia lisäosa on poistettu.

en: Delete tax
fi: Poista vero

en: Deliver a smoother booking experience by showing customers only real, available time slots
fi: Tarjoa sujuvampi varauskokemus näyttämällä asiakkaille vain todelliset, saatavilla olevat aikavälit.

en: Deliver personalized messages tailored to your business tone, branding, and workflow
fi: Toimita henkilökohtaisia viestejä, jotka on räätälöity yrityksesi tyyliin, brändiin ja työnkulkuun sopiviksi.

en: Delivered
fi: Toimitettu

en: Deposit
fi: Talletus

en: Deposit Payment
fi: Talletusmaksu

en: Deposit amount
fi: Talletuken määrä

en: Deposit only
fi: Ainoastaan talletus

en: Deposit payment
fi: Talletuksen maksu

en: Deposit type
fi: Talletuksen tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Description:
fi: Kuvaus:

en: Details
fi: Tiedot

en: Details changed
fi: Yksityiskohdat muutettu

en: Did not receive the email? Check your spam filter, or
fi: Etkö saanut sähköpostia? Tarkista roskapostisuodatin tai

en: Direct charge
fi: Uudelleenohjaus sivu

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Disable this option to allow only individual customers to book group appointments, without the ability to bring additional people.
fi: Poista tämä vaihtoehto käytöstä, jotta vain yksittäiset asiakkaat voivat varata ryhmäaikoja ilman mahdollisuutta tuoda mukanaan muita henkilöitä.

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Discard
fi: Hylkää

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Disconnect Employee
fi: Katkaise yhteys työntekijään

en: Disconnect account
fi: Katkaise yhteys tiliin

en: Disconnect employee account
fi: Katkaise työntekijän tili

en: Disconnect from Apple
fi: Katkaise yhteys

en: Discount
fi: Alennus

en: Discount Asc
fi: Alennus Asc

en: Discount Desc
fi: Alennus Desc

en: Discount (%)
fi: Alennus (%)

en: Discount type
fi: Alennustyyppi

en: Display Amelia booking forms and panels on BuddyBoss member profiles.
fi: Näytä Amelia-varauslomakkeet ja -paneelit BuddyBoss-jäsenprofiileissa.

en: Display Field:
fi: Näytä Kenttä:

en: Display events in a calendar view, allowing customers to browse, search, and book directly. A great way to highlight upcoming events in an interactive format.
fi: Näytä tapahtumat kalenterinäkymässä, jolloin asiakkaat voivat selata, etsiä ja varata suoraan. Erinomainen tapa tuoda esiin tulevat tapahtumat interaktiivisessa muodossa.

en: Do you want to cancel following events?
fi: Haluatko peruuttaa seuraavat tapahtumat?

en: Do you want to cancel this purchase?
fi: Haluatko peruuttaa tämän ostoksen?

en: Do you want to delete following canceled events?
fi: Haluatko poistaa seuraavat peruutetut tapahtumat?

en: Do you want to delete this appointment?
fi: Haluatko poistaa tämän ajanvarauksen?

en: Do you want to open following events?
fi: Haluatko avata seuraavat tapahtumat?

en: Do you want to repeat this appointment?
fi: Haluatko toistaa tämän palvelun?

en: Do you want to update following events?
fi: Haluatko päivittää seuraavat tapahtumat?

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Don't Import
fi: Älä tuo

en: Don't have an account?
fi: Eikö sinulla ole tiliä?

en: Don't send reminders within the selected time
fi: Älä lähetä muistutuksia valitun ajan kuluessa

en: Don't suggest alternatives
fi: Älä ehdota vaihtoehtoja

en: Don't use Text mode option if you already have HTML code in the description, since once this option is enabled the existing HTML tags could be lost.
fi: Älä käytä Tekstitila-vaihtoehtoa, jos kuvauksessa on jo HTML-koodia, koska tämän vaihtoehdon käyttöönotto voi aiheuttaa olemassa olevien HTML-tunnisteiden katoamisen.

en: Dot-comma
fi: Piste-pilkku

en: Download
fi: Lataa

en: Download Invoice
fi: Lataa .csv

en: Download PDF
fi: Lataa .csv

en: Download PDF Invoice
fi: Lataa .csv

en: Download XML
fi: Lataa .csv

en: Download XML Invoice
fi: Lataa .csv

en: Download .csv
fi: Lataa .csv

en: Download invoice
fi: Lataa lasku

en: Download your customer list instantly for reporting, marketing, or external system use, making data management faster and more convenient than ever.
fi: Lataa asiakastietosi välittömästi raportointia, markkinointia tai ulkoisten järjestelmien käyttöä varten, jolloin tietojen hallinta on nopeampaa ja helpompaa kuin koskaan.

en: Draft
fi: Luonnos

en: Drag to rearrange columns and/or choose which ones to display.
fi: Vedä hiirellä järjestääksesi sarakkeet uudelleen ja/tai valitaksesi, mitkä sarakkeet haluat näyttää.

en: Drive bookings with irresistible coupon offers
fi: Lisää varauksia houkuttelevilla kuponkitarjouksilla

en: Drop file here or click to upload
fi: Pudota tiedosto tähän tai valitse lataa

en: Drop files here or click to upload
fi: Pudota tiedostot tähän tai napsauta ladataksesi

en: Dropdown Color
fi: Pudotusvalikon väri

en: Dropdown Text Color
fi: Pudotusvalikon tekstiväri

en: Dropdown layout
fi: Pudotusvalikon väri

en: Dropdowns
fi: Pudotusvalikot

en: Due
fi: Erääntyvä

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate Event
fi: Kopioi Tapahtuma

en: Duplicate appointment
fi: Kaksinkertainen tapaaminen

en: Duplicate category
fi: Kaksoiskategoria

en: Duplicate coupon
fi: Kaksoiskuponki

en: Duplicate employee
fi: Kaksinkertainen työntekijä

en: Duplicate fields are not allowed.
fi: Kaksoiskenttiä ei sallita.

en: Duplicate location
fi: Kaksoiskappaleen sijainti

en: Duplicate package
fi: Kaksoiskappale paketti

en: Duplicate resource
fi: Kaksoiskappale

en: Duplicate service
fi: Kaksoispalvelu

en: Duration
fi: Kesto

en: Duration:
fi: Kesto:

en: Duration Asc
fi: Kesto Asc

en: Duration Desc
fi: Kesto Desc

en: E-Ticket Scanner
fi: Lipun nimi

en: E-Tickets
fi: Liput

en: E-ticket
fi: Sähköinen lippu

en: E-ticket QR code
fi: E-lipun QR-koodi

en: E-ticket scanner
fi: Sähköisen lipun lukija

en: Each:
fi: Jokainen:

en: Each spot counts as one attendee.
fi: Jokainen paikka lasketaan yhdeksi osallistujaksi.

en: Easily export your customer data in one click
fi: Vie asiakastietosi helposti yhdellä napsautuksella

en: Easily organize multiple business locations in one place, ensuring smooth operations and a consistent booking experience no matter where your services are offered.
fi: Järjestä helposti useita liiketoimintapaikkoja yhdessä paikassa ja varmista sujuva toiminta ja yhdenmukainen varauskokemus riippumatta siitä, missä palveluitasi tarjotaan.

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Appointment
fi: Muokkaa ajanvarausta

en: Edit Attendee
fi: Muokkaa osallistujaa

en: Edit Attendees
fi: Muokkaa osallistujia

en: Edit Category
fi: Muokkaa luokkaa

en: Edit Coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: Edit Customer
fi: Muokkaa asiakasta

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Extra
fi: Muokkaa lisätietoja

en: Edit Package Booking
fi: Muokkaa paketin varausta

en: Edit Tax
fi: Muokkaa

en: Edit Tracking
fi: Muokkaa seurantaa

en: Edit Webhook
fi: Muokkaa Webhook

en: Edit appointment
fi: Muokkaa tapaamista

en: Edit block time
fi: Muokkaa varausestoa

en: Edit booking
fi: Muokkaa varausta

en: Edit custom field
fi: Muokkaa mukautettua kenttää

en: Edit custom notification
fi: Muokkaa mukautettua ilmoitusta

en: Edit customer
fi: Muokkaa asiakasta

en: Edit day off
fi: Muokkaa vapaapäivää

en: Edit employee
fi: Muokkaa työntekijää

en: Edit event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit event booking
fi: Muokkaa tapahtuman varausta

en: Edit location
fi: Muokkaa sijaintia

en: Edit package
fi: Muokkaa pakettia

en: Edit resource
fi: Muokkaa resurssia

en: Edit service
fi: Muokkaa palvelua

en: Edit special day
fi: Muokkaa erityistä päivää

en: Edit table
fi: Muokkaa taulukkoa

en: Edit transaction
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit work hours
fi: Muokkaa työaikaa

en: Efficiently manage appointment cancellations by allowing customers to join a waiting list and manually fill newly opened time slots.
fi: Hallitse tehokkaasti peruutettuja varauksia antamalla asiakkaiden liittyä jonotuslistalle ja täyttämällä manuaalisesti uudet vapaat aikavälit.

en: Effortless management for every location
fi: Vaivaton hallinta jokaisessa sijainnissa

en: Effortless tax management for every booking
fi: Vaivaton verohallinta jokaiselle varaukselle

en: Effortlessly set up and manage events that repeat on your preferred schedule-offering flexibility, consistency, and a smooth experience for both your business and your customers.
fi: Määritä ja hallitse vaivattomasti tapahtumia, jotka toistuvat haluamallasi aikataululla – joustavuutta, johdonmukaisuutta ja sujuvaa kokemusta sekä yrityksellesi että asiakkaillesi.

en: Eliminate manual calculations with smart, automated tax application
fi: Poista manuaaliset laskelmat älykkäällä, automatisoidulla verosovelluksella

en: Email
fi: Sähköposti

en: Email:
fi: Sähköposti:

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Email already exists with different name. Please check your name.
fi: Sähköposti on jo olemassa toisella nimellä. Tarkista nimesi.

en: Email copied to clipboard.
fi: Sähköposti kopioitu leikepöydälle.

en: Email field is required
fi: Sähköpostikenttä on pakollinen

en: Email or Username
fi: Sähköposti tai käyttäjänimi

en: Email with access link has been sent
fi: Linkin sisältävä sähköpostiviesti on lähetetty

en: Employee
fi: Työntekijä

en: Employee Badge
fi: Työntekijän sähköposti

en: Employee Days off
fi: Työntekijän vapaapäivät

en: Employee ID
fi: Työntekijän tunnus

en: Employee Profile
fi: Työntekijän profiili

en: Employee Selection
fi: Työntekijän kuvaus

en: Employee badges
fi: Työntekijöiden nimikortit

en: Employee badges management
fi: Työntekijöiden nimikorttien hallinta

en: Employee calendar disconnected successfully
fi: Työntekijän kalenteri irrotettu onnistuneesti

en: Employee calendar has been updated successfully.
fi: Työntekijöiden kalenteri on päivitetty onnistuneesti.

en: Employee daily appointment limit has been reached. Please choose another date or employee.
fi: Työntekijän päivittäinen tapaamisten enimmäismäärä on saavutettu. Valitse toinen päivämäärä tai työntekijä.

en: Employee days off
fi: Työntekijöiden vapaapäivät

en: Employee description
fi: Työntekijän kuvaus

en: Employee description popup
fi: Työntekijän kuvaus ponnahdusikkuna

en: Employee details
fi: Työntekijän tiedot

en: Employee dialog
fi: Työntekijän dialogi

en: Employee email
fi: Työntekijän sähköposti

en: Employee filter
fi: Työntekijäsuodatin

en: Employee first name
fi: Työntekijän etunimi

en: Employee full name
fi: Työntekijän koko nimi

en: Employee has been created.
fi: Työntekijä on luotu.

en: Employee has been deleted.
fi: Työntekijä on poistettu.

en: Employee has been hidden.
fi: Työntekijä on piilotettu.

en: Employee has been updated.
fi: Työntekijä on päivitetty.

en: Employee information
fi: Työntekijän tieto

en: Employee is now visible.
fi: Työntekijä on nyt näkyvissä.

en: Employee last name
fi: Työntekijän sukunimi

en: Employee name
fi: Työntekijän nimi

en: Employee name, email & phone
fi: Työntekijän nimi, sähköposti ja puhelin

en: Employee note
fi: Työntekijän huomautus

en: Employee note has been updated.
fi: Työntekijän muistiinpano on päivitetty.

en: Employee panel
fi: Työntekijäpaneeli

en: Employee panel access link
fi: Työntekijöiden paneelin pääsylinkki

en: Employee panel page URL
fi: Työntekijäpaneelin sivun URL-osoite

en: Employee panel password
fi: Työntekijäpaneelin salasana

en: Employee password
fi: Työntekijän salasana

en: Employee phone
fi: Työntekijän puhelin

en: Employee price
fi: Työntekijän hinta

en: Employee profile
fi: Työntekijän profiili

en: Employee selection
fi: Työntekijöiden valinta

en: Employee selection logic
fi: Työntekijän kuvaus

en: Employee setup
fi: Työntekijöiden asetukset

en: Employees
fi: Työntekijät

en: Empower your team with seamless integrations
fi: Vahvista tiimiäsi saumattomilla integraatioilla

en: Empty state
fi: Tyhjä tila

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Enable Amelia
fi: Ota Amelia käyttöön

en: Enable Amelia Tabs on Profiles
fi: Ota Amelia-välilehdet käyttöön profiileissa

en: Enable Google Meet
fi: Mahdollista Google Meet

en: Enable Microsoft Teams
fi: Mahdollista Google Meet

en: Enable Payment from Link
fi: Ota käyttöön maksu linkistä

en: Enable auto-reply message
fi: Ota automaattinen vastausviesti käyttöön

en: Enable customers to manage their appointments and events efficiently. Personalize colors and labels to create a seamless and branded experience.
fi: Anna asiakkaiden hallita tapaamisiaan ja tapahtumiaan tehokkaasti. Mukauta värejä ja nimikkeitä luodaksesi saumattoman ja brändättyjä kokemuksen.

en: Enable guest booking
fi: Ota vierasvaraus käyttöön

en: Enable integration with WooCommerce
fi: Ota käyttöön WooCommerce-integraatio

en: Enable quick, contactless event check-ins with unique QR codes for each ticket.
fi: Mahdollista nopea, kontaktiton tapahtumiin kirjautuminen kunkin lipun yksilöllisillä QR-koodeilla.

en: Enable recurring event
fi: Näytä toistuvat tapahtumat

en: Enable resource usage for a group booking
fi: Ota resurssien käyttö käyttöön ryhmävarauksille

en: Enable this option if you want customers to select at least one extra when booking. You can also choose how many extras are required.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat asiakkaiden valitsevan vähintään yhden lisäpalvelun varauksen yhteydessä. Voit myös valita, kuinka monta lisäpalvelua vaaditaan.

en: Enable this option if you want to allow your customers to delete their profile data (bookings won't be deleted).
fi: Ota asetus käyttöön, jos haluat sallia asiakkaiden poistaa omat profiilitietonsa (ajanvarauksia ei poisteta).

en: Enable this option if you want to allow your customers to reschedule their own appointments.
fi: Jos asetus on käytössä, asiakkaat voivat muuttaa omien ajanvaraustensa aikoja.

en: Enable this option if you want to count resource quantity usage for each additional person added during the booking.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat laskea resurssien määrän käytön jokaiselle varauksen aikana lisätylle henkilölle.

en: Enable this option if you want to delete plugin tables, roles, files and settings<br>when deleting the plugin from plugins page
fi: Valitse tämä vaihtoehto jos haluat poistaa lisäosan taulukot, roolit, tiedostot ja asetukset<br>poistaessasi lisäosan lisäosien sivulta

en: Enable this option if you want to include Microsoft Teams in your event.
fi: Mahdollista tämä vaihtoehto jos haluat sisällyttää Google Meetin tapahtumissasi.

en: Enable this option if you want to make time slot step the same as service duration in the booking process
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat, että aikaväli on sama kuin palvelun kesto varausprosessissa.

en: Enable this option if you want to send ics file in email after approved bookings.
fi: Valitse tämä vaihtoehto jos haluat lähettää ics tiedoston sähköpostiin hyväksyttyjen varausten jälkeen.

en: Enable this option if you want to send ics file in email after pending bookings.
fi: Valitse tämä vaihtoehto jos haluat lähettää ics tiedoston sähköpostiin odottavien varausten jälkeen.

en: Enable this option if you want your employee to receive data from the custom fields only for the last customer when there is a group booking
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat, että työntekijäsi saa tiedot mukautetuista kentistä vain viimeisen asiakkaan osalta, kun on ryhmävaraus

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Apple Calendar events.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat lisätä tapahtuman osallistujat työntekijöiden Apple-kalenteritapahtumiin.

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Google Calendar events.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat lisätä tapahtuman osallistujat työntekijöiden Google-kalenteritapahtumiin.

en: Enable this option to add event attendees to employees’ Outlook Calendar events.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat lisätä tapahtuman osallistujat työntekijöiden Outlook-kalenterin tapahtumiin.

en: Enable this option to create meetings for appointments with pending status.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat luoda kokouksia, joiden tila on odottava.

en: Enable this option to create spaces for appointments with pending status.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat luoda tilaa odottaville tapaamisille.

en: Enable this option to display appointments with pending status in employees' calendars.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat näyttää työntekijöiden kalentereissa odottavat tapaamiset.

en: Enable this option to ensure that customers using an existing email or phone number maintain consistent first and last names.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jotta asiakkaat, jotka käyttävät olemassa olevaa sähköpostiosoitetta tai puhelinnumeroa, voivat säilyttää samat etu- ja sukunimet.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Apple Calendar events.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat sisällyttää Apple-kalenterin tapahtumiin aikataulutettujen tapaamisten puskuriajan.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Google Calendar events.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat lisätä puskuriajan Google Kalenterin tapahtumiin.

en: Enable this option to include buffer time for scheduled appointments in Outlook Calendar events.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat lisätä puskuriajan Outlook-kalenterin tapahtumiin.

en: Enable this option to make sure that the invoice will be sent to the customer after booking.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön varmistaaksesi, että lasku lähetetään asiakkaalle varauksen jälkeen.

en: Enable this option to receive a reminder email when your SMS balance reaches set minimum
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat saada muistutusviestin sähköpostitse, kun SMS-saldo saavuttaa asetetun vähimmäismäärän.

en: Enable this option to repeat the notification at the defined interval.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat toistaa ilmoituksen määritellyin väliajoin.

en: Enable this option to use this custom field as the location in Google and Outlook Calendar events, ICS files, and ‘Add to Calendar’ events.
fi: Ota tämä vaihtoehto käyttöön, jos haluat käyttää tätä mukautettua kenttää sijaintina Google- ja Outlook-kalenteritapahtumissa, ICS-tiedostoissa ja ”Lisää kalenteriin” -tapahtumissa.

en: Enable to display booking slots based on the client's time zone.
fi: Ota käyttöön, jotta varausajat näytetään asiakkaan aikavyöhykkeen mukaan.

en: Enable to require a deposit payment.
fi: Ota käyttöön talletuksen maksamisen vaatimus.

en: Enabled
fi: Käytössä

en: End Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: End Time
fi: Päättymisaika

en: End Time Visibility:
fi: Päättymisajan näkyvyys:

en: End date
fi: Päättymispäivä

en: End time
fi: Loppuaika

en: Endpoint
fi: Päätepiste

en: Ends
fi: Päättyy

en: Ends after
fi: Päättyy

en: Ends on
fi: Päättyy

en: Enhance bookings with customizable badges to strengthen your brand identity.
fi: Paranna varauksia muokattavilla tunnuksilla vahvistaaksesi brändisi identiteettiä.

en: Enhance client trust by providing transparent, documented payment details for every booking
fi: Paranna asiakkaiden luottamusta tarjoamalla läpinäkyvät, dokumentoidut maksutiedot jokaisesta varauksesta.

en: Enhance customer loyalty by rewarding clients with exclusive, personalized offers
fi: Paranna asiakasuskollisuutta palkitsemalla asiakkaita eksklusiivisilla, henkilökohtaisilla tarjouksilla.

en: Enhance flexibility with customer information ready for marketing tools or external platforms
fi: Paranna joustavuutta asiakastiedoilla, jotka ovat valmiina markkinointityökaluja tai ulkoisia alustoja varten.

en: Enhance the customer experience with clear, intuitive forms designed around your business needs
fi: Paranna asiakaskokemusta selkeillä, intuitiivisilla lomakkeilla, jotka on suunniteltu yrityksesi tarpeiden mukaan.

en: Enhance the customer experience with tailored add-ons that add convenience and value
fi: Paranna asiakaskokemusta räätälöidyillä lisäosilla, jotka lisäävät mukavuutta ja arvoa.

en: Ensure accurate billing by applying the correct tax rates every time
fi: Varmista tarkka laskutus soveltamalla aina oikeita verokantoja.

en: Ensure accurate bookkeeping with clear, organized financial data
fi: Varmista tarkka kirjanpito selkeillä ja järjestyksessä olevilla taloudellisilla tiedoilla

en: Enter, and re-enter your new password to continue
fi: Anna uusi salasana uudelleen

en: Enter Address
fi: Lisää osoite

en: Enter Apple Calendar app specific password
fi: Syötä Apple Kalenterisovelluksen salasana

en: Enter Apple Calendar iCloud Id
fi: Syötä Apple-kalenterin iCloud-tunnus

en: Enter E-Ticket details manually
fi: Syötä E-lipun tiedot manuaalisesti

en: Enter Event Name
fi: Anna tapahtuman nimi

en: Enter a phone number, then press Enter to add
fi: Syötä puhelinnumero ja lisää se painamalla Enter-näppäintä.

en: Enter booking ID
fi: Lisää Yritystunnus

en: Enter date of birth
fi: Syntymäpäivä

en: Enter email
fi: Lisää sähköposti

en: Enter email, then press Enter to add
fi: Kirjoita sähköpostiosoite ja paina Enter-näppäintä lisätäksesi sen.

en: Enter first name
fi: Lisää etunimi

en: Enter here URL of the page with [ameliacustomerpanel] shortcode if you want to send it to your customers in notifications. Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
fi: Syötä tähän sivun URL-osoite, jossa on [ameliacustomerpanel] -lyhytkoodi, jos haluat lähettää sen asiakkaillesi ilmoituksissa. Muista lisätä myös paikkamerkki ilmoitukseen, jotta URL-osoite voidaan lähettää.

en: Enter here URL of the page with [ameliaemployeepanel] shortcode if you want to send it to your employees in notifications. Make sure to also add the placeholder in notification so the URL can be sent.
fi: Syötä tähän sivun URL-osoite, jossa on [ameliaemployeepanel] -lyhytkoodi, jos haluat lähettää sen työntekijöillesi ilmoituksina. Muista lisätä myös paikkamerkki ilmoitukseen, jotta URL-osoite voidaan lähettää.

en: Enter here an endpoint if you are using Mailgun from EU countries
fi: Lisää tänne päätepisteet jos käytät Mailgunia EU maista

en: Enter holiday or day off name
fi: Anna vapaapäivän nimi

en: Enter last name
fi: Lisää sukunimi

en: Enter phone
fi: Lisää puhelin

en: Enter redirect URL
fi: Syötä uudelleenohjaus-URL

en: Enter the event name that will be sent for tracking purposes.
fi: Syötä tapahtuman nimi, joka lähetetään seurantaa varten.

en: Enter ticket code
fi: Tapahtuman liput

en: Enter ticket code manually
fi: Syötä lippukoodi manuaalisesti

en: Enter your account email address and we will send you an access link to your inbox.
fi: Lisää tiliisi liitetty sähköposti ja lähetämme sähköpostiisi pääsylinkin.

en: Enter your credentials to access your account.
fi: Syötä tunnistetietosi päästäksesi tilillesi.

en: Enter your email
fi: Anna sähköpostiosoite

en: Enter your password
fi: Anna salasana

en: Error
fi: Virhe

en: Error occurred
fi: Virhe tapahtui

en: Error while generating CSV.
fi: Virhe CSV-tiedoston luomisessa.

en: Estimated price
fi: Arvioitu hinta

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event Asc
fi: Tapahtuma Asc

en: Event Available
fi: Tavoitettavissa

en: Event Booking Details
fi: Tapahtuman varauksen tiedot

en: Event Booking is shortcode that gives your customers the option to book one of the events that you've created on the back-end in a simple event calendar view.
fi: Tapahtuman varaus on lyhytkoodi, jonka avulla asiakkaasi voivat varata jonkin backendissä luomistasi tapahtumista yksinkertaisessa tapahtumakalenterinäkymässä.

en: Event Booking is shortcode that gives your customers the option to book one of the events that you've created on the back-end in a simple event list view.
fi: Tapahtumanäkymä on lyhytkoodi, joka näyttää asiakkaille kaikki tulevat tapahtumat ja mahdollistaa ilmoittautumisen tapahtumaan helposta luettelonäkymästä.

en: Event Calendar Booking Form
fi: Tapahtumakalenterin Varauslomake

en: Event Colors:
fi: Tapahtuman värit:

en: Event Date and Time
fi: Tapahtuman päivämäärä ja aika

en: Event Day
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Event Desc
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event Employee
fi: Tapahtuman Työntekijä

en: Event Ends
fi: Tapahtumat

en: Event Gallery:
fi: Tapahtuman galleria:

en: Event ID
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Event Info
fi: Tapahtuman tiedot

en: Event List Booking Form
fi: Tapahtumaluettelon varauslomake

en: Event Location
fi: Tapahtuman Sijainti

en: Event Starts
fi: Tapahtuman tila

en: Event Status
fi: Tapahtuman tila

en: Event Subtotal
fi: Lisäpalveluiden Välisumma

en: Event Type
fi: Tapahtumatyyppi

en: Event available
fi: Tapahtuma saatavilla

en: Event booking has been created.
fi: Tapahtuman varaus on luotu.

en: Event booking has been deleted.
fi: Tapahtuman varaus on poistettu.

en: Event booking has been updated.
fi: Tapahtumavaraukset on päivitetty.

en: Event booking is unavailable
fi: Ajanvarausta ei ole saatavilla

en: Event calendar booking from
fi: Tapahtumakalenterin varaus osoitteesta

en: Event card
fi: Tapahtumakortti

en: Event date & time period
fi: Tapahtuman päivämäärä ja kellonaika

en: Event date & time periods with Google Meet join links
fi: Tapahtuman päivämäärä ja kellonaika sekä Google Meet -liittymislinkit

en: Event date & time periods with Microsoft Teams join links
fi: Tapahtuman päivämäärä ja kellonajat sekä Microsoft Teamsin liittymislinkit

en: Event date & time periods with Zoom join links
fi: Tapahtuman päivämäärä ja kellonajat sekä Zoom-liittymislinkit

en: Event date & time periods with Zoom start links
fi: Tapahtuman päivämäärä ja kellonaika sekä Zoom-aloituslinkit

en: Event date period
fi: Tapahtuman päivämääräjakso

en: Event date periods with Google Meet join links
fi: Tapahtuman päivämäärät ja Google Meet -liittymislinkit

en: Event date periods with Microsoft Teams join links
fi: Tapahtuman päivämäärät ja Microsoft Teams -liittymislinkit

en: Event date periods with Zoom join links
fi: Tapahtuman päivämäärät ja Zoom-liittymislinkit

en: Event date periods with Zoom start links
fi: Tapahtuman päivämääräjaksot Zoom-aloituslinkkeineen

en: Event deposit
fi: Tapahtuman talletus

en: Event description
fi: Tapahtuman kuvaus

en: Event details
fi: Tapahtuman tiedot

en: Event e-ticket
fi: Tapahtuman e-lippu

en: Event employee
fi: Tapahtuman työntekijä

en: Event employees
fi: Tapahtuman työntekijät

en: Event end date
fi: Tapahtuman päättymispäivä

en: Event end date & time
fi: Tapahtuman päättymispäivä ja -aika

en: Event end time
fi: Tapahtuman päättymisaika

en: Event ends
fi: Tapahtuma päättyy

en: Event filter
fi: Tapahtumasuodatin

en: Event gallery
fi: Tapahtumagalleria

en: Event has been canceled
fi: Tapahtuma on peruutettu

en: Event has been canceled.
fi: Tapahtuma on peruutettu.

en: Event has been created.
fi: Tapahtuma on luotu.

en: Event has been deleted
fi: Tapahtuma on poistettu

en: Event has been deleted.
fi: Tapahtuma on poistettu.

en: Event has been hidden.
fi: Tapahtuma on piilotettu.

en: Event has been opened
fi: Tapahtuma on avattu

en: Event has been opened.
fi: Tapahtuma on avattu.

en: Event has been saved
fi: Tapahtuma on tallennettu

en: Event has been updated.
fi: Tapahtuma on päivitetty.

en: Event info
fi: Tapahtuman tiedot

en: Event initial start date
fi: Tapahtuman alkamispäivä

en: Event is now visible.
fi: Tapahtuma on nyt näkyvissä.

en: Event list booking from
fi: Tapahtumaluettelon varaus alkaen

en: Event location
fi: Tapahtuman sijainti

en: Event name
fi: Tapahtuman nimi

en: Event price
fi: Tapahtuman hinta

en: Event slots capacity
fi: Tapahtumapaikkojen kapasiteetti

en: Event space name
fi: Tapahtumatilan nimi

en: Event start date
fi: Tapahtuman alkamispäivä

en: Event start date & time
fi: Tapahtuman alkamispäivä ja -aika

en: Event start date and time
fi: Tapahtuman päivämäärä ja aika

en: Event start time
fi: Tapahtuman alkamisaika

en: Event starts
fi: Tapahtuma alkaa

en: Event status
fi: Tapahtuman tila

en: Event tags
fi: Tapahtumatunnisteet

en: Event tags allow you to label and organize events in Amelia based on criteria that matter most to your business.
fi: Tapahtumatunnisteiden avulla voit merkitä ja järjestää tapahtumia Ameliassa yrityksellesi tärkeimpien kriteerien perusteella.

en: Event tags have been saved.
fi: Tapahtumatunnisteet tallennettiin onnistuneesti.

en: Event tags setup
fi: Tapahtumatunnisteiden asetukset

en: Event ticketing
fi: Tapahtumalippujen myynti

en: Event tickets
fi: Tapahtuman liput

en: Event time scope
fi: Tapahtuman aikaväli

en: Event title
fi: Tapahtuman nimi

en: Event title and description
fi: Tapahtuman nimi ja kuvaus

en: Event type
fi: Tapahtuman tyyppi

en: Event_bookings
fi: Tapahtumavaraukset

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events Available
fi: Lisäpalveluja tarjolla

en: Events Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: Events List
fi: Tapahtumalista

en: Events List Booking
fi: Tapahtumaluettelon varauslomake

en: Events available
fi: Saatavilla olevat tapahtumat

en: Events calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: Events custom pricing
fi: Tapahtumien mukautetut hinnat

en: Events list
fi: Tapahtumaluettelo

en: Events list view
fi: Tapahtumaluettelo

en: Events pricing
fi: Tapahtumien hinnoittelu

en: Events setup
fi: Tapahtumien asetukset

en: Events waiting list
fi: Tapahtumien jonotuslista

en: Every
fi: Toistumisväli

en: Every:
fi: Toistumisväli:

en: Every Day until
fi: Joka Päivä

en: Exclude Taxes
fi: Poista verot

en: Expand all
fi: Laajenna kaikki

en: Expand your capacity by adding as many employees as your business needs
fi: Laajenna kapasiteettiasi lisäämällä niin monta työntekijää kuin yrityksesi tarvitsee.

en: Expiration date
fi: Viimeinen käyttöpäivä

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Expires after
fi: Päättyy jälkeen

en: Expires at
fi: Päättyy

en: Export
fi: Vie

en: Export all transaction records from the Finance page for effortless accounting, reconciliation, or sharing with your finance tools.
fi: Vie kaikki tapahtumatiedot Talous-sivulta, jotta kirjanpito, täsmäytys tai jakaminen taloushallinnon työkaluilla sujuu vaivattomasti.

en: Export appointment data with ease
fi: Vie tapaamisetiedot helposti

en: Export bookings
fi: Vie varaukset

en: Export event booking data with ease
fi: Vie tapahtumavarausten tiedot vaivattomasti

en: Express Account
fi: Express-tili

en: Express account capabilities
fi: Express-tilin ominaisuudet

en: Extra
fi: Lisäpalvelut

en: Extra:
fi: Lisäpalvelu:

en: Extra people limit cannot exceed waiting list capacity
fi: Ylimääräisten henkilöiden määrä ei voi ylittää jonotuslistan kapasiteettia.

en: Extra people limit must be 0 or greater
fi: Ylimääräisten henkilöiden raja on oltava 0 tai suurempi.

en: Extras
fi: Lisäpalvelut

en: Extras Cost:
fi: Lisäpalvelujen hinta:

en: Extras Description
fi: Ekstrojen Kuvaus

en: Extras Duration
fi: Ekstrojen Kesto

en: Extras Heading
fi: Ekstrojen Otsikko

en: Extras Subtotal
fi: Lisäpalveluiden Välisumma

en: Extras are included in the deposit amount.
fi: Lisämaksut sisältyvät talletussummaan.

en: Extras are not included in the deposit amount.
fi: Lisämaksut eivät sisälly takuumaksuun.

en: Extras available
fi: Lisäpalveluja tarjolla

en: Extras cost:
fi: Lisäkustannukset:

en: Extras subtotal
fi: Lisätuotteiden välisumma

en: Extras total price
fi: Lisäpalveluiden Välisumma

en: Facebook app ID
fi: Facebook-sovelluksen tunnus

en: Facebook app secret
fi: Facebook-sovelluksen salainen avain

en: Facebook social login
fi: Facebook-sosiaalinen kirjautuminen

en: Failed
fi: Epäonnistui

en: Failed to access camera. Please try again.
fi: Kameran käyttö epäonnistui. Yritä uudelleen.

en: Failed to load appointment details. Please try again later.
fi: Tapaamisen tietojen lataaminen epäonnistui. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Failed to load package details. Please try again later.
fi: Paketin tietojen lataaminen epäonnistui. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Failed to reorder packages.
fi: Pakettien uudelleenjärjestely epäonnistui.

en: Failed to reorder services.
fi: Palvelujen uudelleenjärjestely epäonnistui.

en: Failed to send invoice.
fi: Laskua ei voitu lähettää.

en: Failed to send test SMS.
fi: Testiviestin lähettäminen epäonnistui.

en: Failed to send test WhatsApp message.
fi: WhatsApp-testiviestin lähettäminen epäonnistui.

en: Failed to send test email.
fi: Testisähköpostin lähettäminen epäonnistui.

en: Failed to update category positions.
fi: Kategorian sijaintien päivittäminen epäonnistui.

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Features & Integrations
fi: Ominaisuudet ja integraatiot

en: Female
fi: Nainen

en: Field Order
fi: Kenttäjärjestys

en: Field order
fi: Kenttien järjestys

en: Field order, mandatory fields, labels and display options
fi: Kenttäjärjestys, nimikkeet ja näyttövaihtoehdot

en: Fifth
fi: Viides

en: Filled
fi: Täytetty

en: Filter
fi: Suodata

en: Filter by Employee
fi: Muokkaa työntekijää

en: Filter by Location
fi: Muokkaa sijaintia

en: Filter by employee
fi: Suodata työntekijän mukaan

en: Filter by location
fi: Suodata sijainnin mukaan

en: Filterable Field:
fi: Näytä Kenttä:

en: Filters
fi: Suodatukset

en: Filters block
fi: Suodattimet-lohko

en: Finance
fi: Talous

en: Find Attendees
fi: Etsi osallistujia

en: Finish
fi: Valmis

en: Finish Button Type
fi: Viimeistele Napin Tyyppi

en: First
fi: Ensimmäinen

en: First Name:
fi: Etunimi:

en: First and last names must be in two separate fields.
fi: Etunimi ja sukunimi on kirjoitettava kahteen erilliseen kenttään.

en: First booking only
fi: Vain ensimmäinen varaus

en: First name
fi: Etunimi

en: First {day}
fi: Ensimmäinen {day}

en: Fixed
fi: Korjattu

en: Fixed amount
fi: Kiinteä määrä

en: Flexible discount options let you set custom values or offer full-price waivers
fi: Joustavien alennusvaihtoehtojen avulla voit asettaa mukautettuja arvoja tai tarjota täyden hinnan alennuksia.

en: Flexible pricing lets you set a fixed package price and offer attractive discounts
fi: Joustavan hinnoittelun ansiosta voit asettaa kiinteän pakettihinnan ja tarjota houkuttelevia alennuksia.

en: Follow up
fi: Seuranta

en: Font
fi: Fontti

en: Font URL
fi: Fontin URL

en: Font family
fi: Fonttiperhe

en: Fonts
fi: Fontit

en: Fonts and colors
fi: Fontit ja värit

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer buttons
fi: Alatunnisteen painikkeet

en: Footer content
fi: Alatunnisteen sisältö

en: For multiselect: hold CTRL / Command (⌘).
fi: Monivalinta: pidä CTRL / Command (⌘) -näppäintä painettuna.

en: For this field to work correctly, please add your Google Maps API key in the General Settings. Otherwise, it will function as a simple text field.
fi: Jotta tämä kenttä toimisi oikein, lisää Google Maps API -avain Yleiset asetukset -kohtaan. Muussa tapauksessa se toimii tavallisena tekstikenttänä.

en: Forgot Password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Forgot password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Forgot your password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: Form
fi: Lomake

en: Form Flow
fi: Lomakevirtaus

en: Form colors
fi: Lomakkeen värit

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Fourth
fi: Neljäs

en: Fourth {day}
fi: Neljäs {day}

en: Free
fi: Ilmainen

en: Fri
fi: Pe

en: Friday
fi: Perjantai

en: From
fi: Alkaa

en: Front-end Booking Catalog is shortcode when you want to show your service in a form of a catalog
fi: Varausten luettelonäkymä on sivustoon upotettava lyhytkoodi, joka näyttää saatavilla olevat palvelut luettelona

en: Front-end Booking Catalog is shortcode when you want to show your service in a form of a cataloge
fi: Varausten luettelonäkymä on sivustoon upotettava lyhytkoodi, joka näyttää saatavilla olevat palvelut luettelona

en: Front-end Booking Search is shortcode that give your customers the possibility to search for appointment by selecting several filters so that they could find the best time slots and services for their needs.
fi: Varausten hakunäkymä on sivustoon upotettava lyhytkoodi, joka antaa asiakkaille mahdollisuuden hakea vapaita aikoja valitsemalla useita suodatuskriteerejä. Hakunäkymästä on helppo löytää haluttu palvelu ja ajankohta.

en: Front-end Customer Panel is a shortcode that gives your customers the possibility to manage their bookings and profile information.
fi: Asiakaspaneeli on verkkosivulle upotettava lyhytkoodi, joka antaa asiakkaillesi pääsyn omien varausten hallintaan ja profiilitietoihin.

en: Front-end Employee Panel is a shortcode that gives your employees the possibility to manage their bookings, working hours, days off, assigned services and profile information.
fi: Työntekijäpaneeli on verkkosivulle upotettava lyhytkoodi, jonka avulla työntekijät voivat hallita omia ajanvarauksia, työaikoja, vapaapäiviä, palveluja ja profiilitietoja.

en: Front-end customer panel
fi: Asiakaspaneeli

en: Front-end employee panel
fi: Front-end-työntekijäpaneeli

en: Frontend
fi: Käyttöliittymä

en: Frontend & Backend
fi: Käyttöliittymä ja taustaohjelma

en: Full
fi: Täysi

en: Full events
fi: Kaikki tapahtumat

en: Fully booked
fi: Täynnä

en: Future events
fi: Tulevat tapahtumat

en: GSM (standard Latin) segments contain 160 characters, while UCS-2 (non-GSM - Cyrillic, emoji, non-standard symbols) contain 70 characters, etc.
fi: GSM (tavallinen latinalainen) -segmentit sisältävät 160 merkkiä, kun taas UCS-2 (ei-GSM - kyrilliset, emojit, epästandardit symbolit) sisältävät 70 merkkiä jne.

en: Gallery
fi: Galleria

en: Gender
fi: Sukupuoli

en: Gender should be specified as either 'male' or 'female'.
fi: Sukupuoli on määritettävä joko 'mies' tai 'nainen'.

en: General
fi: Yleiset

en: Generate
fi: Yleiset

en: Generate invoices automatically for bookings to streamline payments and improve client experience.
fi: Luo laskut automaattisesti varauksille maksujen sujuvoittamiseksi ja asiakaskokemuksen parantamiseksi.

en: Generate payment links
fi: Luo maksulinkit

en: Get in Touch
fi: Ota yhteyttä

en: Get in touch
fi: Ota yhteyttä

en: Global Settings
fi: Yleiset Asetukset

en: Global Settings apply only to the Event Calendar and Search Booking forms, to customize other booking forms use the settings on the right.
fi: Yleiset asetukset koskevat vain Tapahtumakalenteri- ja Hakuvarauslomakkeita. Muiden varauslomakkeiden mukauttamiseen käytä oikealla olevia asetuksia.

en: Go Back
fi: Mene Takaisin

en: Go back
fi: Palaa takaisin

en: Go to Catalog form
fi: Siirry luettelolomakkeeseen

en: Go to Custom Fields
fi: Siirry mukautettuihin kenttiin

en: Go to Notifications
fi: Siirry ilmoituksiin

en: Go to Step-by-step form
fi: Siirry vaiheittaiseen lomakkeeseen

en: Google/Outlook location
fi: Google/Outlook-sijainti

en: Google Analytics
fi: Google Analytiikka

en: Google Analytics setup
fi: Google Analyticsin asetukset

en: Google Calendar
fi: Google-kalenteri

en: Google Calendar & Google Meet
fi: Google-kalenteri ja Google Meet

en: Google Calendar setup
fi: Google-kalenterin asetukset

en: Google Maps API key
fi: Google Maps API-avain

en: Google Maps failed to load. Check your API key and restrictions.
fi: Google Mapsin lataaminen epäonnistui. Tarkista API-avain ja rajoitukset.

en: Google Meet Link
fi: Google Tapaamisen Linkki

en: Google Meet join link
fi: Google Meet -liittymislinkki

en: Google Meet link
fi: Google Meet -linkki

en: Google Meet setup
fi: Google Meet -asetukset

en: Google reCAPTCHA v2 secret key
fi: Google reCAPTCHA v2 salainen avain

en: Google reCAPTCHA v2 site key
fi: Google reCAPTCHA v2 -sivuston avain

en: Google social login
fi: Google-sosiaalinen kirjautuminen

en: Green
fi: Vihreä

en: Grid view
fi: Ruudukkonäkymä

en: Group Ticket
fi: Ryhmälippu

en: Group appointment details
fi: Ryhmäajanvarauksen tiedot

en: Group booking
fi: Ryhmävaraus

en: Group booking export format
fi: Ryhmävarauksen vientimuoto

en: Group event details
fi: Ryhmätapahtuman tiedot

en: Group ticket has already been scanned
fi: Palvelu on tallennettu

en: Grow your team with unlimited employee management
fi: Kasvata tiimiäsi rajattomalla työntekijöiden hallinnalla

en: Gyms
fi: Kuntosalit

en: HTML Mode
fi: HTML Tila

en: HTML formatting may be overridden by plain text formatting upon switching between modes.
fi: HTML-muotoilu voi korvautua tavallisella tekstimuotoilulla, kun vaihdetaan tilojen välillä.

en: Header
fi: Otsikko

en: Header Image URL
fi: Otsikkokuvan URL-osoite

en: Heading
fi: Otsikko

en: Heading Text Color
fi: Tekstin väri

en: Heading content
fi: Otsikon sisältö

en: Heading title
fi: Otsikon nimi

en: Healthcare
fi: Terveydenhuolto

en: Here, you can connect your personal Apple Calendar,<br/>so once the booking is scheduled,<br/>it will be automatically added to your calendar of choice.
fi: Täällä voit yhdistää henkilökohtaisen Apple-kalenterisi,<br/>, jolloin varaus,<br/>, lisätään automaattisesti valitsemaasi kalenteriin.

en: Here you can assign yourself to be the organizer of the Google/Outlook event.<br> Otherwise you will be assigned as staff and added as a guest in the event
fi: Täällä voit asettaa itsesi Google/Outlook tapahtuman järjestäjäksi.<br> Muussa tapauksesse sinut asetetaan työntekijäksi ja lisätään vieraaksi tähän tapahtumaan

en: Here you can choose the product that will be used for WooCommerce integration.
fi: Tässä voit valita tuotteen, jota käytetään WooCommerce-integraatiossa.

en: Here you can connect employee with Apple Calendar,<br/>so once the booking is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
fi: Täällä voit yhdistää työntekijän Apple-kalenteriin,<br/>, jolloin varaus lisätään automaattisesti työntekijän kalenteriin, kun se on aikataulutettu.<br/>

en: Here you can connect employee with Outlook Calendar,<br/>so once the appointment is scheduled it will be<br/>automatically added to employee's calendar.
fi: Tässä voit yhdistää työntekijän Outlook-kalenterin,<br/>jolloin varatut ajat lisätään automaattisesti<br/>työntekijän kalenteriin.

en: Here you can define languages that you want to have in the plugin for translating dynamic strings (names, descriptions, notifications).
fi: Täällä voit määrittää kielet, joita haluat käyttää laajennuksessa dynaamisten merkkijonojen (nimet, kuvaukset, ilmoitukset) kääntämiseen.

en: Here you can define the charge type that will be used for employees with "Stripe Connected Account"
fi: Tässä voit valita tuotteen, jota käytetään WooCommerce-integraatiossa.

en: Here you can enter additional email addresses where all notifications will be sent. To add an address click Enter.
fi: Tänne voit syöttää lisäosoitteita, joihin kaikki ilmoitukset lähetetään. Lisää osoite napsauttamalla Enter-näppäintä.

en: Here you can enter additional phone numbers where all SMS messages will be sent. To add a number click Enter.
fi: Täällä voit syöttää lisäpuhelinnumeroita, joihin kaikki tekstiviestit lähetetään. Lisää numero napsauttamalla Enter-näppäintä.

en: Here you can select Zoom User,<br/>so once the appointment is scheduled,<br/>zoom meeting will be automatically created.
fi: Tässä voit valita Zoom-käyttäjän,<br/>jolloin varatuille ajoille luodaan<br/>Zoom-kokous automaattisesti.

en: Hey, there are special packages with this service, check them out!
fi: Hei, täällä on erityisiä paketteja liitettynä tähän palveluun, tsekkaa ne!

en: Hi %employee_full_name%, Thank you, %company_name%
fi: Hei %employee_full_name%, kiitos, %company_name%

en: Hi <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Thank you, <br> <b>%company_name%</b>
fi: Hei <b>%employee_full_name%</b>, <br><br>Terveisin, <br> <b>%company_name%</b>

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Employee Profile
fi: Piidota Työntekjiän Profiili

en: Hide WooCommerce cart when price is 0
fi: Piiloita WooCommerce ostoskori kun hinta on 0

en: Hide coupon
fi: Piilota kuponki

en: Hide employee
fi: Piilota työntekijä

en: Hide event
fi: Piilota tapahtuma

en: Hide location
fi: Piilota sijainti

en: Hide locked features
fi: Piilota lukitut ominaisuudet

en: Hide package
fi: Piilota paketti

en: Hide resource
fi: Piilota resurssi

en: Hide service
fi: Piilota palvelu

en: Hide tax
fi: Piilota vero

en: Hide tips & suggestions
fi: Piilota vinkit ja ehdotukset

en: Higher price background
fi: Korkeampi hinta tausta

en: Higher price text
fi: Korkeampi hinta -teksti

en: Highest price
fi: Tapahtuman hinta

en: Host link
fi: Isäntälinkki

en: Hosted by:
fi: Ylläpidetty:

en: Hour
fi: Tunnit

en: Hours
fi: Tunnit

en: How many attendees do you want to book event for?
fi: Kuinka monelle osallistujalle haluat varata tapahtuman?

en: How many people are coming?
fi: Kuinka monta ihmistä on tulossa?

en: How to
fi: Kuinka

en: How to get your
fi: Kuinka saada

en: How will you use Amelia?
fi: Miten aiot käyttää Ameliaa?

en: ID Desc
fi: ID Kuvaus

en: I want to pay full amount
fi: Haluan maksaa täyden määrän

en: Id
fi: ID

en: Identify country code by user's IP address
fi: Tunnista maakoodi käyttäjän IP-osoitteesta

en: If all payment methods are disabled on the service/event, the default payment method will be used.
fi: Jos kaikki maksutavat on poistettu käytöstä palvelussa/tapahtumassa, käytetään oletusmaksutapaa.

en: If disabled, booking must meet the minimum capacity, and the time slot closes after the first booking.
fi: Jos tämä on poistettu käytöstä, varauksen on täytettävä vähimmäiskapasiteetti, ja aikaväli sulkeutuu ensimmäisen varauksen jälkeen.

en: If disabled, the price will remain the same regardless of how many people are included in the group appointment.
fi: Jos tämä on pois käytöstä, hinta pysyy samana riippumatta siitä, kuinka monta henkilöä ryhmävaraukseen sisältyy.

en: If enabled, customers can book with Pending status even after maximum capacity is reached.
fi: Jos tämä on käytössä, asiakkaat voivat tehdä varauksia, joiden tila on Pending (Odottaa), vaikka maksimikapasiteetti on saavutettu.

en: If enabled, customers can complete their payment using the link in their email notifications or through the customer panel.
fi: Jos tämä on käytössä, asiakkaat voivat suorittaa maksunsa sähköpostiviestissä olevan linkin kautta tai asiakaspaneelin kautta.

en: If enabled, the default notification will not be sent for the selected events.
fi: Jos tämä on käytössä, valituille tapahtumille ei lähetetä oletusilmoitusta.

en: If enabled, the default notification will not be sent for the selected services.
fi: Jos tämä on käytössä, valituille palveluille ei lähetetä oletusilmoitusta.

en: If invalid, other values will be skipped and not imported.
fi: Jos arvo on virheellinen, muut arvot ohitetaan eikä niitä tuoda.

en: If left empty, attachments will be uploaded to the default WordPress uploads folder.
fi: Jos kenttä jätetään tyhjäksi, liitteet ladataan WordPressin oletuskansioon.

en: If multiple customers have the same email address, only the first one will be imported.
fi: Jos useilla asiakkailla on sama sähköpostiosoite, vain ensimmäinen tuodaan järjestelmään.

en: If this option is disabled, the item will be available only for booking from the backend.
fi: Jos tämä vaihtoehto on pois käytöstä, kohde on varattavissa vain backendistä.

en: If this option is enabled customers will be able to pay via email notifications or through their Customer panel.
fi: Jos asetus ei ole käytössä, asiakkaat eivät voi varata toistuvia aikoja samanaikaisesti.

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for closing the booking based on the selected time for the first event
fi: Jos tätä vaihtoehtoa ei ole valittu, laajennus laskee ajan <br> varauksen sulkemiseen ensimmäisen tapahtuman valitun ajan perusteella

en: If this option is not checked the plugin will calculate the time <br> for opening the booking based on the selected time for the first event
fi: Jos tätä vaihtoehtoa ei ole valittu, laajennus laskee ajan <br> varauksen avaamiseen ensimmäisen tapahtuman valitun ajan perusteella

en: If this option is unchecked, the plugin will calculate the booking closing time based on the time set for the first event.
fi: Jos tämä vaihtoehto on valittuna, laajennus laskee varauksen sulkeutumisajan ensimmäiselle tapahtumalle asetetun ajan perusteella.

en: If this option is unchecked, the plugin will calculate the booking opening time based on the time set for the first event.
fi: Jos tämä vaihtoehto on valittuna, laajennus laskee varauksen alkamisajan ensimmäiselle tapahtumalle asetetun ajan perusteella.

en: If you are in a country where VAT or GST applies, the applicable tax will be added to your transaction.
fi: Jos olet maassa, jossa sovelletaan arvonlisäveroa tai GST-veroa, sovellettava vero lisätään maksusi summaan.

en: If you are the admin of this page, see how to
fi: Jos olet tämän sivun järjestelmänvalvoja, katso kuinka voit

en: If you disable this option, your customers will be able to access customer panel with link that is sent to their email account.
fi: Jos poistat tämän käytöstä, asiakkaat voivat käyttää asiakaspaneelia linkistä, joka lähetetään heidän sähköpostitiliin.

en: If you enable this option, Admin will be able to book appointment at any time (working hours, special days and days off for all employees will be ignored).
fi: Jos otat tämän vaihtoehdon käyttöön, järjestelmänvalvoja voi varata ajan milloin tahansa (työajat, erityispäivät ja kaikkien työntekijöiden vapaapäivät jätetään huomiotta).

en: If you enable this option, Admin will be able to book appointment over or during another appointment.
fi: Jos otat tämän vaihtoehdon käyttöön, järjestelmänvalvoja voi varata ajan toisen ajanvarauksen päälle tai sen aikana.

en: If you enable this option every time a new customer schedules the appointment he will get Amelia Customer user role and automatic email with login details.
fi: Jos otat tämän vaihtoehdon käyttöön, joka kerta kun uusi asiakas varaa ajan, hän saa Amelia-asiakkaan käyttäjäroolin ja automaattisen sähköpostin, jossa on kirjautumistiedot.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Color
fi: Kuvan Väri

en: Image thumbs
fi: Kuvien pikkukuvat

en: Import
fi: Tuo

en: Import Failed
fi: Tuonti epäonnistui

en: Import Partially Successful
fi: Tuonti osittain onnistunut

en: Import Rules
fi: Tuontisäännöt

en: Import successful
fi: Tuonti onnistui

en: Importing customers
fi: Asiakkaiden tuominen

en: Improve accuracy and professionalism with consistent, clearly formatted billing
fi: Paranna tarkkuutta ja ammattimaisuutta yhdenmukaisella, selkeästi muotoillulla laskutuksella

en: Improve customer choice by letting clients book with the employee that suits them best
fi: Paranna asiakkaiden valinnanvaraa antamalla asiakkaiden varata palveluita heille parhaiten sopivalta työntekijältä.

en: Improve customer convenience by offering predictable, easy-to-book recurring options
fi: Paranna asiakaskokemusta tarjoamalla ennakoitavia, helposti varattavia toistuvia vaihtoehtoja.

en: Improve customer experience by letting clients choose the location that suits them best
fi: Paranna asiakaskokemusta antamalla asiakkaiden valita heille parhaiten sopiva sijainti.

en: Improve reporting accuracy by accessing complete appointment data instantly
fi: Paranna raporttien tarkkuutta pääsemällä välittömästi käsiksi täydellisiin tapaamistietoihin

en: Improve reporting accuracy by accessing complete event booking data instantly
fi: Paranna raportoinnin tarkkuutta – saat täydelliset tapahtumavaraustiedot käyttöösi heti

en: Improved customer retention as clients return to use the remaining sessions in their package
fi: Parantunut asiakaspysyvyys, kun asiakkaat palaavat käyttämään pakettinsa jäljellä olevia istuntoja

en: In Amelia, a “service” is a specific appointment-type offering your business provides to clients - such as consultations, treatments, or classes - that can be fully customized with its own name, duration, price, capacity, availability, and extras, and booked online with assigned employees.
fi: Ameliassa ”palvelu” on yrityksesi asiakkaille tarjoama tietty tapaamismuotoinen palvelu, kuten konsultaatiot, hoidot tai kurssit, joka voidaan räätälöidä täysin omalla nimellä, kestolla, hinnalla, kapasiteetilla, saatavuudella ja lisäpalveluilla ja varata verkossa nimetyille työntekijöille.

en: In Amelia, an employee is a team member who provides services or hosts events, with their own schedule, working hours, and assigned offerings.
fi: Ameliassa työntekijä on tiimin jäsen, joka tarjoaa palveluita tai järjestää tapahtumia omalla aikataulullaan, työajoillaan ja hänelle osoitetuilla tarjouksilla.

en: In Amelia, an event is a booking-type offering designed for group activities or multi-day occasions - such as workshops, conferences, tours, or training series - that can be configured with its own schedule, capacity, pricing structure and assigned staff.
fi: Ameliassa tapahtuma on varausmuotoinen tarjous, joka on suunniteltu ryhmäaktiviteetteja tai useamman päivän tapahtumia varten, kuten työpajoja, konferensseja, kiertueita tai koulutussarjoja, ja joka voidaan konfiguroida omalla aikataululla, kapasiteetilla, hinnoittelurakenteella ja osoitetulla henkilökunnalla.

en: In Package
fi: Paketti

en: In package
fi: Paketissa

en: Incl. VAT
fi: Sis. alv

en: Include Taxes
fi: sisältää

en: Include buffer time in calendar events
fi: Sisällytä puskuriaika kalenteritapahtumiin

en: Include buffer time in slot calculation. When disabled, slots are based only on service duration.
fi: Sisällytä puskuriaika slot-laskelmaan. Kun tämä on pois käytöstä, slotit perustuvat vain palvelun kestoon.

en: Include in invoice
fi: Sisällytä laskuun

en: Include service buffer time in time slots
fi: Lisää puskuriaika palvelujen aikaikkunoihin

en: Incorrect email or password
fi: Virheellinen sähköposti tai salasana

en: Increase conversions by motivating customers with attractive, limited-time deals
fi: Lisää konversioita motivoimalla asiakkaita houkuttelevilla, rajoitetun ajan tarjouksilla.

en: Increase revenue by encouraging customers to purchase additional services or products
fi: Lisää tuloja kannustamalla asiakkaita ostamaan lisäpalveluita tai -tuotteita.

en: Increase sales volume by encouraging customers to book more appointments at once
fi: Lisää myyntiä kannustamalla asiakkaita varaamaan useampia aikoja kerralla.

en: Indicates the number of new and returning customers<br/>for the selected date range.
fi: Kaavio näyttää uusien ja palaavien asiakkaiden määrän<br/>valitulla ajanjaksolla.

en: Industries
fi: Teollisuudenalat

en: Info
fi: Tiedot

en: Info text
fi: Tietoteksti

en: Initial end date & time of the event
fi: Tapahtuman alkuperäinen päättymispäivä ja -aika

en: Initial end date of the event
fi: Tapahtuman alkuperäinen päättymispäivä

en: Initial end time of the event
fi: Tapahtuman alkuperäinen päättymisaika

en: Initial start date & time of the event
fi: Tapahtuman alkuperäinen alkamispäivä ja -aika

en: Initial start time of the event
fi: Tapahtuman alkuaika

en: Input Color
fi: Syötä väri

en: Input Text Color
fi: Syötä tekstin väri

en: Input field
fi: Syöttökenttä

en: Input fields
fi: Syöttökentät

en: Insert Amelia Booking Shortcode
fi: Lisää Amelia Booking -lyhytkoodi

en: Insert pending appointments
fi: Lisää odottavat tapaamiset

en: Integrate with WooCommerce to enable advanced e-commerce capabilities.
fi: Integroi WooCommerceen, jotta voit käyttää edistyneitä verkkokaupan ominaisuuksia.

en: Integrations
fi: Integraatiot

en: Interested in unlocking this feature?
fi: Haluatko avata tämän ominaisuuden?

en: Invalid Mollie API key.
fi: Virheellinen Mollie API-avain.

en: Invalid Payment Link
fi: Virheellinen maksulinkki

en: Invalid Stripe secret key.
fi: Virheellinen Stripe-salainen avain.

en: Invisible reCAPTCHA badge
fi: Näkymätön reCAPTCHA-tunnus

en: Invoice
fi: Lasku

en: Invoice #
fi: Lasku nro

en: Invoice #{count}
fi: Lasku nro{count}

en: Invoice Format
fi: Palvelun kesto

en: Invoice Number Asc
fi: Laskujen numerointi nousevassa järjestyksessä

en: Invoice Number Desc
fi: Lasku numero Desc

en: Invoice date
fi: Lasku päivämäärä

en: Invoice details
fi: Laskujen tiedot

en: Invoice has been sent.
fi: Lasku on lähetetty.

en: Invoice not found.
fi: Laskua ei löytynyt.

en: Invoice total
fi: Laskujen kokonaissumma

en: Invoices
fi: Lasku

en: Invoices setup
fi: Laskujen asetukset

en: Issued
fi: Julkaistu

en: It looks like this is your first time here, so let’s walk through a few simple steps to help you get started.
fi: Näyttää siltä, että olet täällä ensimmäistä kertaa, joten käydään läpi muutama yksinkertainen vaihe, jotka auttavat sinua pääsemään alkuun.

en: It seems like there are no available or visible services assigned to the packages, at this moment.
fi: Näyttää siltä, ​​​​että paketeille ei ole tällä hetkellä saatavilla tai näkyviä palveluita.

en: It seems like there are no employees or services created, or no  employees are assigned to the service, at this moment.
fi: Näyttää siltä, ​​että työntekijöitä tai palveluita ei ole luotu tai palveluun ei ole määrätty työntekijöitä tällä hetkellä.

en: It seems that Envato API is currently busy (please try again) or you don't have a valid purchase of Amelia
fi: Näyttää siltä, että Envato API on varattu (yritä myöhemmin uudelleen) tai et ehkä vielä ole ostanut Amelia-lisenssiä

en: Item
fi: Kohde

en: Item status
fi: Kohteen tila

en: Join
fi: Liity

en: Join Google Meeting
fi: Liity Google Tapaamiseen

en: Join Space
fi: Liity Spaceen

en: Join With Microsoft Teams
fi: Liity Google Meetillä

en: Join Zoom
fi: Liity Zoom

en: Join Zoom Meeting
fi: Liity Zoom-tapaamiseen

en: Join link
fi: Liity linkki

en: Join waiting list
fi: Liity jonotuslistalle

en: Join with Google Meet
fi: Liity Google Meetiin

en: Join with Microsoft Teams
fi: Liity Microsoft Teams -palveluun

en: Keep Individual
fi: Säilytä yksilöllinen

en: Keep customers and employees informed by sending appointment and event notifications directly through WhatsApp - choose predefined messages or customize your own for a personal touch.
fi: Pidä asiakkaat ja työntekijät ajan tasalla lähettämällä tapaamis- ja tapahtumailmoitukset suoraan WhatsAppin kautta – valitse valmiit viestit tai muokkaa omia viestejäsi henkilökohtaisen kosketuksen lisäämiseksi.

en: Keep everyone on track using scheduled reminders that reduce no-shows and confusion
fi: Pidä kaikki ajan tasalla aikataulutettujen muistutusten avulla, jotka vähentävät peruutuksia ja sekaannusta.

en: Keep operations aligned with unified settings, availability, and resource control
fi: Pidä toiminnot yhdenmukaisina yhtenäisten asetusten, käytettävyyden ja resurssien hallinnan kanssa.

en: Keep slot available after first booking
fi: Pidä paikka vapaana ensimmäisen varauksen jälkeen

en: Keep your data organized and meaningful with structured fields that standardize the information you collect
fi: Pidä tietosi järjestyksessä ja merkityksellisinä strukturoiduilla kentillä, jotka standardoivat keräämäsi tiedot.

en: Label
fi: Kentän nimi

en: Label name
fi: Etiketin nimi

en: Labels
fi: Kenttien otsikot

en: Language
fi: Kieli

en: Languages
fi: Kielet

en: Last
fi: Viimeinen

en: Last Booking Asc
fi: Viimeinen varaus Asc

en: Last Booking Desc
fi: Viimeinen varaus Desc

en: Last Name:
fi: Sukunimi:

en: Last booking
fi: Viimeinen varaus

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Last on {date}
fi: Viimeinen {date}

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Layout
fi: Asetelma

en: Layout & Inputs
fi: Asetelmat & Syötöt

en: Layout and labels options
fi: Asettelu ja nimikevaihtoehdot

en: Learn More
fi: Lue lisää

en: Learn more
fi: Lue lisää

en: Left to pay
fi: Jäljellä maksettavaa

en: Less options
fi: Vähemmän vaihtoehtoja

en: Lesson Space
fi: Oppitunnitila

en: Lesson Space API key
fi: Oppitunnin tila API-avain

en: Lesson Space Link
fi: Lesson Space Linkki

en: Lesson Space Links
fi: Lesson Space Linkit

en: Lesson Space link
fi: Oppitunnin tila -linkki

en: Lesson Space link to join space
fi: Oppitunnin tila linkki tilaan liittymiseksi

en: Lesson Space setup
fi: Oppitunnin tilan asetukset

en: Light Theme
fi: Vaalea teema

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Limit additional people
fi: Rajoita lisähenkilöiden määrää

en: Limit appointments per customer
fi: Viimeisin ajanvarauksen päivämäärä

en: Limit appointments per employee
fi: Viimeisin ajanvarauksen päivämäärä

en: Limit events per customer
fi: Rajoita tapahtumia asiakasta kohti

en: Limit package purchases per customer
fi: Palvelupaketin osto on poistettu

en: Limit per customer
fi: Rajoitus asiakasta kohti

en: Limit the additional number of people
fi: Rajoita lisähenkilömäärää

en: Limit the number of people that one customer can add during the booking
fi: Rajoita henkilömäärää, jonka yksi asiakas voi lisätä varauksen aikana

en: Link copied to clipboard.
fi: Linkki kopioitu leikepöydälle.

en: Link this customer to a WordPress user so they can log in and view their appointments in Amelia’s back end.
fi: Liitä tämä asiakas WordPress-käyttäjään, jotta hän voi kirjautua sisään ja tarkastella tapaamisiaan Amelian taustapuolella.

en: Linked
fi: Linkitetty

en: List
fi: Luettelo

en: List (default)
fi: Lista (oletus)

en: List layout
fi: Asetelma

en: List of your appointments has changed. Take one more look and continue by clicking the Save button.
fi: Ajanvarausten luettelo on muuttunut. Tarkista luettelo vielä kerran ja jatka valitsemalla Tallenna.

en: List view
fi: Luettelonäkymä

en: Live API key
fi: Live-API-avain

en: Live client ID
fi: Live-asiakastunnus

en: Live key ID
fi: Live-avain-ID

en: Live key secret
fi: Live-avaimen salaisuus

en: Live publishable key
fi: Julkaisukelpoinen avain

en: Live secret
fi: Live-salaisuus

en: Live secret key
fi: Live-salainen avain

en: Load booking form manually
fi: Lataa varauslomake manuaalisesti

en: Load page
fi: Lataa sivu

en: Loading...
fi: Ladataan…

en: Local Time
fi: Paikallinen Aika

en: Local Time:
fi: Kellonaika:

en: Local time
fi: Paikallinen aika

en: Location
fi: Sijainti

en: Location:
fi: Sijainti:

en: Location 1
fi: Paikka 1

en: Location ID
fi: Sijainti-ID

en: Location Input Field
fi: Sijainnin Syöttökenttä

en: Location Selection
fi: Sijainnin kuvaus

en: Location WP Hooks
fi: Sijainti WP-koukut

en: Location address
fi: Sijainnin osoite

en: Location description
fi: Sijainnin kuvaus

en: Location details
fi: Sijainnin tiedot

en: Location filter
fi: Sijaintisuodatin

en: Location has been added.
fi: Sijainti on lisätty.

en: Location has been deleted.
fi: Sijainti on poistettu.

en: Location has been hidden.
fi: Sijainti on piilotettu.

en: Location has been updated.
fi: Sijainti on päivitetty.

en: Location information
fi: Sijainnin kuvaus

en: Location is now visible.
fi: Sijainti on nyt näkyvissä.

en: Location latitude
fi: Sijainnin leveysaste

en: Location longitude
fi: Sijainnin pituusaste

en: Location name
fi: Sijainnin nimi

en: Location phone
fi: Sijainnin puhelin

en: Location selection
fi: Sijainnin valinta

en: Locations
fi: Sijainnit

en: Locations must be active and have card processing enabled
fi: Sijainnit on oltava aktiivisia ja korttien käsittely on oltava käytössä.

en: Locations setup
fi: Sijaintien asetukset

en: Log In
fi: Kirjaudu sisään

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Login
fi: Kirjaudu

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Lower price background
fi: Alhaisempi hinta tausta

en: Lower price text
fi: Alhaisempi hinta -teksti

en: Lowest price
fi: Tapahtuman hinta

en: Mail service
fi: Sähköpostipalvelu

en: Mailchimp List
fi: Mailchimp-lista

en: Mailchimp setup
fi: Mailchimp-asetukset

en: Mailgun API Key
fi: Mailgun API-avain

en: Mailgun Domain
fi: Mailgun-domain

en: Main category button
fi: Pääkategorian painike

en: Main content
fi: Pääsisältö

en: Maintain consistent scheduling with customizable frequencies and patterns
fi: Ylläpidä johdonmukaista aikataulutusta mukautettavilla tiheyksillä ja malleilla

en: Make extra mandatory
fi: Lisää pakollinen

en: Make sure you are using the correct WhatsApp credentials.
fi: Varmista, että käytät oikeita WhatsApp-tunnistetietoja.

en: Make sure you are using the correct Zoom credentials.
fi: Varmista, että käytät oikeita Zoom-kirjautumistietoja.

en: Male
fi: Mies

en: Manage Event Tags
fi: Hallinnoi tapahtumien avainsanoja

en: Manage badges
fi: Hallitse merkkejä

en: Manage bookings
fi: Hallitse varauksia

en: Manage company days off
fi: Hallitse yrityksen vapaapäiviä

en: Manage event cancellations efficiently by allowing customers to join waiting lists and filling open spots manually.
fi: Hallitse tapahtumien peruutuksia tehokkaasti antamalla asiakkaiden liittyä jonotuslistoille ja täyttämällä avoimet paikat manuaalisesti.

en: Manage event tags
fi: Hallinnoi tapahtumatunnisteita

en: Manage languages
fi: Hallinnoi kieliasetuksia

en: Manage personal schedule
fi: Hallitse henkilökohtaista aikataulua

en: Manage shared resources with ease
fi: Hallitse jaettuja resursseja helposti

en: Managing assigned services
fi: Määritettyjen palveluiden hallinta

en: Managing packages
fi: Pakettien hallinta

en: Mandatory Field:
fi: Pakollinen Kenttä:

en: Map a WordPress user to this employee to give them access to view their appointments in the plugin’s back-end.
fi: Määritä WordPress-käyttäjä tälle työntekijälle, jotta hän voi tarkastella tapaamisiaan laajennuksen taustapuolella.

en: Max. Capacity
fi: Enimmäiskapasiteetti

en: Max Capacity Asc
fi: Enimmäiskapasiteetti Asc

en: Max Capacity Desc
fi: Enimmäiskapasiteetti Desc

en: Maximum Quantity:
fi: Enimmäismäärä:

en: Maximum allowed spots
fi: Paikkojen enimmäismäärä

en: Maximum bookings allowed
fi: Sallittu enimmäisvarausmäärä

en: Maximum bookings reached
fi: Vaaditut maksimimäärät varauksia

en: Maximum capacity
fi: Enimmäiskapasiteetti

en: Maximum capacity is reached
fi: Tapahtuman kapasiteetti on täynnä

en: Maximum number of events returned
fi: Palautettujen tapahtumien enimmäismäärä

en: Maximum number of places is
fi: Paikkojen enimmäismäärä on

en: Maximum quantity
fi: Enimmäismäärä

en: Maximum spots
fi: Enimmäispaikat

en: Maximum usage per customer
fi: Enimmäiskäyttö asiakasta kohti

en: Measurement ID
fi: Maksutunnus

en: Meeting agenda
fi: Kokouksen esityslista

en: Meeting title
fi: Kokouksen nimi

en: Menu
fi: Valikko

en: Message
fi: Viesti

en: Message content
fi: Viestin sisältö

en: Message template
fi: Viestipohja

en: Messages sent through WhatsApp are without a reply option, so we advise setting the “Auto-reply” message
fi: WhatsAppin kautta lähetetyissä viesteissä ei ole vastausvaihtoehtoa, joten suosittelemme asettamaan ”Automaattinen vastaus” -viestin.

en: Meta Pixel setup
fi: Meta Pixel -asetukset

en: Method
fi: Menetelmä

en: Microsoft Teams Link
fi: Microsoft Teams -linkki

en: Microsoft Teams join link
fi: Microsoft Teams -liittymislinkki

en: Microsoft Teams link
fi: Microsoft Teams -linkki

en: Microsoft Teams setup
fi: Microsoft Teamsin asetukset

en: Min. Capacity
fi: Vähimmäiskapasiteetti

en: Minimum bookings required
fi: Vaaditut minimivaraukset

en: Minimum capacity
fi: Vähimmäiskapasiteetti

en: Minimum number of attendees
fi: Vähimmäisosallistujamäärä

en: Minimum number of bookings
fi: Vähimmäisvarausmäärä

en: Minimum number of required extras
fi: Vaadittujen lisävarusteiden vähimmäismäärä

en: Minimum of attendees
fi: Minimi osallistujamäärä

en: Minimum of bookings
fi: Minimi varauksissa

en: Minimum required extras
fi: Minimi vaadittavat lisäpalvelut

en: Minimum required extras:
fi: Minimi vaadittavat lisäpalvelut:

en: Minimum time required before booking
fi: Vähimmäisaika ennen varausta

en: Minimum time required before canceling
fi: Vähimmäisaika ennen peruutusta

en: Minimum time required before rescheduling
fi: Vähimmäisaika uudelleenaikatauluttamiselle

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Missing required fields:
fi: Puuttuvat pakolliset kentät:

en: Mobile menu
fi: Tiivistä valikko

en: Mollie payment link
fi: Mollie-maksulinkki

en: Mon
fi: Ma

en: Monday
fi: Maanantai

en: Month
fi: Kuukausi

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: Months
fi: Kuukautta

en: More Features Zero Limits
fi: Lisää ominaisuuksia Zero Limits

en: More options
fi: Lisää vaihtoehtoja

en: Multiple
fi: Useita

en: Multiple Emails
fi: Monta sähköpostia

en: Multiple Locations
fi: Monta Paikkaa

en: Multiple locations
fi: Useita sijainteja

en: Multiple packages purchased.
fi: Palvelupaketti Ostettu

en: Multiply deposit amount by the number of people in one booking
fi: Kerro talletussumma yhden varauksen henkilömäärillä

en: Multiply deposit amount by the number of people in one booking.
fi: Kerro talletussumma yhden varauksen henkilömäärällä.

en: Multiply deposit by number of people
fi: Kerro talletus henkilömäärällä

en: Multiply price by number of people
fi: Kerro hinta henkilömäärällä

en: My Profile
fi: Oma profiili

en: My profile
fi: Oma profiili

en: Name
fi: Nimi

en: Name:
fi: Nimi:

en: Name Asc
fi: Nimi Asc

en: Name Ascending
fi: Nimi nouseva

en: Name Desc
fi: Nimi Kuvaus

en: Name Descending
fi: Nimi laskeva

en: Name of the space (room) that will be created for appointments. You can use placeholders from the Notifications page. If left empty, the space will be named after the appointment ID.
fi: Tapaamisten varalle luotavan tilan (huoneen) nimi. Voit käyttää ilmoitussivun paikkamerkkejä. Jos kenttä jätetään tyhjäksi, tila nimetään tapaamisen tunnuksen mukaan.

en: Need additional fields?
fi: Tarvitsetko lisää kenttiä?

en: Need help?
fi: Tarvitsetko apua?

en: Need to update your company's days off?
fi: Haluatko päivittää yrityksesi vapaapäivät?

en: New
fi: Uusi

en: New Appointment
fi: Uusi ajanvaraus

en: New Attendee
fi: Uusi osallistuja

en: New Customer
fi: Uusi asiakas

en: New Event
fi: Uusi tapahtuma

en: New Location
fi: Uusi sijainti

en: New Password
fi: Uusi salasana

en: New Space
fi: Uusi Space

en: New Update
fi: Uusi päivitys

en: New appointment
fi: Uusi tapaaminen

en: New block time
fi: Uusi estoaika

en: New category
fi: Uusi kategoria

en: New coupon
fi: Uusi kuponki

en: New customer
fi: Uusi asiakas

en: New employee
fi: Uusi työntekijä

en: New event
fi: Uusi tapahtuma

en: New event booking
fi: Uusi tapahtuman varaus

en: New language
fi: Uusi kieli

en: New package
fi: Uusi paketti

en: New package booking
fi: Uuden paketin varaus

en: New password
fi: Uusi salasana

en: New resource
fi: Uusi resurssi

en: New service
fi: Uusi palvelu

en: New tax
fi: Uusi vero

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Service
fi: Seuraava palvelu

en: Next day reminder
fi: Seuraavan päivän muistutus

en: No
fi: Ei

en: No, just this one
fi: Ei, vain tämä

en: No-show tag
fi: No-show-tunniste

en: No Employees Assigned to This Location
fi: Tähän sijaintiin ei ole osoitettu työntekijöitä

en: No Packages
fi: Ei paketteja

en: No Show
fi: Ei näy

en: No Show (1)
fi: Ei näy (1)

en: No Show (2)
fi: Ei näy (2)

en: No Show (3+)
fi: Ei näy (3+)

en: No Tags. Create a new one.
fi: Ei tunnisteita. Luo uusia tunnisteita.

en: No WordPress users with the Amelia Customer role are available.
fi: Amelia-asiakasroolin omaavia WordPress-käyttäjiä ei ole käytettävissä.

en: No WordPress users with the Amelia Employee role are available.
fi: Amelia-työntekijän roolissa olevia WordPress-käyttäjiä ei ole käytettävissä.

en: No appointments found
fi: Ei löydetty tapaamisia

en: No appointments yet
fi: Ei vielä tapaamisia

en: No attendees found
fi: Osallistujia ei löytynyt

en: No booked appointments
fi: Ei varattuja aikoja

en: No bookings found
fi: Varauksia ei löytynyt

en: No camera found on this device.
fi: Tässä laitteessa ei ole kameraa.

en: No coupons yet
fi: Ei vielä kuponkeja

en: No custom fields yet
fi: Ei vielä mukautettuja kenttiä

en: No customers were imported to your customer list.
fi: Asiakasluetteloon ei tuotu asiakkaita.

en: No customers yet
fi: Ei vielä asiakkaita

en: No employees yet
fi: Ei vielä työntekijöitä

en: No event bookings yet
fi: Ei vielä tapahtumavarauksia

en: No events found
fi: Tapahtumia ei löytynyt

en: No events yet
fi: Ei vielä tapahtumia

en: No extras yet
fi: Ei vielä lisätietoja

en: No invoices yet
fi: Ei vielä laskuja

en: No limit per customer
fi: Ei rajoitusta asiakasta kohden

en: No locations yet
fi: Ei vielä sijainteja

en: No matching data
fi: Ei vastaavia tietoja

en: No package bookings yet
fi: Pakettivarauksia ei vielä ole

en: No packages found
fi: Paketteja ei löytynyt

en: No packages yet
fi: Ei vielä paketteja

en: No resources yet
fi: Ei vielä resursseja

en: No results
fi: tulosta

en: No results found
fi: Tuloksia ei löytynyt

en: No results found...
fi: Ei tuloksia...

en: No results found for
fi: Ei tuloksia

en: No services or employees available
fi: Ei palveluja tai työntekijöitä saatavilla

en: No services yet
fi: Ei vielä palveluja

en: No spots left
fi: Ei paikkoja jäljellä

en: No taxes yet
fi: Ei vielä veroja

en: No top trends
fi: Ei suosituimpia trendejä

en: No transactions yet
fi: Ei vielä tapahtumia

en: No upcoming events
fi: Ei tulevia tapahtumia

en: No usage limit
fi: Ei käyttörajoituksia

en: Not available
fi: Ei saatavilla

en: Not connected
fi: Ei yhteydessä

en: Not match to your current password
fi: Anna nykyinen salasana

en: Note
fi: Huomautus

en: Note (Internal)
fi: Huomautus (sisäinen)

en: Note (internal)
fi: Huomautus (sisäinen)

en: Notice: Please select at least one panel.
fi: Huomio: Valitse vähintään yksi paneeli.

en: Notice: Please select start and end date.
fi: Huomautus: Valitse alku- ja loppupäivä.

en: Notification
fi: Ilmoitukset

en: Notification Language
fi: Ilmoituksen nimi

en: Notification Placeholder
fi: Ilmoituksen paikkamerkki

en: Notification has been deleted.
fi: Ilmoitus on poistettu.

en: Notification has been saved.
fi: Ilmoitus on tallennettu.

en: Notification has not been saved.
fi: Ilmoitusta ei ole tallennettu.

en: Notification interval
fi: Ilmoitusväli

en: Notification language
fi: Ilmoitusten kieli

en: Notification name
fi: Ilmoituksen nimi

en: Notification settings
fi: Ilmoitusasetukset

en: Notification status has been updated.
fi: Ilmoituksen tila on päivitetty.

en: Notification status has not been updated.
fi: Ilmoituksen tilaa ei ole päivitetty.

en: Notification template
fi: Ilmoitusmalli

en: Notification type
fi: Ilmoituksen tyyppi

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Notifications in Amelia
fi: Ilmoitukset Ameliassa

en: Notify attendees by email when event information is updated.
fi: Ilmoita osallistujille sähköpostitse, kun tapahtuman tiedot päivitetään.

en: Notify selected employees about empty package purchases
fi: Ilmoita valituille työntekijöille tyhjien pakkausten ostamisesta

en: Notify the attendee(s)
fi: Ilmoita asiakkaille

en: Notify the attendees
fi: Ilmoita osallistujille

en: Notify the customer(s)
fi: Ilmoita asiakkaille

en: Number of Additional People
fi: Lisähenkilöiden määrä

en: Number of Additional People:
fi: Lisähenkilöiden määrä:

en: Number of Recurrences:
fi: Toistuvuuden määrä:

en: Number of Tickets
fi: Lippujen määrä

en: Number of adjusted time slots:
fi: Lisähenkilöiden määrä:

en: Number of appointments
fi: Varausten määrä

en: Number of appointments required for booking
fi: Tarvittava ajanvarausten määrä varaamiselle

en: Number of appointments with applied coupon is
fi: Ajanvarausten määrä valitulla kupongilla on

en: Number of events
fi: Lippujen määrä

en: Number of packages
fi: Lippujen määrä

en: Number of people
fi: Ihmisten määrä

en: Number of people on waiting list
fi: Odotuslistalla olevien henkilöiden määrä

en: Number of people that are coming with you.
fi: Henkilöiden määrä ketkä tulevat kanssasi.

en: Number of recurrences:
fi: Toistumien määrä:

en: Number of tickets
fi: Lippujen määrä

en: Occupancy rate
fi: Käyttöaste

en: Occupied
fi: Varattu

en: Occurrences
fi: Tapahtumia

en: Offer a clean, list-based booking experience with a design that grabs attention. Customers can easily explore and book from your full event lineup.
fi: Tarjoa selkeä, luettelopohjainen varauskokemus, jonka ulkoasu herättää huomiota. Asiakkaat voivat helposti selata ja varata tapahtumia koko tapahtumavalikoimastasi.

en: Offer discounts or free appointments with customizable coupons.
fi: Tarjoa alennuksia tai ilmaisia tapaamisia mukautettavilla kuponkeilla.

en: Offer multiple durations and prices for this service.
fi: Tarjoa useita kestoja ja hintoja tälle palvelulle.

en: Offer optional or mandatory extras during the booking process - upsell additional services, products, or experiences to enhance appointments and delight your customers.
fi: Tarjoa valinnaisia tai pakollisia lisäpalveluita varausprosessin aikana – myy lisäpalveluita, tuotteita tai kokemuksia, jotka parantavat asiakaskokemusta ja ilahduttavat asiakkaitasi.

en: Offer services with multiple duration options for customers to choose from.
fi: Tarjoa asiakkaille useita eri kestoisia palveluvaihtoehtoja.

en: Offer upsells or additional benefits within a service using extras.
fi: Tarjoa lisämyyntiä tai lisäetuja palvelun sisällä lisäominaisuuksien avulla.

en: On-Site
fi: Paikan päällä

en: On-line
fi: Saatavilla

en: On-site
fi: Paikan päällä

en: On-site payment
fi: Paikan päällä suoritettava maksu

en: On:
fi: Päivä:

en: On Break
fi: Tauolla

en: On hold
fi: Pidossa

en: On the same day
fi: Samana päivänä

en: On the same day each month
fi: Joka kuukausi samana päivänä

en: Once Off
fi: Kerran

en: Once you add your first Coupon, it will appear here. Click + Coupon above to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen kuponkisi, se näkyy tässä. Aloita napsauttamalla yläpuolella olevaa + Kuponki-painiketta.

en: Once you add your first custom field, it will appear here. Click + Custom Field below to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen mukautetun kentän, se näkyy tässä. Aloita napsauttamalla alla olevaa + Mukautettu kenttä -painiketta.

en: Once you add your first employee, it will appear here. Click + Employee below to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen työntekijän, hän näkyy tässä. Aloita napsauttamalla alla olevaa + Työntekijä-painiketta.

en: Once you add your first event, it will appear here. Click + Event below to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen tapahtumasi, se näkyy tässä. Aloita napsauttamalla alla olevaa + Tapahtuma-painiketta.

en: Once you add your first extra, it will appear here. Click + Extra above to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen lisäosan, se näkyy tässä. Aloita napsauttamalla yläpuolella olevaa + Lisäosa-painiketta.

en: Once you add your first package, it will appear here. Click + Package below to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen paketin, se näkyy tässä. Aloita napsauttamalla alla olevaa + Paketti-painiketta.

en: Once you add your first resource, it will appear here. Click + Resource below to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen resurssisi, se näkyy tässä. Aloita napsauttamalla alla olevaa + Resurssi-painiketta.

en: Once you add your first service, it will appear here.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen palvelusi, se näkyy tässä.

en: Once you add your first tax, it will appear here. Click + Tax below to get started.
fi: Kun olet lisännyt ensimmäisen verosi, se näkyy tässä. Aloita napsauttamalla alla olevaa + Vero-painiketta.

en: Once you receive bookings, your appointments will be displayed here. You can also get started by clicking the Add button below.
fi: Kun olet vastaanottanut varauksia, ne näkyvät tässä. Voit myös aloittaa napsauttamalla alla olevaa Lisää-painiketta.

en: Once you receive event bookings, they will be displayed here. You can also get started by clicking the Book Event button below.
fi: Kun olet vastaanottanut tapahtumavaraukset, ne näkyvät tässä. Voit myös aloittaa napsauttamalla alla olevaa Varaa tapahtuma -painiketta.

en: Once you receive package bookings, they will be displayed here. You can also get started by clicking the Book Package button below.
fi: Kun olet vastaanottanut pakettivaraukset, ne näkyvät tässä. Voit myös aloittaa napsauttamalla alla olevaa Varaa paketti -painiketta.

en: Once you start adding locations, they will appear here. You can also get started by clicking the Add button below.
fi: Kun alat lisätä sijainteja, ne näkyvät tässä. Voit myös aloittaa napsauttamalla alla olevaa Lisää-painiketta.

en: Once you start receiving bookings, invoices will be displayed here.
fi: Kun alat vastaanottaa varauksia, laskut näkyvät tässä.

en: Once you start receiving bookings, transactions will be displayed here.
fi: Kun alat vastaanottaa varauksia, tapahtumat näkyvät tässä.

en: Once you start receiving bookings, your customers will be displayed here. You can also get started by clicking the Add or Import button below.
fi: Kun alat vastaanottaa varauksia, asiakkaasi näkyvät tässä. Voit myös aloittaa napsauttamalla alla olevaa Lisää tai Tuo-painiketta.

en: One booking can have multiple attendees/spots in it.
fi: Yhdessä varauksessa voi olla useita osallistujia/paikkoja.

en: One of the phone numbers provided is invalid.
fi: Yksi syötetyistä puhelinnumeroista on virheellinen.

en: One spot is equal to one attendee.
fi: Yksi paikka vastaa yhtä osallistujaa.

en: Online
fi: Verkossa

en: Online meetings
fi: Verkkokokoukset

en: Only templates in the default language will be displayed in the back-end. If a template doesn’t exist in the customer’s language, the default language version will be sent instead.
fi: Vain oletuskielellä olevat mallit näytetään taustapuolella. Jos mallia ei ole asiakkaan kielellä, sen sijaan lähetetään oletuskielinen versio.

en: Oops...
fi: Hups…

en: Open
fi: Avoinna

en: Open Event
fi: Avoin tapahtuma

en: Open following
fi: Avaa tulevat

en: Open side menu
fi: Avaa sivuvalikko

en: Opened
fi: Avattu

en: Opens at
fi: Avaa osoitteessa

en: Opens on
fi: Avaa

en: Opens on:
fi: Avautuu:

en: Option {number}
fi: Vaihtoehto {number}

en: Options
fi: Asetukset

en: Options:
fi: Vaihtoehdot:

en: Or
fi: Tai

en: Or enter details below
fi: Ryhmätapahtuman tiedot

en: Or pay with card
fi: Tai maksa kortilla

en: Orange
fi: Oranssi

en: Order
fi: Järjestys

en: Order creation
fi: Tilauksen luonti

en: Order update
fi: Tilauksen päivitys

en: Organizer
fi: Järjestäjä

en: Organizers
fi: Järjestäjät

en: Other
fi: Muu

en: Outline
fi: Yleiskatsaus

en: Outlook Calendar
fi: Outlook-kalenteri

en: Outlook Calendar & Microsoft Teams
fi: Outlook-kalenteri ja Microsoft Teams

en: Outlook Calendar WP hooks
fi: Outlook-kalenteri WP-koukut

en: Outlook Calendar setup
fi: Outlook-kalenterin asetukset

en: Outlook Mailer
fi: Outlook-kalenteri

en: Outlook Mailer is not fully configured. Please complete the account setup in the Outlook Integration settings.
fi: Outlook Mailer ei ole täysin konfiguroitu. Suorita tilin asetusten määrittäminen Outlook-integraatioasetuksissa.

en: Outside of working hours
fi: Työaikojen ulkopuolella

en: Overridden by employee
fi: Korvattu työntekijän toimesta

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: Overwrite Records
fi: Tallenna tiedot

en: PAYMENT METHOD
fi: MAKSU

en: PHP Mail
fi: PHP-sähköposti

en: Package
fi: Paketti

en: Package:
fi: Palvelupaketti:

en: Package Asc
fi: Paketti Asc

en: Package Canceled
fi: Palvelupaketti Peruttu

en: Package Desc
fi: Paketin kuvaus

en: Package ID
fi: Paketin tunnus

en: Package Info
fi: Info

en: Package Selection
fi: Palvelupaketin valinta

en: Package appointment has been updated.
fi: Paketin varaus on päivitetty.

en: Package appointments
fi: Paketin nimitykset

en: Package appointments details
fi: Palvelupaketin varaustiedot

en: Package badge
fi: Paketin tunnus

en: Package booking details
fi: Paketin varauksen tiedot

en: Package booking has been created.
fi: Paketin varaus on luotu.

en: Package booking has been deleted.
fi: Paketin varaus on poistettu.

en: Package booking has been updated.
fi: Pakettivaraus on päivitetty.

en: Package booking is not available for this time slot.
fi: Paketin varaus ei ole käytettävissä tällä aikavälillä.

en: Package canceled
fi: Paketti peruutettu

en: Package capacity
fi: Paketin kapasiteetti

en: Package category
fi: Pakettiluokka

en: Package count
fi: Pakettien lukumäärä

en: Package deal
fi: Palvelupaketin tarjous

en: Package deposit
fi: Palvelupaketin talletus

en: Package description
fi: Palvelupaketin kuvaus

en: Package details
fi: Paketin tiedot

en: Package duration
fi: Paketin kesto

en: Package filter
fi: Pakettisuodatin

en: Package has been created.
fi: Paketti on luotu.

en: Package has been deleted.
fi: Paketti on poistettu.

en: Package has been hidden.
fi: Paketti on piilotettu.

en: Package has been updated.
fi: Paketti on päivitetty.

en: Package includes
fi: Pakettihinta

en: Package info
fi: Paketin tiedot

en: Package is now visible.
fi: Paketti on nyt näkyvissä.

en: Package location
fi: Paketin sijainti

en: Package management
fi: Pakettien hallinta

en: Package name
fi: Palvelupaketin nimi

en: Package overview
fi: Paketin yleiskatsaus

en: Package price
fi: Palvelupaketin hinta

en: Package price:
fi: Paketin hinta:

en: Package purchased
fi: Ostettu paketti

en: Package rules and description
fi: Paketin säännöt ja kuvaus

en: Package selection
fi: Paketin valinta

en: Package services list
fi: Pakettipalvelujen luettelo

en: Packages
fi: Paketit

en: Packages appointments
fi: Paketit tapaamiset

en: Packages block
fi: Paketit-lohko

en: Packages have been reordered.
fi: Paketit on järjestetty uudelleen.

en: Packages overview
fi: Pakettien yleiskatsaus

en: Packages popup
fi: Paketit-ponnahdusikkuna

en: Page
fi: Asiakaspaneelisivun URL

en: Page card
fi: Sivukortti

en: Page content
fi: Sivun sisältö

en: Page header
fi: Sivun otsikko

en: Page messages
fi: Sivun viestit

en: Page scroll
fi: Sivun vieritys

en: Paid
fi: Maksettu

en: Paid deposit
fi: Palvelupaketin talletus

en: Paid remaining amount
fi: Jäljellejäävä Määrä:

en: Panel & access permissions
fi: Paneeli ja käyttöoikeudet

en: Panel Button Type
fi: Paneeli Napin Tyyppi

en: Panel access
fi: Paneelin käyttö

en: Panel recovery
fi: Paneelin palautus

en: Panel subtab name
fi: Paneeli alavälilehden nimi

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Partially Paid
fi: Osittain maksettu

en: Partially Refunded
fi: Osittain maksettu

en: Partially paid
fi: Osittain maksettu

en: Parts
fi: Osat

en: Password
fi: Salasana

en: Password Updated!
fi: Salasana

en: Password changed successfully
fi: Salasanan palautus onnistui

en: Password has been changed
fi: Salasana on vaihdettu

en: Password is set
fi: Salasana on asetettu

en: Password must be longer than 3 characters
fi: Salasanassa on oltava vähintään 3 merkkiä

en: Password reset link has been sent to your email.
fi: Salasanan nollauslinkki on lähetetty sähköpostiisi.

en: Passwords do not match
fi: Salasanat eivät täsmää

en: Passwords don't match.
fi: Salasanat eivät täsmää.

en: Past events
fi: Menneet tapahtumat

en: Paste the secret key you received after creating your API key pair in Google reCAPTCHA.
fi: Liitä salainen avain, jonka sait luotuasi API-avainparin Google reCAPTCHAssa.

en: Paste the site key you received after generating your API key pair in Google reCAPTCHA.
fi: Liitä sivuston avain, jonka sait luotuasi API-avainparin Google reCAPTCHAssa.

en: Pay
fi: Päivä

en: PayPal payment link
fi: PayPal-maksulinkki

en: Pay for all appointments at once
fi: Maksa kaikki varaukset kerralla

en: Pay now
fi: Maksaen nyt

en: Pay only for the first appointment
fi: Maksa vain ensimmäisestä tapaamisesta

en: Pay with payment link
fi: Maksa maksulinkillä

en: Payee email
fi: Työntekijän sähköposti

en: Paying later
fi: Maksaen myöhemmin

en: Paying now
fi: Maksaen nyt

en: Payment
fi: Maksu

en: Payment History
fi: Maksuhistoria

en: Payment ID
fi: Maksutunnus

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Payment Status
fi: Maksun Tila

en: Payment Type:
fi: Maksutyyppi:

en: Payment amount
fi: Maksusumma

en: Payment created
fi: Maksupäivä

en: Payment currency
fi: Maksun valuutta

en: Payment date
fi: Maksupäivä

en: Payment details
fi: Maksutiedot

en: Payment due amount
fi: Maksettava summa

en: Payment error
fi: Maksuvirhe

en: Payment history
fi: Maksuhistoria

en: Payment link for Barion
fi: Kuvaus Stripeen

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Payment method:
fi: Maksutapa:

en: Payment methods
fi: Maksutavat

en: Payment protected by policy and powered by
fi: Maksu suojattu ehdoilla ja mahdollistettu

en: Payment segment
fi: Maksusegmentti

en: Payment status
fi: Maksun tila

en: Payment summary
fi: Maksun yhteenveto

en: Payment type
fi: Maksun tyyppi

en: Payment type, deposit payment...
fi: Maksutapa, talletusmaksu…

en: Payment was canceled.
fi: Maksu peruutettiin.

en: Payments
fi: Maksut

en: Pending
fi: Vahvistamatta

en: Pending appointments
fi: Odotettavissa olevat tapaamiset

en: Pending payment
fi: Maksua odotetaan

en: People
fi: Ihmiset

en: People counting logic
fi: Henkilöiden laskentalogiikka

en: Per Location
fi: Paikkakohtaisesti

en: Per Service
fi: Palvelukohtaisesti

en: Per customer
fi: Asiakaskohtaisesti

en: Percentage
fi: Prosentti

en: Percentage amount
fi: Prosenttiosuus

en: Percentage deposit will be calculated on the total booking price<br>and fixed amount can be multiplied by the number of people or stay fixed on the total booking price.
fi: Talletusprosentti lasketaan varauksen kokonaishinnasta<br>ja kiinteä summa voidaan kertoa henkilömäärällä tai pysyä kiinteänä varauksen kokonaishintaan.

en: Percentage of Load
fi: Aikojen käyttöaste

en: Period
fi: Ajanjakso

en: Period available for booking in advance
fi: Varattavissa oleva ajanjakso

en: Periods
fi: Jaksot

en: Permanent access token
fi: Lopullinen access token

en: Person
fi: Henkilö

en: Personal Information
fi: Sinun Tietosi

en: Personal information
fi: Henkilökohtaiset tiedot

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone:
fi: Puhelin:

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Phone already exists with different name. Please check your name.
fi: Puhelinnumero on jo olemassa toisella nimellä. Tarkista nimesi.

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Phone number ID
fi: Puhelinnumeron tunnus

en: Phone number copied to clipboard.
fi: Puhelinnumero kopioitu leikepöydälle.

en: Phone number must include a country code.
fi: Puhelinnumerossa on oltava maakoodi.

en: Pick a date or range
fi: Valitse päivämäärä tai alue

en: Pick a year
fi: Valitse vuosi

en: Pick date & time
fi: Valitse päivämäärä ja aika

en: Pick date & time:
fi: Valitse päivämäärä ja aika:

en: Pin icon
fi: Pin-kuvake

en: Pixel ID
fi: Pikselitunnus

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Placeholder Color
fi: Paikkamerkit Kopioit

en: Placeholder copied to clipboard.
fi: Paikkamerkki kopioitu leikepöydälle.

en: Placeholder text
fi: Paikkamerkki

en: Placeholders
fi: Paikkamerkit

en: Places API (New) is required but not enabled. Please enable it in Google Cloud Console.
fi: Places API (uusi) on pakollinen, mutta se ei ole käytössä. Ota se käyttöön Google Cloud Console -konsolissa.

en: Plain
fi: Pelkistetty

en: Plans
fi: Suunnitelmat

en: Please Wait
fi: Odota

en: Please add period
fi: Lisää piste loppuun.

en: Please cancel the event first before deleting it.
fi: Peruuta tapahtuma ennen sen poistamista.

en: Please check your .csv file and try again.
fi: Tarkista .csv-tiedosto ja yritä uudelleen.

en: Please choose appointment date
fi: Valitse yksi ajanvaraus päivämäärä

en: Please choose appointment time
fi: Valitse yksi ajanvaraus aika

en: Please confirm you are not a robot
fi: Vahvista, ettet ole robotti

en: Please ensure that services and employees are created and that services are assigned to employees.
fi: Varmista, että palvelut ja työntekijät on luotu ja että palvelut on osoitettu työntekijöille.

en: Please enter Mailgun API key
fi: Anna Mailgun API-avain

en: Please enter Mailgun Domain
fi: Anna Mailgun-domain

en: Please enter SMTP host
fi: Anna SMTP-palvelin

en: Please enter SMTP password
fi: Anna SMTP-salasana

en: Please enter SMTP port
fi: Anna SMTP-portti

en: Please enter SMTP username
fi: Anna SMTP-käyttäjänimi

en: Please enter a code.
fi: Syötä koodi.

en: Please enter a content.
fi: Syötä sisältö.

en: Please enter a first name.
fi: Syötä etunimi.

en: Please enter a last name
fi: Syötä sukunimi

en: Please enter a live publishable key.
fi: Syötä julkaistava avain.

en: Please enter a live secret key.
fi: Syötä aktiivinen salainen avain.

en: Please enter a name.
fi: Anna nimi.

en: Please enter a new password.
fi: Syötä uusi salasana.

en: Please enter a new password again.
fi: Syötä uusi salasana uudelleen.

en: Please enter a notification name.
fi: Syötä ilmoituksen nimi.

en: Please enter a password.
fi: Syötä salasana.

en: Please enter a recipient email.
fi: Syötä vastaanottajan sähköpostiosoite.

en: Please enter a recipient phone.
fi: Syötä vastaanottajan puhelinnumero.

en: Please enter a sender email.
fi: Syötä lähettäjän sähköpostiosoite.

en: Please enter a sender name.
fi: Syötä lähettäjän nimi.

en: Please enter a subject.
fi: Syötä aihe.

en: Please enter a tax amount.
fi: Syötä veron määrä.

en: Please enter a test publishable key.
fi: Syötä testattava julkaistava avain.

en: Please enter a test secret key.
fi: Syötä testisalainen avain.

en: Please enter a ticket code.
fi: Syötä lippukoodi.

en: Please enter a ticket name.
fi: Syötä lipun nimi.

en: Please enter a valid URL with protocol (http:// or https://).
fi: Syötä kelvollinen URL-osoite protokollan kanssa (http:// tai https://).

en: Please enter a valid email address
fi: Anna kelvollinen sähköpostiosoite

en: Please enter a valid email address.
fi: Syötä kelvollinen sähköpostiosoite.

en: Please enter a valid phone number.
fi: Syötä kelvollinen puhelinnumero.

en: Please enter an email.
fi: Syötä sähköpostiosoite.

en: Please enter an event.
fi: Syötä tapahtuma.

en: Please enter appointment date...
fi: Valitse ajanvarauksen päivä...

en: Please enter coupon
fi: Anna kuponki

en: Please enter current password
fi: Anna nykyinen salasana

en: Please enter date
fi: Anna päivämäärä

en: Please enter date of birth
fi: Anna päivämäärä

en: Please enter email
fi: Anna sähköpostiosoite

en: Please enter email or username
fi: Anna SMTP-käyttäjänimi

en: Please enter end time
fi: Aseta päättymisaika

en: Please enter first name
fi: Kirjoita etunimi

en: Please enter last name
fi: Kirjoita sukunimi

en: Please enter live API Key
fi: Lisää live API Key

en: Please enter live POSKey
fi: Lisää live API Key

en: Please enter live client ID
fi: Syötä live-asiakastunnus

en: Please enter live key ID
fi: Syötä live-avain-ID

en: Please enter live key secret
fi: Lisää live salainen avain

en: Please enter live secret
fi: Syötä live-salaisuus

en: Please enter name
fi: Anna nimi

en: Please enter new password
fi: Anna uusi salasana

en: Please enter new password again
fi: Anna uusi salasana uudelleen

en: Please enter password
fi: Anna salasana

en: Please enter payee email
fi: Anna sähköpostiosoite

en: Please enter phone
fi: Lisää puhelinnumero

en: Please enter phone number
fi: Anna puhelinnumero

en: Please enter sandbox POSKey
fi: Lisää test API Key

en: Please enter start time
fi: Aseta aloitusaika

en: Please enter tax rate name.
fi: Syötä verokannan nimi.

en: Please enter test API Key
fi: Lisää test API Key

en: Please enter test client ID
fi: Syötä testiasiakastunnus

en: Please enter test key ID
fi: Syötä testausavaimen tunnus

en: Please enter test key secret
fi: Lisää testi salainen avain

en: Please enter test secret
fi: Syötä testisalasana

en: Please enter waiting list capacity
fi: Syötä jonotuslistan kapasiteetti

en: Please fill in your address.
fi: Täytä osoitteesi.

en: Please log in to Square
fi: Kirjaudu sisään Squareen

en: Please map corresponding data to columns:
fi: Määritä vastaavat tiedot sarakkeisiin:

en: Please note: For this option to work you need to add new payment link placeholders to the message templates
fi: Huomaa: Jotta tämä vaihtoehto toimisi, sinun on lisättävä uudet maksulinkkien paikkamerkit viestipohjiin.

en: Please refine your search criteria
fi: Tarkenna hakuehtoja

en: Please select
fi: Valitse

en: Please select a category.
fi: Valitse kategoria.

en: Please select a closing date.
fi: Valitse päättymispäivä.

en: Please select a closing time.
fi: Valitse sulkemisaika.

en: Please select a color.
fi: Valitse väri.

en: Please select a customer.
fi: Valitse asiakas.

en: Please select a date.
fi: Valitse päivämäärä.

en: Please select a date range.
fi: Valitse päivämääräväli.

en: Please select a date range that is within the period range.
fi: Valitse päivämääräväli, joka on ajanjakson sisällä.

en: Please select a duration.
fi: Valitse kesto.

en: Please select a location
fi: Valitse sijainti

en: Please select a location.
fi: Valitse sijainti.

en: Please select a package.
fi: Valitse paketti.

en: Please select a service.
fi: Valitse palvelu.

en: Please select a start time.
fi: Valitse alkamisaika.

en: Please select a time.
fi: Valitse aika.

en: Please select a type.
fi: Valitse tyyppi.

en: Please select an action.
fi: Valitse toiminto.

en: Please select an attendee.
fi: Valitse osallistuja.

en: Please select an email template.
fi: Valitse sähköpostimalli.

en: Please select an employee.
fi: Valitse työntekijä.

en: Please select an end date.
fi: Valitse päättymispäivä.

en: Please select an end time.
fi: Valitse päättymisaika.

en: Please select an event.
fi: Valitse tapahtuma.

en: Please select an opening date.
fi: Valitse avauspäivä.

en: Please select an opening time.
fi: Valitse avaamisaika.

en: Please select an option.
fi: Valitse vaihtoehto.

en: Please select at least one customer
fi: Valitse vähintään yksi asiakas

en: Please select at least one employee.
fi: Valitse vähintään yksi työntekijä.

en: Please select at least one service.
fi: Valitse vähintään yksi palvelu.

en: Please select customer
fi: Valitse asiakas

en: Please select date
fi: Valitse päivämäärä

en: Please select employee
fi: Valitse työntekijä

en: Please select location
fi: Valitse sijainti

en: Please select package:
fi: Valitse palvelu:

en: Please select repeat interval
fi: Valitse toistuvuuden määrä

en: Please select repeat period
fi: Valitse toistumisen ajanjakso

en: Please select service
fi: Valitse palvelu

en: Please select the extra:
fi: Ole hyvä ja valitse lisäpalvelu:

en: Please select time
fi: Valitse aika

en: Please upload the file
fi: Lataa tiedosto

en: Please use a different email or phone number to complete the booking.
fi: Käytä toista sähköpostiosoitetta tai puhelinnumeroa varauksen viimeistelemiseen.

en: Please use the built-in Elementor shortcode widget instead of Amelia widget when adding Amelia to a popup
fi: Ole hyvä ja käytä sisäänrakennettua Elementor lyhytkoodi vimpainta Amelia vimpaimen sijaan lisätessäsi Amelian ponnahdusikkunaan

en: Plugin Activation Error
fi: Lisäosan aktivointivirhe

en: Plugin has been activated
fi: Lisäosa on aktivoitu

en: Plugin has been deactivated
fi: Lisäosa on poistettu käytöstä

en: Popup Blocker is enabled! To add your appointment to your calendar, please allow popups and add this site to your exception list.
fi: Ponnahdusikkunoiden esto on käytössä! Jos haluat lisätä tapaamisen kalenteriisi, salli ponnahdusikkunat ja lisää tämä sivusto poikkeusluetteloosi.

en: Popup Heading
fi: Ponnahdusikkunan Otsikko

en: Popup buttons
fi: Ponnahdusvalikot

en: Popup title
fi: Ponnahdusikkunan otsikko

en: Preload entities when page loads
fi: Esilataa entiteetit sivun latautuessa

en: Prepared
fi: Valmisteltu

en: Preselect Booking Parameters
fi: Esivalitut varausparametrit

en: Preselect Current Date
fi: Esivalitse kuluva päivä

en: Preselect the “Subscribe” checkbox
fi: Valitse etukäteen ”Tilaa” -valintaruutu

en: Preset Colors
fi: Valmiit värit

en: Prevent bookings during times marked as busy in the employee's Google Calendar.
fi: Estä varaukset työntekijän Google-kalenterissa varattuna merkittyinä aikoina.

en: Prevent scheduling conflicts with real-time calendar syncing for every employee.
fi: Estä aikataulujen ristiriidat reaaliaikaisella kalenterien synkronoinnilla jokaiselle työntekijälle.

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview Invoice
fi: Preview

en: Preview invoice
fi: Esikatsele lasku

en: Previous range
fi: Edellinen alue

en: Price
fi: Hinta

en: Price:
fi: Hinta:

en: Price Asc
fi: Hinta nouseva

en: Price Ascending
fi: Hinta nousevasti

en: Price Desc
fi: Hinta Kuvaus

en: Price Descending
fi: Hinta laskevasti

en: Price indicators
fi: Hintaindikaattorit

en: Price number of decimals
fi: Hinnan desimaalien määrä

en: Price per Spot
fi: Hinta per osallistuja

en: Price separator
fi: Hintamerkki

en: Price symbol position
fi: Hintasymbolin sijainti

en: Price type
fi: Hintatyyppi

en: Pricing
fi: Hinnoittelu

en: Pricing & duration
fi: Hinnat ja kesto

en: Pricing by Date range
fi: Hinnoittelu ajanjakson mukaan

en: Pricing by date & time
fi: Hinnat päivämäärän ja kellonajan mukaan

en: Pricing by date range
fi: Hinnat päivämäärävälin mukaan

en: Pricing by duration
fi: Hinta keston mukaan

en: Pricing by number of people
fi: Hinta henkilömäärän mukaan

en: Pricing by the number of people
fi: Hinta henkilömäärän mukaan

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Primary Button Type
fi: Ensisijainen Napin Tyyppi

en: Primary Gradient
fi: Ensisijainen liukuväri

en: Primary and state colors
fi: Ensisijaiset ja tilavärit

en: Primary button style
fi: Ensisijainen painikkeen tyyli

en: Primary color
fi: Ensisijainen väri

en: Primary text
fi: Ensisijainen teksti

en: Process payments easily with Square.
fi: Käsittele maksut helposti Square-palvelun avulla.

en: Processing
fi: Käsitellään

en: Profile
fi: Oma profiili

en: Profile data updated successfully
fi: Profiilitiedot päivitetty onnistuneesti

en: Profile deleted
fi: Profiili poistettu

en: Profile has been updated
fi: Profiili päivitetty

en: Property name
fi: Ominaisuuden nimi

en: Property value
fi: Ominaisuuden arvo

en: Protect your booking system from bots by integrating reCAPTCHA keys.
fi: Suojaa varausjärjestelmäsi boteilta integroimalla reCAPTCHA-avaimet.

en: Provide a simplified, guided booking experience on your website. Customize the design and labels to improve usability and align with your business needs.
fi: Tarjoa yksinkertaistettu, opastettu varauskokemus verkkosivustollasi. Mukauta ulkoasua ja nimikkeitä käytettävyyden parantamiseksi ja liiketoimintasi tarpeiden mukaiseksi.

en: Publish
fi: Julkaise

en: Publish Form
fi: Julkaise Lomake

en: Purchase code
fi: Ostokoodi

en: Purchase is canceled
fi: Tilaus on peruttu

en: Purchased
fi: Tilattu

en: Purple
fi: Violetti

en: Qty
fi: Määrä

en: Qty:
fi: Määrä:

en: Quantity
fi: Enimmäismäärä

en: Quantity Asc
fi: Määrä Asc

en: Quantity Desc
fi: Määrä Kuvaus

en: Quantity is shared
fi: Määrä on jaettu

en: Quantity per location
fi: Määrä sijaintia kohti

en: Quantity per service
fi: Palvelua kohti laskettu määrä

en: Queued
fi: Jonossa

en: Quickly download all appointment details from the Bookings page, making reporting, analysis, and record-keeping simple and efficient.
fi: Lataa nopeasti kaikki tapaamisten tiedot Varaukset-sivulta, jolloin raportointi, analysointi ja kirjanpito sujuvat helposti ja tehokkaasti.

en: Quickly download all event booking details from the Event Bookings page, making reporting, analysis, and record-keeping simple and efficient.
fi: Lataa nopeasti kaikki tapahtumavarausten tiedot Tapahtumavaraukset-sivulta, jolloin raportointi, analysointi ja tietojen ylläpito on helppoa ja tehokasta.

en: Radio button
fi: Valintapainike

en: Random
fi: Satunnainen

en: Rate
fi: Arvostele

en: Razorpay payment link
fi: Razorpay-maksulinkki

en: Re-type New Password
fi: Kirjoita uusi salasana uudelleen

en: Re-type new password
fi: Kirjoita uusi salasana uudelleen

en: Read more
fi: Näytä lisää

en: Recharge
fi: Lisää

en: Recharge balance
fi: Lataa saldo

en: Recipient email
fi: Vastaanottajan sähköpostiosoite

en: Recipient phone
fi: Vastaanottajan puhelinnumero

en: Recurrence
fi: Toistuvuus

en: Recurrences
fi: Toistumiset

en: Recurring
fi: Toistuva

en: Recurring Appointment
fi: Toistuvat Ajanvaraukset

en: Recurring Appointments
fi: Toistuvat ajanvaraukset

en: Recurring Appointments:
fi: Toistuvat ajanvaraukset:

en: Recurring Summary
fi: Toistuvuuden Yhteenveto

en: Recurring appointment
fi: Toistuva tapaaminen

en: Recurring appointment payment
fi: Toistuva tapaamisen maksu

en: Recurring appointments
fi: Toistuvat tapaamiset

en: Recurring appointments:
fi: Toistuvat tapaamiset:

en: Recurring appointments details
fi: Toistuvien ajanvarausten tiedot

en: Recurring appointments setup
fi: Toistuvien tapaamisten asetukset

en: Recurring events
fi: Toistuvat tapahtumat

en: Recurring notification
fi: Toistuva ilmoitus

en: Recurring popup
fi: Toistuva ponnahdusikkuna

en: Recurring summary
fi: Toistuva yhteenveto

en: Red
fi: Punainen

en: Redirect
fi: Uudelleenohjaus

en: Redirect URI
fi: Uudelleenohjauksen URI

en: Redirect URL After Booking
fi: Uudelleenohjauksen URL-osoite varauksen jälkeen

en: Redirect URL (denied)
fi: Uudelleenohjaus-URL (kielletty)

en: Redirect URL after Payment
fi: Uudelleenohjauksen URL ajanvarauksen jälkeen

en: Redirect URL after booking
fi: Uudelleenohjaus-URL varauksen jälkeen

en: Redirect URL after payment
fi: Uudelleenohjaus-URL maksun jälkeen

en: Redirect URL for successfully approved booking
fi: Uudelleenohjaus-URL onnistuneesti hyväksytylle varaukselle

en: Redirect URL for successfully rejected booking
fi: Uudelleenohjaus-URL onnistuneesti hylätyn varauksen osalta

en: Redirect URL for unsuccessfully approved booking
fi: Uudelleenohjaus-URL epäonnistuneelle varaukselle

en: Redirect URL for unsuccessfully rejected booking
fi: Uudelleenohjaus-URL epäonnistuneelle hylätylle varaukselle

en: Redirect URLs
fi: Uudelleenohjauksen URI

en: Redirect page
fi: Uudelleenohjaus sivu

en: Reduce no-shows with timely reminders sent automatically
fi: Vähennä peruutuksia lähettämällä automaattisesti oikea-aikaisia muistutuksia

en: Reflect On
fi: Liittyy

en: Refund
fi: Palautettu

en: Refund Transaction
fi: Palautustapahtuma

en: Refunded
fi: Palautettu

en: Registration, Telephone Number, Email
fi: Ilmoittautuminen, Puhelinnumero, Sähköposti

en: Reject appointment link
fi: Hylkää tapaamislinkki

en: Rejected
fi: Hylätty

en: Remaining Amount:
fi: Jäljellejäävä Määrä:

en: Remaining of total amount will be paid on site.
fi: Loppusumma maksetaan paikan päällä.

en: Remind me when my SMS balance is low
fi: Muistuta minua, kun tekstiviestien saldo on vähissä

en: Remove Apple Calendar event slots
fi: Poista Apple Calendarin tapahtuma-aikavälit

en: Remove Attendee
fi: Poista osallistuja

en: Remove Google Calendar busy slots
fi: Poista Google Kalenterin varatut ajat

en: Remove Outlook Calendar busy slots
fi: Poista Outlook-kalenterin varatut ajat

en: Reorder Packages
fi: Järjestä paketit uudelleen

en: Reorder Services
fi: Järjestä palvelut uudelleen

en: Reorder on website
fi: Järjestä uudelleen verkkosivustolla

en: Reordering packages affects how they are displayed on the website.
fi: Pakettien uudelleenjärjestely vaikuttaa niiden näyttämiseen verkkosivustolla.

en: Reordering services affects how they are displayed on the website.
fi: Palvelujen uudelleenjärjestely vaikuttaa niiden näyttämiseen verkkosivustolla.

en: Repeat
fi: Toista

en: Repeat:
fi: Toistuminen:

en: Repeat Appointment
fi: Toista palvelu

en: Repeat Event
fi: Toista tapahtuma

en: Repeat Every Year
fi: Toista joka vuosi

en: Repeat Yearly
fi: Toista vuosittain

en: Repeat appointment
fi: Toista tapaaminen

en: Repeat event
fi: Toista tapahtuma

en: Repeat every
fi: Toista joka

en: Repeat every year
fi: Toista joka vuosi

en: Repeat new password
fi: Toista uusi salasana

en: Repeat on
fi: Toista

en: Repeat this appointment
fi: Toista tämä ajanvaraus

en: Repeat yearly
fi: Toista vuosittain

en: Replace
fi: Korvaa

en: Reply-to email
fi: Vastaus-sähköposti

en: Require password for login
fi: Vaadi salasana kirjautumiseen

en: Required
fi: Pakollinen

en: Required fields: <b>First Name</b> and <b>Last Name</b>.
fi: Pakolliset kentät: <b>Etunimi</b> ja <b>Sukunimi</b>.

en: Reschedule
fi: Muuta varausta

en: Reschedule appointment
fi: Uudelleenschedulaa tapaaminen

en: Rescheduled
fi: Uudelleen aikataulutettu

en: Reset
fi: Tyhjennä

en: Reset Form
fi: Nollaa Lomake

en: Reset Password
fi: Palauta salasana

en: Reset form settings
fi: Nollaa lomakkeen asetukset

en: Reset password
fi: Nollaa salasana

en: Resource
fi: Palvelu on poistettu

en: Resource Details
fi: Resurssin tiedot

en: Resource booking setup
fi: Resurssien varausasetukset

en: Resource has been added.
fi: Resurssi on lisätty.

en: Resource has been deleted.
fi: Resurssi on poistettu.

en: Resource has been hidden.
fi: Resurssi on piilotettu.

en: Resource has been updated.
fi: Resurssi on päivitetty.

en: Resource is now visible.
fi: Resurssi on nyt näkyvissä.

en: Resources
fi: Asiakkaat on poistettu

en: Return to Home
fi: Palaa kotisivulle

en: Returning
fi: Palaava

en: Revenue
fi: Tulot

en: Ribbon
fi: Nauha

en: Role
fi: Rooli

en: Roles & permissions
fi: Roolit ja käyttöoikeudet

en: Roles settings
fi: Roolien asetukset

en: Rules
fi: Säännöt

en: SMS History
fi: SMS-historia

en: SMS Settings
fi: SMS-asetukset

en: SMS balance
fi: SMS-saldo

en: SMS history
fi: SMS-historia

en: SMTP Host
fi: SMTP-palvelin

en: SMTP Password
fi: SMTP-salasana

en: SMTP Port
fi: SMTP-portti

en: SMTP Username
fi: SMTP-käyttäjänimi

en: SMTP credentials validation failed. Please check your settings.
fi: SMTP-tunnistetietojen vahvistus epäonnistui. Tarkista asetuksesi.

en: Same day
fi: Samana päivänä

en: Sandbox mode
fi: Hiekkalaatikkomoodi

en: Sandbox secret key (POSKey)
fi: Sandbox-salainen avain (POSKey)

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Save
fi: Tallenna

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save Special Day
fi: Tallenna erikoispäivä

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Save time and reduce manual work with instant, auto-generated invoices
fi: Säästä aikaa ja vähennä manuaalista työtä automaattisesti luotujen laskujen avulla

en: Save time by automating repeating events instead of creating them manually
fi: Säästä aikaa automatisoimalla toistuvat tapahtumat sen sijaan, että luot ne manuaalisesti.

en: Save time with fast, one-click appointment exports
fi: Säästä aikaa nopealla, yhdellä napsautuksella tapahtuvalla tapaamisten viennillä

en: Save time with fast, one-click event booking exports
fi: Säästä aikaa nopealla, yhden klikkauksen tapahtumavarausten tietojen viennillä

en: Save time with quick, hassle-free customer data exports
fi: Säästä aikaa nopealla ja vaivattomalla asiakastietojen viennillä

en: Scan
fi: Skannaa

en: Scan E-Ticket
fi: Valitse Aika

en: Scan e-ticket
fi: Skannaa e-lippu

en: Schedule
fi: Aikataulu

en: Schedule:
fi: Ajoita:

en: Schedule setup required
fi: Aikataulun asetukset vaaditaan

en: Scheduled
fi: Aikataulutettu

en: Scheduled Before Appointment
fi: Aikataulutettu ennen tapaamista

en: Scheduled Before Event
fi: Aikataulutettu ennen tapahtumaa

en: Scheduled notification
fi: Aikataulutettu ilmoitus

en: Scope
fi: Soveltamisala

en: Scopes
fi: Soveltamisalat

en: Search
fi: Etsi

en: Search...
fi: Etsi...

en: Search Coupons
fi: Etsi kuponkeja

en: Search Filters
fi: Aseta hakuehdot

en: Search Input Field
fi: Syöttökenttä

en: Search Resources
fi: Hae resursseja

en: Search Results
fi: Hakutulokset

en: Search Taxes
fi: Aseta hakuehdot

en: Search attendees
fi: Etsi osallistujia

en: Search booked appointments
fi: Etsi varatut ajanvaraukset

en: Search bookings
fi: Etsi varauksia

en: Search customers
fi: Etsi asiakkaita

en: Search employees
fi: Etsi työntekijöitä

en: Search events
fi: Etsi tapahtumia

en: Search extras
fi: Etsi lisäosia

en: Search features
fi: Hakutoiminnot

en: Search for Events
fi: Etsi tapahtumia...

en: Search for events
fi: Etsi tapahtumia

en: Search integrations
fi: Hae integraatioita

en: Search invoices
fi: Etsi laskuja

en: Search locations
fi: Hae sijainteja

en: Search notifications
fi: Hae ilmoitukset

en: Search packages
fi: Etsi paketteja

en: Search services
fi: Hakupalvelut

en: Second
fi: Toinen

en: Second {day}
fi: Toinen {day}

en: Secondary
fi: Toissijainen

en: Secondary Button Type
fi: Toissijainen Napin Tyyppi

en: Secondary button style
fi: Toissijainen painiketyyli

en: Secondary color
fi: Toissijainen väri

en: Secondary text
fi: Toissijainen teksti

en: Secret key (POSKey)
fi: Salainen avain (POSKey)

en: Section
fi: Osio

en: Securely process payments using Stripe.
fi: Käsittele maksut turvallisesti Stripe-palvelun avulla.

en: Segment
fi: Segmentti

en: Segments
fi: Segmentit

en: Select
fi: Valitse

en: Select Address
fi: Sijainnin osoite

en: Select Amelia Step-By-Step Booking Button block (or its inner button) to edit shortcode options.
fi: Valitse Amelia Step-By-Step Booking Button -lohko (tai lohkon sisäinen painike), jotta voit muokata shortcoden asetuksia.

en: Select Apple Calendar
fi: Valitse kalenteri

en: Select Box
fi: Valintaruutu

en: Select Calendar
fi: Valitse kalenteri

en: Select Catalog View
fi: Valitse luettelonäkymä

en: Select Coupon
fi: Valitse alekoodi

en: Select Customer
fi: Valitse Asiakas

en: Select Customer(s)
fi: Valitse asiakkaita

en: Select Date
fi: Valitse Päivämäärä

en: Select Employee
fi: Valitse työntekijä

en: Select Event
fi: Valitse tapahtuma

en: Select Events
fi: Valitse tapahtuma

en: Select Events List Booking Button block (or its inner button) to edit shortcode options.
fi: Valitse ”Events List Booking Button” -lohko (tai sen sisäinen painike) muokataksesi lyhytkoodin asetuksia.

en: Select Location
fi: Valitse sijainti

en: Select Package
fi: Valitse palvelukokonaisuus

en: Select Repeat Interval
fi: Valitse Toistuvuuden Intervalli

en: Select Repeat Period
fi: Valitse toistojakso

en: Select Service
fi: Valitse palvelu

en: Select Service Category
fi: Valitse palvelukategoria

en: Select Tag
fi: Valitse tunniste

en: Select Tags
fi: Valitse tunniste

en: Select Tickets
fi: Valitse Aika

en: Select Time
fi: Valitse Aika

en: Select View
fi: Valitse näkymä

en: Select WooCommerce product
fi: Valitse WooCommerce-tuote

en: Select Zoom User
fi: Valitse Zoom-käyttäjä

en: Select a placeholder to insert it where your cursor is placed.
fi: Valitse paikkamerkki, joka lisätään kohtaan, jossa kursori on.

en: Select at least one option.
fi: Valitse vähintään yksi vaihtoehto.

en: Select box
fi: Valintaruutu

en: Select calendar
fi: Valitse kalenteri

en: Select category
fi: Valitse kategoria

en: Select customer, employee and service
fi: Valitse asiakas, työntekijä ja palvelu

en: Select date
fi: Valitse päivämäärä

en: Select date and time
fi: Valitse päivämäärä ja aika

en: Select delimiter
fi: Valitse erottimeksi

en: Select employee
fi: Valitse työntekijä

en: Select event
fi: Valitse tapahtuma

en: Select location
fi: Valitse sijainti

en: Select only specific services for this period.<br/>If no services are selected, then all assigned services for this employee<br/>will be available for booking in this period.
fi: Valitse vain tietyt palvelut tälle ajanjaksolle.<br/>Jos palveluja ei valita, kaikki työntekijälle määritetyt palvelut ovat<br/>varattavissa tällä ajanjaksolla.

en: Select or Create New
fi: Valitse tai luo uusi

en: Select or Create Tag
fi: Valitse tai luo tunniste

en: Select package
fi: Valitse paketti

en: Select placeholder
fi: Valitse paikkamerkki

en: Select service
fi: Valitse palvelu

en: Select specific location for each period.
fi: Valitse tietty sijainti kullekin ajanjaksolle.

en: Select specific location for this period.
fi: Valitse tietty sijainti tälle ajanjaksolle.

en: Select specific services for each period.
fi: Valitse tietyt palvelut kullekin ajanjaksolle.

en: Select the Appointment Time
fi: Valitse sopiva aika

en: Select the Extras you'd like
fi: Valitse haluamasi lisäpalvelut

en: Select the WooCommerce product that will be used for this package.
fi: Valitse WooCommerce-tuote, jota käytetään tässä paketissa.

en: Select the action that will trigger the event for tracking.
fi: Valitse toiminto, joka laukaisee seurattavan tapahtuman.

en: Select the employee who will be added as the organizer of the Google/Outlook/Apple Calendar event. Employees selected under Staff will be added as guests.
fi: Valitse työntekijä, joka lisätään Google/Outlook/Apple-kalenteritapahtuman järjestäjäksi. Henkilöstö-kohdassa valitut työntekijät lisätään vieraiksi.

en: Select the events this coupon can be used for.
fi: Valitse tapahtumat, joissa tätä kuponkia voi käyttää.

en: Select the number of tickets that you want to book for each ticket type
fi: Valitse kunkin lipputyypin osalta varattavien lippujen määrä.

en: Select the packages this coupon can be used for.
fi: Valitse paketit, joihin tämä kuponki voidaan käyttää.

en: Select the services this coupon can be used for.
fi: Valitse palvelut, joihin tätä kuponkia voi käyttää.

en: Select this Employee
fi: Valitse tämä Työntekijä

en: Select this employee
fi: Valitse tämä työntekijä

en: Select tickets
fi: Valitse liput

en: Select your Square Location
fi: Valitse Square-sijaintisi

en: Selected
fi: Valitut

en: Selected Customers
fi: Valitut asiakkaat

en: Selected date background
fi: Valitun päivämäärän tausta

en: Selected date text
fi: Valittu päivämääräteksti

en: Selected extras
fi: Valitut lisävaihtoehdot

en: Selected extras details
fi: Valitut lisävaihtoehdot

en: Selected services
fi: Valitut palvelut

en: Semicolon (;)
fi: Puolipiste (;)

en: Send
fi: Lähetä

en: Send Access Link
fi: Lähetä kirjautumislinkki

en: Send ICS file for approved bookings
fi: Lähetä ICS-tiedosto hyväksytyille varauksille

en: Send ICS file for pending bookings
fi: Lähetä ICS-tiedosto odottaville varauksille

en: Send Reset Link
fi: Lähetä nollauslinkki

en: Send access link
fi: Lähetä pääsylinkki

en: Send after appointment
fi: Lähetä tapaamisen jälkeen

en: Send after event
fi: Lähetä tapahtuman jälkeen

en: Send all SMS messages to additional numbers
fi: Lähetä kaikki tekstiviestit lisänumeroihin

en: Send all notifications to additional addresses
fi: Lähetä kaikki ilmoitukset lisäosoitteisiin

en: Send appointment notifications directly via WhatsApp.
fi: Lähetä tapaamismuistutukset suoraan WhatsAppin kautta.

en: Send at
fi: Lähetä

en: Send custom fields info for each customer separately
fi: Lähetä mukautettujen kenttien tiedot jokaiselle asiakkaalle erikseen

en: Send event invitation email
fi: Lähetä tapahtumakutsu sähköpostitse

en: Send invoice
fi: Lähetä lasku

en: Send invoice to customer by default
fi: Lähetä lasku asiakkaalle oletuksena

en: Send only this notification
fi: Lähetä vain tämä ilmoitus

en: Send personalized email and SMS notifications tailored to your business.
fi: Lähetä yrityksellesi räätälöityjä henkilökohtaisia sähköposti- ja tekstiviesti-ilmoituksia.

en: Send smart, personalized notifications your way
fi: Lähetä älykkäitä, henkilökohtaisia ilmoituksia haluamallasi tavalla

en: Send test
fi: Lähetä testi

en: Send to e-mail
fi: Lähetä testiposti

en: Send your customer data to Mailchimp quickly and effortlessly.
fi: Lähetä asiakastietosi Mailchimpille nopeasti ja vaivattomasti.

en: Sender ID must be between 3 and 11 characters
fi: Lähettäjän tunnuksen on oltava 3–11 merkkiä pitkä.

en: Sender email
fi: Lähettäjän sähköpostiosoite

en: Sender name
fi: Lähettäjän nimi

en: Sent
fi: Lähetetty

en: Separate-row export
fi: Erillisten rivien vienti

en: Service
fi: Palvelu

en: Service/Event
fi: Palvelu/Tapahtuma

en: Service Asc
fi: Palvelu Asc

en: Service Categories
fi: Palveluluokat

en: Service Category
fi: Palvelun kategoria

en: Service Desc
fi: Palvelun kuvaus

en: Service ID
fi: Palvelun tunnus

en: Service Info
fi: Palvelun Tiedot

en: Service Input Field
fi: Syöttökenttä

en: Service Price
fi: Palvelun hinta

en: Service Selection
fi: Palvelun Valinta

en: Service Subtotal
fi: Palvelun Välisumma

en: Service badge
fi: Palvelun tunnus

en: Service capacity
fi: Palvelun kapasiteetti

en: Service category
fi: Palveluluokka

en: Service count
fi: Palvelujen määrä

en: Service description
fi: Palvelun kuvaus

en: Service details
fi: Palvelun tiedot

en: Service duration
fi: Palvelun kesto

en: Service employees list
fi: Palvelutyöntekijöiden luettelo

en: Service filter
fi: Palvelusuodatin

en: Service has been added.
fi: Palvelu on lisätty.

en: Service has been deleted.
fi: Palvelu on poistettu.

en: Service has been hidden.
fi: Palvelu on piilotettu.

en: Service has been updated.
fi: Palvelu on päivitetty.

en: Service info
fi: Palvelun tiedot

en: Service information
fi: Palvelun kesto

en: Service is now visible.
fi: Palvelu on nyt näkyvissä.

en: Service location
fi: Palvelun sijainti

en: Service name
fi: Palvelun nimi

en: Service or event description
fi: Palvelun tai tapahtuman kuvaus

en: Service or event name
fi: Palvelun tai tapahtuman nimi

en: Service packages overview
fi: Palvelupakettien yleiskatsaus

en: Service price
fi: Palvelun hinta

en: Service selection
fi: Palvelun valinta

en: Service subtotal
fi: Palvelun välisumma

en: Services
fi: Palvelut

en: Services & categories setup
fi: Palvelut ja kategoriat -asetukset

en: Services Asc
fi: Palvelut Asc

en: Services Desc
fi: Palvelujen kuvaus

en: Services and packages overview
fi: Palveluiden ja pakettien yleiskatsaus

en: Services have been reordered.
fi: Palvelut on järjestetty uudelleen.

en: Services list, Appointments
fi: Palvelulista, Ajanvaraukset

en: Services overview
fi: Palvelujen yleiskatsaus

en: Services setup
fi: Palveluiden asetukset

en: Set ICS file description
fi: Aseta ICS-tiedoston kuvaus

en: Set Limit
fi: Aseta Rajat

en: Set Minimum
fi: Aseta Minimi

en: Set Password
fi: Aseta salasana

en: Set a maximum number of people a customer can add when booking.
fi: Aseta enimmäismäärä ihmisiä, jotka asiakas voi lisätä varausta tehdessään.

en: Set coupons to be case insensitive
fi: Aseta kupongit kirjainkokoa huomioimattomiksi

en: Set different prices for specific days, times, or custom dates.
fi: Aseta eri hinnat tietyille päiville, kellonajoille tai mukautetuille päivämäärille.

en: Set dynamic pricing for services based on various conditions.
fi: Aseta palveluille dynaaminen hinnoittelu eri ehtojen perusteella.

en: Set event period first to enable pricing by date range.
fi: Aseta tapahtuman jakso ensin mahdollistaaksesi hinnoittelun ajanjakson mukaisesti.

en: Set flexible ticket pricing with categories and date-based ranges to maximize accessibility and revenue.
fi: Aseta joustava lippujen hinnoittelu luokkien ja päivämääräperusteisten aikavälien avulla, jotta saat parhaan mahdollisen saatavuuden ja tulot.

en: Set general settings
fi: Aseta yleiset asetukset

en: Set individual time zones for employees so availability and bookings are shown correctly for clients worldwide.
fi: Aseta työntekijöille yksilölliset aikavyöhykkeet, jotta saatavuus ja varaukset näkyvät oikein asiakkaille ympäri maailmaa.

en: Set metadata and description
fi: Aseta metatiedot ja kuvaus

en: Set minimum
fi: Aseta vähimmäismäärä

en: Set new password
fi: Aseta uusi salasana

en: Set options, colors and labels for booking form
fi: Aseta varauslomakkeen asetukset, värit ja nimikkeet

en: Set password
fi: Aseta salasana

en: Set pricing based on the number of people in the booking.
fi: Aseta hinta varauksen henkilömäärän perusteella.

en: Set the description that will appear in the calendar event. You can use placeholders available on the Notifications page.
fi: Aseta kalenteritapahtumaan näkyvä kuvaus. Voit käyttää ilmoitussivulla olevia paikkamerkkejä.

en: Set the event period first to enable pricing by date range.
fi: Aseta ensin tapahtuman kesto, jotta hinnoittelu voidaan määrittää päivämäärävälin perusteella.

en: Set the maximum number of busy events retrieved from calendar to block bookings in Amelia.
fi: Aseta kalenterista haettujen varattujen tapahtumien enimmäismäärä, jotta varaukset estetään Ameliassa.

en: Set the maximum number of people allowed per appointment for this service.
fi: Aseta tämän palvelun enimmäishenkilömäärä per ajanvaraus.

en: Set the minimum number of people required per appointment for this service.
fi: Aseta tämän palvelun vähimmäishenkilömäärä per varaus.

en: Set the number of approved bookings after which the customer will automatically receive the coupon in a notification. Note: To enable this, the coupon placeholder must be included in the notification template.
fi: Aseta hyväksyttyjen varausten määrä, jonka jälkeen asiakas saa automaattisesti kupongin ilmoituksena. Huomaa: Jotta tämä toiminto voidaan ottaa käyttöön, kupongin paikkamerkki on sisällytettävä ilmoitusmalliin.

en: Set the time before the appointment when customers<br/>will not be able to cancel the appointment.
fi: Aseta aikaraja ennen tapaamista, jonka jälkeen asiakas ei voi peruuttaa.

en: Set the title that will appear in the calendar event. You can use placeholders available on the Notifications page.
fi: Aseta kalenteritapahtumaan näkyvä otsikko. Voit käyttää ilmoitussivulla olevia paikkamerkkejä.

en: Set this option if you want to limit the number of appointments that an employee can have daily no matter how many appointments ‘fit’ inside the working hours
fi: Aseta tämä vaihtoehto, jos haluat rajoittaa työntekijän päivittäisten tapaamisten määrää riippumatta siitä, kuinka monta tapaamista työaikaan mahtuu.

en: Set up
fi: Asennus

en: Set up Calendar layout and Recurring popup options
fi: Kalenterin asettelu ja toistuvat ponnahdusikkunoiden vaihtoehdot

en: Set up Content, Buttons and Labels
fi: Määritä sisältö, painikkeet ja nimikkeet

en: Set up Employees selection options
fi: Palvelut, sijainnit työntekijöiden valintavaihtoehdot

en: Set up Labels and Buttons
fi: Kortit ja Napit

en: Set up Location, Images, Filters, Capacity, Price, and Status visibility options
fi: Määritä sijainti, kuvat, suodattimet, kapasiteetti, hinta ja tilan näkyvyysasetukset

en: Set up Locations selection options
fi: Palvelut, sijainnit työntekijöiden valintavaihtoehdot

en: Set up Package detailed view
fi: Palvelupaketin Tiedot

en: Set up Service detailed view
fi: Palvelun tiedot

en: Set up Services, Locations, Employees selection options
fi: Palvelut, sijainnit työntekijöiden valintavaihtoehdot

en: Set up Services and Packages view
fi: Palveluiden ja pakettien näkymän asetukset

en: Set up Services selection options
fi: Palvelut, sijainnit työntekijöiden valintavaihtoehdot

en: Set up Services view
fi: Lajittele palvelut:

en: Set up Sidebar visibility and its content
fi: Määritä sivupalkin näkyvyys ja sen sisältö

en: Set up button type and labels
fi: Määritä painiketyyppi ja nimiket

en: Set up button types and labels
fi: Määritä painiketyypit ja nimiket

en: Set up categories cards
fi: Näytä kaikki kategoriat

en: Set up display options and labels
fi: Aseta näyttöasetukset ja nimikkeet

en: Set up labels
fi: Kortit ja Napit

en: Set up labels and buttons
fi: Kortit ja Napit

en: Set up staff, location, gallery and other event information visibility
fi: Määritä henkilöstön, sijainnin, gallerian ja muiden tapahtumatietojen näkyvyys

en: Set up visibility, button type and labels
fi: Määritä näkyvyys, painiketyyppi ja nimiket

en: Set up visibility and labels
fi: Määritä näkyvyys ja nimikkeet

en: Set up visibility and labels of ticket selection
fi: Määritä lippujen valinnan näkyvyys ja nimikkeet

en: Set your Google Map API Key in General Settings
fi: Ottaaksei Google Mapsin käyttöön, lisää Google Maps API avain Perusasetuksista

en: Set your company working hours. This schedule will be used for all new employees, however you can customize schedule for each employee later.
fi: Määritä yrityksesi työajat. Tätä aikataulua käytetään kaikille uusille työntekijöille, mutta voit myöhemmin mukauttaa aikataulun jokaiselle työntekijälle erikseen.

en: Setting up days off
fi: Vapaapäivien asettaminen

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Shared
fi: Jaettu

en: Shared Pool
fi: Jaettu pool

en: Shared capacity across services
fi: Palveluiden välinen jaettu kapasiteetti

en: Shared category capacity
fi: Jaettu luokkakapasiteetti

en: Shortcode options
fi: Lyhytkoodien asetukset

en: Show
fi: Näytä

en: Show Add To Calendar option to customers
fi: Näytä asiakkaille Lisää kalenteriin -vaihtoehto

en: Show All
fi: Näytä kaikki

en: Show All Periods
fi: Näytä kaikki jaksot

en: Show Less Periods
fi: Näytä vähemmän pisteitä

en: Show Type
fi: Näytä Tyyppi

en: Show all categories
fi: Näytä kaikki kategoriat

en: Show all employees
fi: Näytä kaikki työntekijät

en: Show all events
fi: Katso kaikki tapahtumat

en: Show all locations
fi: Näytä kaikki sijainnit

en: Show all packages
fi: Näytä kaikki tunnisteet

en: Show all services
fi: Näytä kaikki palvelut

en: Show all tags
fi: Näytä kaikki tunnisteet

en: Show booking slots in client's time zone
fi: Näytä varausajat asiakkaan aikavyöhykkeellä

en: Show bookings
fi: Näytä varaukset

en: Show catalog of all categories
fi: Näytä työntekijäluettelo

en: Show checkout form
fi: Näytä kassalomake

en: Show coupon
fi: Näytä kuponki

en: Show customer information form
fi: Näytä asiakastietolomake

en: Show employee
fi: Näytä työntekijä

en: Show event
fi: Näytä tapahtuma

en: Show event on site
fi: Näytä tapahtuma sivustolla

en: Show from date
fi: Näytä päivämäärästä

en: Show in Amelia Popup
fi: tuen kanssa

en: Show less
fi: Näytä vähemmän

en: Show location
fi: Näytä sijainti

en: Show more
fi: Näytä lisää

en: Show more ({count})
fi: Näytä lisää ({count})

en: Show on website
fi: Näytä verkkosivustolla

en: Show package
fi: Näytä paketti

en: Show recurring events
fi: Näytä toistuvat tapahtumat

en: Show resource
fi: Näytä resurssi

en: Show service
fi: Näytä palvelu

en: Show single Event details on the page
fi: Näytä yksittäisen Tapahtuman tiedot sivulla

en: Show specific categories
fi: Näytä tietty kategoria

en: Show specific category
fi: Näytä tietty kategoria

en: Show specific package
fi: Näytä tietty palvelupaketti

en: Show specific packages
fi: Näytä tietty palvelupaketti

en: Show specific service
fi: Näytä tietty palvelu

en: Show specific services
fi: Näytä tietty palvelu

en: Show tag
fi: Näytä tunniste

en: Show tax
fi: Näytä vero

en: Show waiting list after booking is full
fi: Näytä jonotuslista, kun varaus on täynnä

en: Showcase your services in stylish card layouts. Easily organize them by category and tailor the appearance to match your brand.
fi: Esittele palvelusi tyylikkäillä korttimuotoisilla asetteluilla. Järjestä ne helposti luokittain ja muokkaa ulkoasua brändisi mukaiseksi.

en: Showing
fi: Näytetään

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar area
fi: Sivupalkin alue

en: Sidebar visibility
fi: Sivupalkin näkyvyys

en: Sign In
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign In to Mailchimp
fi: Viimeistele Napin Tyyppi

en: Sign Out of Mailchimp
fi: Kirjaudu ulos Mailchimpistä

en: Sign in
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign in as
fi: Kirjaudu sisään

en: Sign in with Google
fi: Kirjaudu Google-tilillä

en: Sign in with Microsoft
fi: Kirjaudu sisään Microsoftilla

en: Sign in with Outlook
fi: Kirjaudu Outlook-tilillä

en: Sign out from Google
fi: Kirjaudu ulos Google-tilistä

en: Sign out from Outlook
fi: Kirjaudu ulos Outlook-tilistä

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: Simple, secure payments powered by Barion.
fi: Yksinkertaiset ja turvalliset maksut Barionin avulla.

en: Simplify communication with customizable messages for both customers and employees
fi: Yksinkertaista viestintää mukautettavilla viesteillä sekä asiakkaille että työntekijöille

en: Simplify financial management with easy, one-click transaction exports
fi: Yksinkertaista taloushallintoa helpolla, yhdellä napsautuksella tehtävällä tapahtumien viennillä

en: Simplify scheduling with individual availability, working hours, and assignments
fi: Yksinkertaista aikataulutusta yksilöllisten saatavuuksien, työaikojen ja tehtävien avulla

en: Simplify scheduling with recurring events
fi: Yksinkertaista aikataulutusta toistuvilla tapahtumilla

en: Single-row export
fi: Yhden rivin vienti

en: Single Ticket
fi: Yksi lippu

en: Single booking
fi: Yksittäinen varaus

en: Skip Categories step
fi: Kategoriat

en: Skip Import
fi: Ohita tuonti

en: Skip packages and continue with the selected service
fi: Skippaa palvelupaketit ja jatka valitulla palvelulla

en: Skip setup
fi: Ohita asennus

en: Slot end time
fi: Slotin päättymisaika

en: Social login
fi: Sosiaalinen kirjautuminen

en: Social login setup
fi: Sosiaalisen kirjautumisen asetukset

en: Some employees assigned to this event are not connected to Zoom. Please go to their profiles and connect them to Zoom to use this integration properly.
fi: Jotkut tähän tapahtumaan osoitetut työntekijät eivät ole yhteydessä Zoomiin. Siirry heidän profiileihinsa ja yhdistä heidät Zoomiin, jotta integraatio toimii oikein.

en: Some employees assigned to this service are not connected to Zoom. Please go to their profiles and connect them to Zoom to use this integration properly.
fi: Jotkut tähän palveluun osoitetut työntekijät eivät ole yhteydessä Zoomiin. Siirry heidän profiileihinsa ja yhdistä heidät Zoomiin, jotta tämä integraatio toimii oikein.

en: Some of the desired slots are busy. We offered you the nearest time slots instead.
fi: Osa halutuista aikajaksoista on varattu. Ehdotimme lähimpiä vapaita aikoja.

en: Some payment methods cannot be used together due to compatibility rules
fi: Joitakin maksutapoja ei voi käyttää yhdessä yhteensopivuussääntöjen vuoksi.

en: Some records have an incorrect format.
fi: Joissakin tietueissa on virheellinen muoto.

en: Sorry, there was an error creating a payment link. Please try again later.
fi: Valitettavasti maksun käsittelyssä oli virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Sorry, there was an error processing your payment. Please try again later.
fi: Valitettavasti maksun käsittelyssä oli virhe. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Sorry, there was an error while adding booking to WooCommerce cart.
fi: Varauksen lisäämisessä WooCommerce-ostoskoriin tapahtui virhe.

en: Sort
fi: Järjestä

en: Space-comma
fi: Välilyönti-pilkku

en: Space-dot
fi: Välilyönti-piste

en: Special Days
fi: Erikoispäivät

en: Special characters are not allowed
fi: Erikoismerkit eivät ole sallittuja

en: Special days
fi: Erityiset päivät

en: Special days setup
fi: Erityispäivien asetukset

en: Specific Date
fi: Tietty pvm

en: Specific Date & Time
fi: Tietty pvm

en: Specific date
fi: Tietty päivämäärä

en: Specific date & time
fi: Tarkka päivämäärä ja kellonaika

en: Spot
fi: Paikat

en: Spots
fi: Paikat

en: Spots capacity
fi: Kapasiteetti

en: Square
fi: Neliö

en: Square account successfully disconnected
fi: Square-tili irrotettu onnistuneesti

en: Square payment link
fi: Square-maksulinkki

en: Staff
fi: Henkilöstö

en: Standard Account
fi: Vakiotili

en: Start
fi: Aloita

en: Start Date
fi: Aloitusaika

en: Start Scanner
fi: Aloitusaika

en: Start Time
fi: Aloitusaika

en: Start Zoom
fi: Käynnistä Zoom

en: Start Zoom Meeting
fi: Aloita Zoom-tapaaminen

en: Start by clicking the add custom field button
fi: Aloita napsauttamalla Lisää mukautettu kenttä -painiketta.

en: Start date
fi: Alkamispäivä

en: Start scanner
fi: Käynnistä skanneri

en: Start time
fi: Aloitusaika

en: Status
fi: Tila

en: Status Asc
fi: Tila Asc

en: Status Desc
fi: Tila Desc

en: Stay compliant with ease through consistent, reliable tax handling across your business
fi: Pysy helposti vaatimusten mukaisena yhdenmukaisen ja luotettavan verokäsittelyn avulla koko yrityksessäsi.

en: Stay connected with WhatsApp notifications
fi: Pysy yhteydessä WhatsApp-ilmoitusten avulla

en: Stay organized with export files ready for analysis or external tools
fi: Pysy järjestyksessä vientitiedostojen avulla, jotka ovat valmiina analysoitavaksi tai ulkoisten työkalujen käyttöön.

en: Step-By-Step Booking Wizard gives your customers the option to choose everything about the booking in a few steps
fi: Ohjattu varaustoiminto antaa asiakkaille mahdollisuuden valita palvelu ja tehdä varaus muutamalla helpolla klikkauksella

en: Step-by-Step booking view guides the customers through several steps in order to make their bookings.
fi: Vaiheittainen varausnäkymä opastaa asiakkaita useiden vaiheiden läpi varauksen tekemiseksi.

en: Step-by-step
fi: Vaiheittain

en: Step-by-step booking form guide
fi: Vaiheittainen varauslomakkeen opas

en: Step 1
fi: Vaihe 1

en: Step 2
fi: Vaihe 2

en: Step 3
fi: Vaihe 3

en: Step 4
fi: Vaihe 4

en: Step Booking
fi: Askel Ajanvaraus

en: Step By Step Booking Form
fi: Vaiheittainen varauslomake

en: Step Popups
fi: Askeleet

en: Step content
fi: Vaiheen sisältö

en: Step header
fi: Vaiheotsikko

en: Step heading
fi: Vaiheotsikko

en: Step info tab
fi: Vaiheiden tiedot -välilehti

en: Step message
fi: Vaiheen viesti

en: Step pagination
fi: Sivunumerointi

en: Step tickets tab
fi: Vaiheiden liput -välilehti

en: Steps
fi: Askeleet

en: Steps order
fi: Vaiheet järjestyksessä

en: Stop Scanner
fi: Pysäytä skanneri

en: Stop scanner
fi: Pysäytä skanneri

en: Streamline operations with one central place to manage all resources across your business
fi: Tehosta toimintoja yhdellä keskitetyllä paikalla, josta voit hallita kaikkia yrityksesi resursseja.

en: Streamline virtual meetings by integrating popular meeting platforms directly into bookings.
fi: Tehosta virtuaalikokouksia integroimalla suosittuja kokousalustoja suoraan varauksiin.

en: Stripe Account
fi: Stripe

en: Stripe Connect
fi: Askel Sisältö

en: Stripe payment link
fi: Stripe-maksulinkki

en: Studios
fi: Studiot

en: Sub Steps
fi: Ala Askeleet

en: Sub step title
fi: Alavaiheen otsikko

en: Subject
fi: Aihe

en: Subject placeholders
fi: Aihepaikkamerkit

en: Subscribe to our mailing list
fi: Tilaa uutiskirjeemme

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: Success
fi: Onnistui

en: Successful cancellation redirect URL
fi: Peruutuksen onnistumisen uudelleenohjaus-URL

en: Successfully added booking
fi: Uudelleenohjauksen URL-osoite varauksen jälkeen

en: Suggest closest available date
fi: Ehdottaa lähintä saatavilla olevaa päivämäärää

en: Suggest customers to add an appointment to their calendar when booking is finalized.
fi: Ehdota asiakkaille, että he lisäävät varauksen kalenteriinsa, kun varaus on vahvistettu.

en: Suggest next available date
fi: Ehdota seuraavaa vapaata päivämäärää

en: Suggest previous available date
fi: Ehdota edellistä saatavilla olevaa päivämäärää

en: Sum of payments
fi: Maksujen summa

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Summary segment
fi: Yhteenveto-segmentti

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Support
fi: Tuki

en: Support Amelia by displaying a backlink
fi: Tue Ameliaa näyttämällä takalinkki

en: Support deeper insights by using exported data for analysis and reporting
fi: Tuet syvällisempää ymmärrystä käyttämällä vietyjä tietoja analysointiin ja raportointiin.

en: Support external workflows by seamlessly moving financial records into other systems
fi: Tue ulkoisia työnkulkuja siirtämällä talousasiakirjat saumattomasti muihin järjestelmiin.

en: Switch Camera
fi: Vaihda kamera

en: Sync with
fi: Synkronoi

en: Sync your Stripe Connect account for effortless payments and seamless payouts.
fi: Synkronoi Stripe Connect -tilisi, jotta maksut ja maksujen suorittaminen sujuvat vaivattomasti.

en: Sync your and your employee's personal and professional events by connection Outlook calendars.
fi: Synkronoi omat ja työntekijöidesi henkilökohtaiset ja ammatilliset tapahtumat yhdistämällä Outlook-kalenterit.

en: Sync your and your employees' personal and professional events by connecting Google calendars.
fi: Synkronoi omat ja työntekijöidesi henkilökohtaiset ja ammatilliset tapahtumat yhdistämällä Google-kalenterit.

en: Sync your schedule with your personal Apple Calendar to prevent double bookings.
fi: Synkronoi aikataulusi henkilökohtaisen Apple-kalenterisi kanssa, jotta vältät päällekkäiset varaukset.

en: Sync your schedule with your personal Google Calendar to prevent double bookings.
fi: Synkronoi aikataulusi henkilökohtaisen Google-kalenterisi kanssa, jotta vältät päällekkäiset varaukset.

en: Sync your schedule with your personal Outlook Calendar to prevent double bookings.
fi: Synkronoi aikataulusi henkilökohtaisen Outlook-kalenterisi kanssa, jotta vältät päällekkäiset varaukset.

en: Tab title
fi: Välilehden otsikko

en: Table settings have been updated.
fi: Taulukon asetukset on päivitetty.

en: Tabs (All / Packages / Services)
fi: Välilehdet (Kaikki / Paketit / Palvelut)

en: Tag
fi: Valitse tai luo tunniste

en: Tag label
fi: Tunnisteen nimi

en: Tag label cannot be empty
fi: Tunnisteen nimi ei saa olla tyhjä

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Tax
fi: Vero

en: Tax amount
fi: Veron määrä

en: Tax details
fi: Verotiedot

en: Tax has been added.
fi: Vero on lisätty.

en: Tax has been deleted.
fi: Vero on poistettu.

en: Tax has been hidden.
fi: Verot on piilotettu.

en: Tax has been updated.
fi: Verot on päivitetty.

en: Tax is now visible.
fi: Verot näkyvät nyt.

en: Tax rate
fi: Verokanta

en: Tax rate name
fi: Verokannan nimi

en: Tax setup
fi: Verotuksen asetukset

en: Tax will be excluded from price calculation and showed separately.
fi: Verot eivät sisälly hinnan laskemiseen, vaan ne ilmoitetaan erikseen.

en: Tax will be included in price calculation.
fi: Verot sisältyvät hinnan laskelmaan.

en: Taxes
fi: Verot

en: Taxes overview
fi: Verot yleiskatsaus

en: Template name
fi: Mallin nimi

en: Test API key
fi: Testaa API-avain

en: Test SMS
fi: Testaa tekstiviesti

en: Test SMS sent successfully.
fi: Testiviesti lähetetty onnistuneesti.

en: Test WhatsApp
fi: Testaa WhatsApp

en: Test WhatsApp message sent successfully
fi: WhatsApp-viesti lähetetty onnistuneesti

en: Test client ID
fi: Testaa asiakastunnus

en: Test email
fi: Testaa sähköposti

en: Test email sent successfully.
fi: Testisähköposti lähetetty onnistuneesti.

en: Test mode
fi: Testitila

en: Test publishable key
fi: Testaa julkaistava avain

en: Test secret
fi: Testisalasana

en: Test secret Key
fi: Testaa salainen avain

en: Text
fi: Teksti

en: Text Mode
fi: Tekstitila

en: Text area
fi: Tekstialue

en: Text color
fi: Tekstin väri

en: Text color on background
fi: Tekstin väri taustalla

en: Text content
fi: Tekstisisältö

en: Thank you! Your booking is completed.
fi: Kiitos! Varauksesi on vastaanotettu.

en: Thank you! Your booking is completed and now is pending confirmation.
fi: Kiitos! Varauksesi on vastaanotettu ja odottaa vahvistusta.

en: The appointment can't be rescheduled.
fi: Tapaamista ei voi siirtää.

en: The coupon field is mandatory
fi: Kuponkikenttä on pakollinen

en: The coupon you entered is not valid
fi: Antamasi koodi ei ole kelvollinen

en: The currency in Amelia does not match the currency of your chosen Square location
fi: Amelian valuutta ei vastaa valitsemasi Square-sijainnin valuuttaa.

en: The customer didn’t provide an email address, so the invoice couldn’t be sent.
fi: Asiakas ei antanut sähköpostiosoitetta, joten laskua ei voitu lähettää.

en: The first row should not contain column names.
fi: Ensimmäisellä rivillä ei saa olla sarakkeiden nimiä.

en: The message body must be configured in the Facebook Developers settings.
fi: Viestin teksti on määritettävä Facebook Developers -asetuksissa.

en: The message header must be configured in the Facebook Developers settings. The character limit is 60 characters after placeholders are replaced.
fi: Viestin otsikko on määritettävä Facebook Developers -asetuksissa. Merkkien enimmäismäärä on 60 merkkiä, kun paikkamerkit on korvattu.

en: The original booking forms—Step-by-Step, Catalog, Event List, and Event Calendar—feature basic customization and label changes, serving as the foundation for our newer versions.
fi: Alkuperäiset varauslomakkeet – Step-by-Step, Catalog, Event List ja Event Calendar – sisältävät perustason mukautusmahdollisuudet ja nimimuutokset, ja ne toimivat uusien versioiden pohjana.

en: The package is time-limited to
fi: Palvelupaketti on aikarajoitettu

en: The payment will be done on-site.
fi: Maksu maksetaan paikan päällä.

en: The price will multiply by the number of people/spots
fi: Hinta kerrotaan henkilöiden lukumäärällä

en: The proposed date and time are different from your selected pattern due to unavailable time slots on the expected date and time.
fi: Ehdotettu päivämäärä ja kellonaika poikkeavat valitsemastasi mallista, koska odotetulla päivämäärällä ja kellonaikalla ei ole vapaita aikavälejä.

en: The proposed date is different from your selected pattern due to unavailable time slots on the expected date.
fi: Ehdotettu päivämäärä eroaa valitsemastasi mallista, koska odotetulla päivämäärällä ei ole vapaita aikavälejä.

en: The proposed time is different from your selected pattern due to unavailable time slots at the expected time.
fi: Ehdotettu aika eroaa valitsemastasi mallista, koska odotetulla ajalla ei ole vapaita aikavälejä.

en: The purchase code is invalid or it has expired
fi: Ostokoodi on virheellinen tai vanhentunut

en: The refund amount will be
fi: Palautuksen määrä on

en: The remaining balance can be paid on-site or through a payment link.
fi: Jäljellä oleva saldo voidaan maksaa paikan päällä tai maksulinkin kautta.

en: The resource name is only visible to you and won't appear during booking. It's used for internal management purposes.
fi: Resurssin nimi on näkyvissä vain sinulle, eikä se näy varauksen yhteydessä. Sitä käytetään sisäisiin hallintatarkoituksiin.

en: The resource quantity is counted separately for each selected location.
fi: Resurssien määrä lasketaan erikseen jokaiselle valitulle sijainnille.

en: The resource quantity is counted separately for each selected service.
fi: Resurssien määrä lasketaan erikseen jokaiselle valitulle palvelulle.

en: The resource quantity is shared across all selected services, employees, and locations.
fi: Resurssien määrä jaetaan kaikkien valittujen palveluiden, työntekijöiden ja sijaintien kesken.

en: The rest of the appointments can be booked later on the Customers panel.
fi: Loput ajanvarauksista voi varata myöhemmin Asiakaspaneelista.

en: The time slot step defined here will apply to all time slots across the plugin.
fi: Tässä määritelty aikaväli koskee kaikkia laajennuksen aikavälejä.

en: The time slot you tried to reschedule to is not available. Please select a different time slot for the selected date.
fi: Aikaväli, johon yritit siirtää varauksen, ei ole käytettävissä. Valitse toinen aikaväli valitsemallesi päivämäärälle.

en: The total number of people for the booking.
fi: Varauksen kokonaishenkilömäärä.

en: The total number of persons ({approvedPersonsCount}) exceeds the maximum capacity of {maxAppointmentCapacity}.
fi: Henkilöiden kokonaismäärä ({approvedPersonsCount}) ylittää enimmäiskapasiteetin ( {maxAppointmentCapacity}).

en: The total number of persons ({waitingPersonsCount}) exceeds the maximum waiting list capacity of {waitingListMaxCapacity}.
fi: Henkilöiden kokonaismäärä ({waitingPersonsCount}) ylittää jonotuslistan enimmäiskapasiteetin ( {waitingListMaxCapacity}).

en: There are no attendees yet...
fi: Osallistujia ei ole vielä...

en: There are no booked appointments for this package.
fi: Tälle paketille ei ole varattuja aikoja.

en: There are no days off yet...
fi: Osallistujia ei ole vielä...

en: There are no future events scheduled. Please create a new event.
fi: Tulevia tapahtumia ei ole suunniteltu. Luo uusi tapahtuma.

en: There are no packages. Please create a new package.
fi: Paketteja ei ole. Luo uusi paketti.

en: There are no results...
fi: Ei tuloksia...

en: There are no special days yet...
fi: Osallistujia ei ole vielä...

en: There are no upcoming events for this period
fi: Tulevia tapahtumia ei ole tälle ajanjaksolle

en: There are upcoming appointments for the {service} service.
fi: {service} -palvelulle on tulossa uusia tapaamisia.

en: There is an event in Google/Outlook Calendar that overlaps this one for a specific employee, are you sure you want to create another one?
fi: Google/Outlook-kalenterissa on tapahtuma, joka on päällekkäinen tietylle työntekijälle. Haluatko varmasti luoda toisen?

en: These employees will receive the package purchased e-mail notification when it is purchased without any appointments booked.
fi: Nämä työntekijät saavat sähköpostiviestin ostetusta paketista, kun se on ostettu ilman varattuja aikoja.

en: Third
fi: Kolmas

en: Third {day}
fi: Kolmas {day}

en: This & Future
fi: Tämä ja tulevaisuus

en: This Only
fi: Vain tämä

en: This appointment is a part of a package.
fi: Tämä nimitys on osa pakettia.

en: This booking is part of a package deal
fi: Tämä ajanvaraus on osa palvelupakettia

en: This category cannot be deleted because it is included in a package.
fi: Tätä luokkaa ei voi poistaa, koska se sisältyy pakettiin.

en: This category has services with {count} past appointment. | This category has services with {count} past appointments.
fi: Tässä kategoriassa on palveluja, joiden menneitä tapaamisia on {count}. | Tässä kategoriassa on palveluja, joiden menneitä tapaamisia on {count}.

en: This change will lead to a price increase for certain bookings. Do you want payment links to be created?
fi: Tämä muutos johtaa joidenkin varausten hintojen nousuun. Haluatko, että maksulinkit luodaan?

en: This charge type will not be be used when booking multiple appointments (cart feature or recurring feature) OR when booking event with multiple employees.
fi: Tätä maksutyyppiä ei käytetä, kun varataan useita tapaamisia (ostoskori- tai toistuva ominaisuus) TAI kun varataan tapahtuma, johon osallistuu useita työntekijöitä.

en: This coupon has expired
fi: Tämä kuponki on vanhentunut

en: This coupon is not valid anymore
fi: Tämä kuponki ei ole enää voimassa

en: This email is already in use. Please enter a different email address.
fi: Tämä sähköpostiosoite on jo käytössä. Anna toinen sähköpostiosoite.

en: This employee is the only one assigned to {service}.
fi: Tämä työntekijä on ainoa, joka on osoitettu osoitteeseen {service}.

en: This field is required
fi: Tämä kenttä on pakollinen

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: This file is forbidden for upload
fi: Tiedosto on kielletty ladattavaksi

en: This is a temporary WhatsApp token and will automatically expire after 24 hours. Make sure to complete the setup before it expires.
fi: Tämä on väliaikainen WhatsApp-tunnus, joka vanhenee automaattisesti 24 tunnin kuluttua. Varmista, että asetukset on tehty ennen tunnuksen vanhentumista.

en: This is a unique security token. Copy it into the 'Verify token' field in WhatsApp when creating a webhook. Since this token is used for logging, we recommend registering your webhook.
fi: Tämä on yksilöllinen suojaustoken. Kopioi se WhatsAppissa webhookia luotaessa 'Verify token' -kenttään. Koska tätä tokenia käytetään lokitusta varten, suosittelemme rekisteröimään webhookisi.

en: This is recurring event
fi: Tämä on toistuva tapahtuma

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Apple. Add this URI to your Apple project credentials under 'Redirect URIs'.
fi: Tämä on sovelluksesi polku, johon käyttäjät ohjataan Apple-todennuksen jälkeen. Lisää tämä URI Apple-projektisi tunnistetietoihin kohdassa "Redirect URIs" (Uudelleenohjaus-URI:t).

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Google. Add this URI to your Google project credentials under 'Authorized redirect URIs'.
fi: Tämä on sovelluksesi polku, johon käyttäjät ohjataan Google-todennuksen jälkeen. Lisää tämä URI Google-projektisi tunnistetietoihin kohdassa "Valtuutetut uudelleenohjaus-URI:t".

en: This is the path in your application where users will be redirected after authenticating with Outlook. Add this URI to the 'Redirect URIs' section in your Outlook application settings.
fi: Tämä on sovelluksesi polku, johon käyttäjät ohjataan Outlook-todennuksen jälkeen. Lisää tämä URI Outlook-sovelluksen asetusten kohtaan "Redirect URIs" (Uudelleenohjaus-URI:t).

en: This limit is based on the customer's email address.
fi: Tämä rajoitus perustuu asiakkaan sähköpostiosoitteeseen.

en: This location has {count} service connected to it. | This location has {count} services connected to it.
fi: Tähän sijaintiin on liitetty {count} -palvelu. | Tähän sijaintiin on liitetty {count} -palveluita.

en: This message is sent when a customer replies via WhatsApp, informing them that responses via WhatsApp are not supported.
fi: Tämä viesti lähetetään, kun asiakas vastaa WhatsAppin kautta, ja siinä ilmoitetaan, että vastauksia WhatsAppin kautta ei tueta.

en: This notification requires a cron job. Add the line below to your cron configuration.
fi: Tämä ilmoitus vaatii cron-tehtävän. Lisää alla oleva rivi cron-määritykseesi.

en: This option requires adding the payment link placeholder to your message templates.
fi: Tämä vaihtoehto edellyttää maksulinkin paikkamerkinnän lisäämistä viestipohjiisi.

en: This package deal will expire in
fi: Tämä pakettitarjous päättyy

en: This package has
fi: Tämä palvelupaketti on

en: This package has {count} appointment in the future. | This package has {count} appointments in the future.
fi: Tällä paketill {count} -tapaaminen tulevaisuudessa. | Tällä paketill {count} -tapaamista tulevaisuudessa.

en: This package has {count} appointment in the past. | This package has {count} appointments in the past.
fi: Tällä paketill {count} -tapaaminen aiemmin. | Tällä paketill {count} -tapaamista aiemmin.

en: This payment link is no longer valid. Please contact admin if you need assistance.
fi: Tämä maksulinkki ei ole enää käytettävissä. Ota yhteyttä sivuston ylläpitäjään, jos tarvitset apua.

en: This placeholder's content will be applied wherever it is used.
fi: Tämän paikkamerkinnän sisältö otetaan käyttöön kaikkialla, missä sitä käytetään.

en: This range
fi: Tämä alue

en: This service cannot be deleted because it is included in a package.
fi: Tätä palvelua ei voi poistaa, koska se sisältyy pakettiin.

en: This service does not have any extras
fi: Tällä palvelulla ei ole lisäpalveluja

en: This service has {count} appointment in the past. | This service has {count} appointments in the past.
fi: Tällä palvelulla on ollut aiemmin {count} tapaamista. | Tällä palvelulla on ollut aiemmin {count} tapaamista.

en: This service is available for booking in purchased package. Are you sure you want to delete this service?
fi: Tämä palvelu on varattavissa ostetussa paketissa. Haluatko varmasti poistaa tämän palvelun?

en: This service is available in a Package
fi: Vapaana palvelupaketissa

en: This service is available in a package
fi: Tämä palvelu on saatavana paketissa

en: This time slot is no longer available. Please select a different time.
fi: Tämä aikaväli ei ole enää käytettävissä. Valitse toinen aika.

en: This user has bookings in purchased package.. Are you sure you want to delete this user?
fi: Tällä käyttäjällä on varauksia ostetussa paketissa. Haluatko varmasti poistaa tämän käyttäjän?

en: This user has {count} appointment in the past. | This user has {count} appointments in the past.
fi: Tällä käyttäjällä on ollut aiemmin {count} tapaaminen. | Tällä käyttäjällä on ollut aiemmin {count} tapaamista.

en: This user is an attendee in future event. Are you sure you want to delete this user? | This user is an attendee in future events. Are you sure you want to delete this user?
fi: Tämä käyttäjä on tulevan tapahtuman osallistuja. Haluatko varmasti poistaa tämän käyttäjän? | Tämä käyttäjä on tulevien tapahtumien osallistuja. Haluatko varmasti poistaa tämän käyttäjän?

en: This widget shows monthly data instead of using the global date range.
fi: Tämä widget näyttää kuukausittaiset tiedot sen sijaan, että käyttäisi globaalia päivämääräaluetta.

en: Thu
fi: Torstai

en: Thursday
fi: Torstai

en: Ticket
fi: Liput

en: Ticket ID
fi: Liput

en: Ticket Name
fi: Lipun nimi

en: Ticket Type
fi: Lipputyyppi

en: Ticket Types
fi: Liput

en: Ticket cannot be scanned for this date
fi: Lippua ei voi skannata tänä päivänä.

en: Ticket code
fi: Lippukoodi

en: Ticket has already been scanned
fi: Palvelupaketti on tallennettu

en: Ticket is valid
fi: Liput

en: Ticket name
fi: Lipun nimi

en: Ticket not found
fi: Lippua ei löytynyt

en: Ticket not valid
fi: Lippu ei kelpaa

en: Ticket types
fi: Lipputyypit

en: Tickets
fi: Liput

en: Tickets for events with attendees will not be updated
fi: Osallistujien tapahtumien liput eivät päivitty

en: Time
fi: Aika

en: Time(s):
fi: Kertoja:

en: Time:
fi: Aika:

en: Time Range:
fi: Aikaväli:

en: Time Used Asc
fi: Käytetty aika Asc

en: Time Used Desc
fi: Käytetty aika Desc

en: Time frame
fi: Aikaväli:

en: Time needed after the appointment for rest, cleanup, or transition. During this period, the employee cannot be booked for any service.
fi: Aika, joka tarvitaan tapaamisen jälkeen lepoon, siivoukseen tai siirtymiseen. Tänä aikana työntekijää ei voi varata mihinkään palveluun.

en: Time needed before the appointment for preparation. During this period, the employee cannot be booked for any service.
fi: Aika, joka tarvitaan valmistautumiseen ennen tapaamista. Tänä aikana työntekijää ei voi varata mihinkään palveluun.

en: Time slot is unavailable
fi: Ajankohta ei ole vapaana

en: Time slot price
fi: Aikavälin hinta

en: Time slots are unavailable
fi: Ajankohta ei ole valittavissa

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Time zones
fi: Aikavyöhykkeet

en: Times bought
fi: Kertaa ostettu

en: Times used
fi: Käyttökerrat

en: Timetable
fi: Aikajana

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Tips & suggestions
fi: Vinkkejä ja ehdotuksia

en: Title section
fi: Otsikko-osio

en: Title text
fi: Otsikkoteksti

en: To
fi: Päättyy

en: To customer
fi: Asiakkaalle

en: To employee
fi: Työntekijälle

en: To enable Google Maps, enter your Google Maps API key in the Google General Settings.
fi: Ota Google Maps käyttöön syöttämällä Google Maps API -avain Google-yleisasetuksiin.

en: To receive automatic updates license activation is required. Please visit %s to activate Amelia.
fi: Automaattiset päivitykset edellyttävät lisenssin aktivointia. Aktivoi Amelia osoitteessa %s.

en: To reschedule your appointment, select an available date time from the calendar, then click Confirm.
fi: Jos haluat muuttaa ajanvarausta, valitse vapaana oleva aika kalenterista ja valitse sitten Vahvista.

en: To send a test SMS, please recharge your balance.
fi: Jos haluat lähettää testiviestin, lataa saldoasi.

en: To send a test email, please configure the 'Sender Email' in Notification Settings.
fi: Jos haluat lähettää testisähköpostin, määritä "Lähettäjän sähköpostiosoite" ilmoitusasetuksissa.

en: To use WhatsApp notifications, connect your WhatsApp account in Settings.
fi: Voit käyttää WhatsApp-ilmoituksia yhdistämällä WhatsApp-tilisi Asetukset-kohdassa.

en: Today
fi: Tänään

en: Toggle Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Tomorrow
fi: Huomenna

en: Top trends
fi: Suosituimmat trendit

en: Torch off
fi: Torch pois päältä

en: Total
fi: Yhteensä

en: Total Amount
fi: Kokonaismäärä

en: Total Amount:
fi: Kokonaismäärä:

en: Total Cost:
fi: Yhteensä:

en: Total Number of People:
fi: Henkilöiden kokonaismäärä:

en: Total Price
fi: Kokonaishinta

en: Total Services Booked
fi: Lajittele palvelut:

en: Total amount
fi: Yhteensä

en: Total appointments
fi: Kokonaismäärä tapaamisia

en: Total bookings
fi: Varaukset yhteensä

en: Total capacity
fi: Kokonaiskapasiteetti

en: Total custom fields
fi: Kustomoitujen kenttien kokonaismäärä

en: Total events
fi: Tapahtumien kokonaismäärä

en: Total extras
fi: Yhteensä ylimääräiset

en: Total number of appointments
fi: Tapaamisten kokonaismäärä

en: Total number of people:
fi: Kokonaismäärä:

en: Total payments
fi: Maksujen kokonaismäärä

en: Total people
fi: Kokonaismäärä

en: Total price
fi: Kokonaishinta

en: Total services booked
fi: Varattujen palveluiden kokonaismäärä

en: Total tickets
fi: Lippujen kokonaismäärä

en: Track customers who miss appointments or events without sending notifications.
fi: Seuraa asiakkaita, jotka eivät saavu sovittuihin tapaamisiin tai tapahtumiin, ilman että lähetät heille ilmoituksia.

en: Trainers
fi: Kouluttajat

en: Transaction
fi: Transaktio

en: Transaction #{count}
fi: Transaktio #{count}

en: Transaction details
fi: Transaktiotiedot

en: Transactions
fi: Transaktiot

en: Transfer
fi: Käännä

en: Transfer amount (%)
fi: Siirron määrä (%)

en: Translate
fi: Käännä

en: Trigger by attribute
fi: Laukaise attribuutin avulla

en: Trigger type
fi: Laukaisutyyppi

en: Try adjusting your filters or search criteria to find the services you're looking for.
fi: Yritä säätää suodattimia tai hakuehtoja löytääksesi etsimäsi palvelut.

en: Try adjusting your search or filters.
fi: Yritä muokata hakua tai suodattimia.

en: Try adjusting your search to find what you are looking for.
fi: Yritä muokata hakua löytääksesi etsimäsi.

en: Tue
fi: Ti

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Turn your services into high-value packages that customers love. Combine multiple appointments into a single, discounted offer that drives bigger, more confident purchases.
fi: Muuta palvelusi asiakkaiden rakastamiksi korkean arvon paketeiksi. Yhdistä useita tapaamisia yhdeksi alennettuun tarjoukseen, joka kannustaa suurempiin ja varmempiin ostoksiin.

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type Asc
fi: Tyyppi Asc

en: Type Desc
fi: Tyyppi Kuvaus

en: URL on which will user be redirected if appointment can't be canceled because of 'Minimum time required before canceling' value
fi: URL, johon käyttäjä ohjataan, jos tapaamista ei voida peruuttaa "Peruuttamiseen vaadittava vähimmäisaika" -arvon vuoksi.

en: Unable to complete plugin activation. Please try again.
fi: Lisäosan aktivointia ei voitu viimeistellä. Yritä uudelleen.

en: Unable to deactivate plugin. Please try again later.
fi: Lisäosan poistaminen käytöstä ei onnistu. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Unable to retrieve payments results
fi: Maksutulosten hakeminen ei onnistu

en: Unable to save custom fields positions
fi: Mukautettujen kenttien sijaintien tallentaminen ei onnistu

en: Unavailable Time Slots
fi: Ei käytettävissä olevat aikavälit

en: Unavailable date background
fi: Ei saatavilla -päivämäärän tausta

en: Unavailable date text
fi: Ei saatavilla -päivämääräteksti

en: Unavailable time slots
fi: Ei käytettävissä olevat aikavälit

en: Unblock
fi: Poista esto

en: Unblock customer
fi: Poista asiakkaan esto

en: Undelivered
fi: Ei toimitettu

en: Unfortunately a server error occurred and your email was not sent.
fi: Sähköpostia ei voitu lähettää palvelinvirheen takia.

en: Unique (Location)
fi: Ainutlaatuinen (sijainti)

en: Unique (Service)
fi: Ainutlaatuinen (palvelu)

en: Unit price
fi: Yksikköhinta

en: Unlimited
fi: Rajaton

en: Unsuccessful cancellation redirect URL
fi: Epäonnistunut peruutusohjaus-URL

en: Until
fi: Kunnes

en: Until:
fi: Päättyminen:

en: Until when?
fi: Kunnes?

en: Upcoming
fi: Tulevat

en: Upcoming appointments
fi: Tulevat ajanvaraukset

en: Upcoming events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Upcoming events section
fi: Tulevat tapahtumat -osio

en: Update
fi: Päivitä

en: Update Service Settings
fi: Päivitä palvelun asetukset

en: Update booking status automatically
fi: Päivitä varausstatus automaattisesti

en: Update booking status to approved after succesfull payment from link
fi: Päivitä varauksen tila hyväksytyksi, kun maksu on suoritettu onnistuneesti linkistä.

en: Update following
fi: Päivitä tulevat

en: Update for All
fi: Päivitä kaikki

en: Update for all
fi: Päivitä kaikille

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload file here
fi: Lataa tiedosto tähän

en: Upload image
fi: Lataa kuva

en: Usage
fi: Käyttö

en: Usage limit
fi: Käyttörajoitus

en: Use Global Colors
fi: Käytä globaaleja värejä

en: Use custom fields as intake forms to collect customer information during booking.
fi: Käytä mukautettuja kenttiä lomakkeina asiakastietojen keräämiseen varauksen yhteydessä.

en: Use service duration for booking a time slot
fi: Käytä palvelun kestoa varausten aikavälinä

en: Use this placeholder:
fi: Käytä tätä paikkamerkkiä:

en: Used
fi: Käytetty

en: Used coupon
fi: Käytetty kuponki

en: User
fi: Käyttäjä

en: User Profile
fi: Käyttäjäprofiili

en: User profile
fi: Käyttäjäprofiili

en: VAT
fi: ALV

en: VAT info
fi: ALV-tiedot

en: VAT number
fi: ALV-numero

en: Valid Until:
fi: Voimassaoloaika:

en: Valid first and last names are required fields.
fi: Oikeat etu- ja sukunimet ovat pakollisia kenttiä.

en: Valid until
fi: Voimassaoloaika

en: Validate required custom fields in the backend
fi: Vahvista vaaditut mukautetut kentät taustapuolella

en: Validate ticket
fi: Ajan Valitseminen

en: Value
fi: Arvo

en: Verification expired. Please try again.
fi: Vahvistus on päättynyt. Yritä uudelleen.

en: Version
fi: Valitse lomake, jota haluat muokata. Vaiheittainen 2.0 -lomake on uusi ja parannettu versio, joka tarjoaa paremman suunnittelun ja käyttökokemuksen sekä paremman nopeuden.

en: Video tutorials
fi: Video-oppaat

en: Videos
fi: Videot

en: View
fi: Näytä

en: View All
fi: Näytä

en: View Cart
fi: Näytä lisää

en: View Employees
fi: Uusi työntekijä

en: View Less Packages
fi: Näytä viesti

en: View More
fi: Näytä lisää

en: View More Packages
fi: Uusi Palvelupaketti

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: View all photos
fi: Näytä kaikki sijainnit

en: View appointments
fi: Näytä tapaamiset

en: View booking
fi: Näytä varaus

en: View employees
fi: Näytä työntekijät

en: View events
fi: Tapahtumien katselu

en: View in Calendar
fi: Näytä kalenterissa

en: View in Package
fi: Uusi Palvelupaketti

en: View invoice
fi: Näytä lasku

en: View less packages
fi: Näytä vähemmän paketteja

en: View message
fi: Näytä viesti

en: View more
fi: Näytä lisää

en: View more packages
fi: Näytä lisää paketteja

en: View packages
fi: Näytä paketit

en: View pricing for
fi: Katso hinnat

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Visible at
fi: Näkyvissä

en: Waiting
fi: Odotetaan

en: Waiting button background color
fi: Odotuspainikkeen taustaväri

en: Waiting button text color
fi: Odotuspainikkeen tekstin väri

en: Waiting for payment
fi: Odotetaan maksua

en: Waiting list
fi: Odotuslista

en: Waiting list availability
fi: Odotuslistan saatavuus

en: Waiting list background
fi: Odotuslistan tausta

en: Waiting list capacity
fi: Odotuslistan kapasiteetti

en: Waiting list capacity must be at least 1
fi: Odotuslistan kapasiteetin on oltava vähintään 1.

en: Waiting list confirmation
fi: Odotuslistan vahvistus

en: Waiting list is empty
fi: Odotuslista on tyhjä

en: Waiting list text
fi: Odotuslistan teksti

en: Warning
fi: Varoitus

en: Watch on YouTube
fi: Katso YouTubessa

en: We'll notify you if a spot opens up.
fi: Ilmoitamme sinulle, jos paikka vapautuu.

en: We'll notify you if a spot opens up and your booking is approved.
fi: Ilmoitamme sinulle, jos paikka vapautuu ja varauksesi hyväksytään.

en: We've prepared a .csv file with the customers that were not imported. After fixing the issues, you can try again.
fi: Olemme valmistaneet .csv-tiedoston, joka sisältää asiakkaat, joita ei ole tuotu. Kun olet korjannut ongelmat, voit yrittää uudelleen.

en: We were unable to cancel your booking. Please contact admin for assistance with canceling this booking.
fi: Emme pystyneet peruuttamaan varausta. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan, jotta hän voi auttaa sinua peruuttamaan varauksen.

en: We were unable to process your booking, and it was rejected. Please contact admin if you need help or want to try booking again.
fi: Emme pystyneet käsittelemään varauksiasi, ja se hylättiin. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan, jos tarvitset apua tai haluat yrittää varata uudelleen.

en: Webhooks
fi: Webhookit

en: Webhooks setup
fi: Webhookien asetukset

en: Website
fi: Verkkosivu

en: Wed
fi: Ke

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Week
fi: Viikko

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Weeks
fi: Viikkoa

en: Welcome Back
fi: Mene Takaisin

en: Welcome back
fi: Tervetuloa takaisin

en: Welcome to Amelia!
fi: Tervetuloa Ameliaan!

en: Wellness
fi: Hyvinvointi

en: What's New
fi: Luo uusi

en: WhatsApp Not Connected
fi: WhatsApp ei ole yhteydessä

en: WhatsApp auto-reply message
fi: WhatsAppin automaattinen vastausviesti

en: WhatsApp business account ID
fi: WhatsApp-yritystilin tunnus

en: WhatsApp history
fi: WhatsApp-historia

en: WhatsApp settings
fi: WhatsApp-asetukset

en: WhatsApp setup
fi: WhatsApp-asetukset

en: WhatsApp webhook callback URL
fi: WhatsApp-webhook-kutsun URL-osoite

en: WhatsApp webhook verify token
fi: WhatsApp-webhook-todentamistunnus

en: When disabled, the employee chosen during the first booking will be used for this service throughout the entire package.
fi: Kun tämä toiminto on pois käytöstä, ensimmäisen varauksen yhteydessä valittu työntekijä käytetään koko paketin ajan.

en: When enabled, all entities (services, employees, locations, packages, and tags) load as soon as the page opens, instead of being loaded dynamically via AJAX.
fi: Kun tämä on käytössä, kaikki entiteetit (palvelut, työntekijät, sijainnit, paketit ja tunnisteet) ladataan heti sivun avaamisen yhteydessä, eikä niitä ladata dynaamisesti AJAXin kautta.

en: When enabled, customers will receive a Google Calendar invitation for the event.
fi: Kun tämä on käytössä, asiakkaat saavat tapahtumasta kutsun Google-kalenteriin.

en: When enabled, customers will see all attendees listed in their Google Calendar event.
fi: Kun tämä on käytössä, asiakkaat näkevät kaikki osallistujat Google-kalenterin tapahtumaluettelossa.

en: When enabled, reminders will not be sent if a booking is made within the selected time before the appointment or event.
fi: Kun tämä toiminto on käytössä, muistutuksia ei lähetetä, jos varaus tehdään valitun ajan kuluessa ennen tapaamista tai tapahtumaa.

en: When enabled, the total number of appointments is shared across the entire package instead of being set per service.
fi: Kun tämä on käytössä, tapaamisten kokonaismäärä jaetaan koko paketin kesken sen sijaan, että se asetettaisiin palveluittain.

en: When enabled, the “Subscribe” checkbox will be selected by default. Customers can manually uncheck it if they do not wish to join your Mailchimp list.
fi: Kun tämä asetus on käytössä, ”Tilaa” -valintaruutu on valittuna oletuksena. Asiakkaat voivat poistaa valinnan manuaalisesti, jos he eivät halua liittyä Mailchimp-postituslistallesi.

en: When recurring dates are unavailable
fi: Kun toistuvat päivämäärät eivät ole käytettävissä

en: When this option is deactivated, the booking will be<br/>determined based on the Default Time Slot Step
fi: Kun tämä vaihtoehto on pois käytöstä, varaus määritetään oletusarvoisen aikavälin perusteella (<br/>).

en: Whole amount
fi: Kokonaismäärä

en: Without expiration
fi: Ilman vanhenemista

en: WooCommerce Order Id
fi: WooCommerce-tilausnumero

en: WooCommerce Product
fi: WooCommerce-tuote

en: WooCommerce Service
fi: WooCommerce Palvelu

en: WooCommerce Thank you page
fi: WooCommerce Kiitos sivu

en: WooCommerce payment link
fi: WooCommerce-maksulinkki

en: Woo Order Id
fi: Woo tilaustunniste

en: WordPress User
fi: WordPress-käyttäjä

en: WordPress user
fi: WordPress-käyttäjä

en: Work Hours
fi: Työajat

en: Work hours
fi: Työaika

en: Work hours setup
fi: Työajan asetukset

en: Working Hours
fi: Työajat

en: Working hours
fi: Työaika

en: Wrong address?
fi: Väärä osoite?

en: Year
fi: Vuosi

en: Yearly
fi: Vuosittain

en: Years
fi: Vuodet

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yoga
fi: Jooga

en: You're changing settings that have been individually configured for employees. Do you want to apply these changes to all employees?
fi: Olet muuttamassa asetuksia, jotka on määritetty yksilöllisesti työntekijöille. Haluatko soveltaa näitä muutoksia kaikkiin työntekijöihin?

en: You're editing a recurring event. Apply changes only to this one, or to this and all future events? Note: Tickets for events with attendees will not be updated.
fi: Olet muokkaamassa toistuvaa tapahtumaa. Haluatko soveltaa muutokset vain tähän tapahtumaan vai tähän ja kaikkiin tuleviin tapahtumiin? Huomaa: Tapahtumien lippuja, joihin on ilmoittautunut osallistujia, ei päivitetä.

en: You are currently connected to Google Calendar by Admin. Overriding Google Calendar connection is not available.
fi: Olet tällä hetkellä yhteydessä Google-kalenteriin järjestelmänvalvojan kautta. Google-kalenterin yhteyden ohittaminen ei ole mahdollista.

en: You are currently connected to Outlook Calendar by Admin. Overriding Outlook Calendar connection is not available.
fi: Olet tällä hetkellä yhteydessä Outlook-kalenteriin järjestelmänvalvojan kautta. Outlook-kalenterin yhteyden ohittaminen ei ole mahdollista.

en: You are on the waiting list with position
fi: Olet jonotuslistalla sijalla

en: You are the only provider for this service
fi: Olet tämän palvelun ainoa tarjoaja.

en: You are the only provider on
fi: Olet ainoa palveluntarjoaja

en: You are using a form that will be outdated soon!
fi: Käytät lomaketta, joka vanhenee pian!

en: You can also cancel and delete its future events.
fi: Voit myös peruuttaa ja poistaa sen tulevat tapahtumat.

en: You can also cancel its future events.
fi: Voit myös peruuttaa sen tulevat tapahtumat.

en: You can also clear all filters to view all services.
fi: Voit myös tyhjentää kaikki suodattimet nähdäksesi kaikki palvelut.

en: You can also delete its future events.
fi: Voit myös poistaa sen tulevat tapahtumat.

en: You can also open its future events.
fi: Voit myös avata sen tulevat tapahtumat.

en: You can edit or delete each appointment
fi: Voit muokata tai poistaa yksittäisiä tapahtumia

en: You can find below the appointments you selected for booking. If you want to book more, click on the button below.
fi: Alla näet valitsemasi varaukset. Jos haluat varata lisää, napsauta alla olevaa painiketta.

en: You can import the following columns: First name, Last name, Email, Phone, Gender, Birthday, Note.
fi: Voit tuoda seuraavat sarakkeet: Etunimi, Sukunimi, Sähköposti, Puhelin, Sukupuoli, Syntymäpäivä, Muistiinpanot.

en: You can use this coupon for next booking:
fi: Voit käyttää tätä alennuskuponkia seuraavassa varauksessasi:

en: You can use this option to export attendees in CSV file<br/>for the selected event.
fi: Voit viedä valitun tapahtuman osallistujat<br/>CSV-tiedostoon.

en: You don't have any appointments
fi: Sinulla ei ole yhtään tapaamista.

en: You don't have any custom fields here yet...
fi: Mukautettuja kenttiä ei ole lisätty...

en: You don't have any events
fi: Sinulla ei ole tapahtumia

en: You don't have any packages
fi: Sinulla ei ole paketteja

en: You have already booked this appointment
fi: Olet jo varannut tämän ajanvarauksen

en: You have already booked this event
fi: Olet jo varannut tähän tapahtuman

en: You have appointments for
fi: Sinulla on varauksia palveluun

en: You have appointments for this service
fi: Sinulla on varauksia tähän palveluun

en: You have disabled all available payment methods. The default payment method from the general settings will be used instead.
fi: Olet poistanut käytöstä kaikki käytettävissä olevat maksutavat. Sen sijaan käytetään yleisten asetusten oletusmaksutapaa.

en: You have entered an incorrect email.
fi: Olet antanut virheellisen sähköpostiosoitteen.

en: You have entered an incorrect password.
fi: Olet antanut virheellisen salasanan.

en: You have reached maximum number of registered domains
fi: Rekisteröityjen verkkotunnusten enimmäismäärä on saavutettu

en: You have successfully declined this booking request. The status has been updated in the system.
fi: Olet hylännyt tämän varauspyynnön onnistuneesti. Tila on päivitetty järjestelmässä.

en: You will be redirected to the payment checkout.
fi: Sinut uudelleenohjataa maksuun kassalla.

en: Your API key
fi: API-avaimesi

en: Your ID must include at least one letter
fi: Tunnuksen on sisällettävä vähintään yksi kirjain

en: Your Information
fi: Sinun Tietosi

en: Your Name
fi: Nimesi

en: Your balance has been recharged.
fi: Saldoasi on ladattu.

en: Your booking has been canceled.
fi: Varaus on peruttu.

en: Your booking has been successfully canceled. If you have any questions or wish to reschedule, please contact admin.
fi: Varauksesi on peruutettu onnistuneesti. Jos sinulla on kysyttävää tai haluat muuttaa varauksen ajankohtaa, ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan.

en: Your booking has been successfully completed and approved. You're all set and can expect everything to proceed smoothly.
fi: Varauksesi on tehty ja hyväksytty. Kaikki on valmista ja voit odottaa, että kaikki sujuu ongelmitta.

en: Your booking was approved, but there was an issue completing the process. Please reach out to admin to ensure everything is properly recorded.
fi: Varauksesi on hyväksytty, mutta prosessin loppuun saattamisessa ilmeni ongelma. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan varmistaaksesi, että kaikki on kirjattu oikein.

en: Your booking was successfully processed, but it could not be approved. Please contact admin if you need assistance.
fi: Varauksesi on käsitelty onnistuneesti, mutta sitä ei voitu hyväksyä. Ota yhteyttä järjestelmänvalvojaan, jos tarvitset apua.

en: Your card's expiration date is incomplete
fi: Korttisi vanhenemispäivä on virheellinen

en: Your card's expiration year is in the past
fi: Korttisi vanhenemisvuosi on menneisyydessä

en: Your card's security code is incomplete
fi: Korttisi suojauskoodi on virheellinen

en: Your card number is incomplete
fi: Korttisi numero on virheellinen

en: Your card number is invalid
fi: Korttisi numero ei kelpaa

en: Your current changes will be lost.
fi: Nykyiset muutoksesi tulevat katoamaan.

en: Your data will be saved before redirecting to another form.
fi: Tietosi tallennetaan ennen siirtymistä toiseen lomakkeeseen.

en: Your information
fi: Tietosi

en: Your name
fi: Nimesi

en: Your password has been changed successfully. Use your new password to log in.
fi: Salasanan palautus onnistui

en: Your password has been reset successfully.
fi: Salasanasi on nollattu onnistuneesti.

en: Your postal code is incomplete
fi: Postinumero on virheellinen

en: Zoom Join Link (Participants)
fi: Zoom-liittymislinkki (osallistujat)

en: Zoom Link
fi: Zoom-linkki

en: Zoom Links
fi: Zoom-linkit

en: Zoom Start Link (Host)
fi: Zoom-aloituslinkki (järjestäjä)

en: Zoom User
fi: Zoom-käyttäjä

en: Zoom WP hooks
fi: Zoom WP -koukut

en: Zoom join meeting (participants) link
fi: Zoom-kokoukseen liittyminen (osallistujat) -linkki

en: Zoom link
fi: Zoom-linkki

en: Zoom setup
fi: Zoom-asetukset

en: Zoom start meeting (hosts) link
fi: Zoom-kokouksen aloittaminen (isännät) -linkki

en: Zoom user
fi: Zoom-käyttäjä

en: (Paying now)
fi: (Maksetaan nyt)

en:  (Incl. Tax)
fi:  (sis. verot)

en: and
fi: ja

en: application ID, client ID and client secret
fi: sovelluksen tunnus, asiakastunnus ja asiakassalasana

en: application (client) ID and secret
fi: sovelluksen (asiakkaan) tunnus ja salainen avain

en: appointment is required to be booked now.
fi: ajanvaraus tulee varata nyt.

en: appointment slots left to be booked
fi: ajanvaraus aikoja jäljellä varattavana

en: appointments are required to be booked now.
fi: ajanvaraukset tulee varaa nyt.

en: at
fi: joka

en: book appointments before the deal expires!
fi: Sinulla on varauksia tähän palveluun

en: day
fi: päivä

en: days
fi: päivää

en: employee
fi: työntekijä

en: employees
fi: työntekijät

en: employees.
fi: työntekijät.

en: filled
fi: täytetty

en: from
fi: alkaen

en: iCloud App-specific Password
fi: iCloud-sovelluskohtainen salasana

en: iCloud Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: iCloud app-specific password
fi: iCloud-sovelluskohtainen salasana

en: iCloud email address
fi: iCloud-sähköpostiosoite

en: iCloud email address and iCloud app-specific password
fi: iCloud-sähköpostiosoite ja iCloud-sovelluskohtainen salasana

en: includes
fi: sisältää

en: includes:
fi: sisältää:

en: locations
fi: sijainnit

en: mandatory notice
fi: Pakollinen Kenttä:

en: month
fi: kuukausi

en: months
fi: kuukautta

en: of
fi: /

en: on
fi: päivänä

en: out of
fi: /

en: people
fi: henkilöt

en: people waiting
fi: odottavat ihmiset

en: person
fi: henkilö

en: person waiting
fi: odottava henkilö

en: placeholder
fi: Paikkamerkki

en: plain
fi: tavallinen

en: reCAPTCHA Type
fi: reCAPTCHA-tyyppi

en: reCAPTCHA challenge expired. Please try again.
fi: reCAPTCHA-haaste on vanhentunut. Yritä uudelleen.

en: reCAPTCHA configuration is invalid.
fi: reCAPTCHA-määritykset eivät ole kelvollisia.

en: reCAPTCHA could not be loaded.
fi: reCAPTCHA-tunnistusta ei voitu ladata.

en: reCAPTCHA on Customer Panel
fi: reCAPTCHA asiakaspaneelissa

en: reCAPTCHA on Employee Panel
fi: reCAPTCHA työntekijäpaneelissa

en: reCAPTCHA setup
fi: reCAPTCHA-asetukset

en: reCAPTCHA validation failed.
fi: reCAPTCHA-vahvistus epäonnistui.

en: results
fi: tulosta

en: service
fi: palvelu

en: services
fi: palvelua

en: settings
fi: asetukset

en: slot left
fi: paikka jäljellä

en: slots left
fi: paikkoja jäljellä

en: slots you selected are busy. We offered you the nearest time slots instead.
fi: valitut kohdat ovat varattuja. Tarjosimme sinulle sen sijaan lähimmän vapaan kohdan.

en: spot left
fi: paikka jäljellä

en: spots left
fi: paikkoja jäljellä

en: text
fi: teksti

en: ticket left
fi: Lipun nimi

en: tickets left
fi: paikkoja jäljellä

en: to
fi: päättyen

en: try different email
fi: Lisää sähköposti

en: until
fi: päättyen

en: week
fi: viikko

en: weeks
fi: viikot

en: {booked}/{total} Booked
fi: {booked}/{total} Varattu

en: {count} Appointment | {count} Appointments
fi: {count} Tapaaminen | {count} Tapaamiset

en: {count} Assigned
fi: {count} Määritetty

en: {count} Attendee | {count} Attendees
fi: {count} Osallistuja | {count} Osallistujat

en: {count} Day | {count} Days
fi: {count} Päivä | {count} päivää

en: {count} Employees
fi: {count} Työntekijät

en: {count} Extras
fi: {count} Lisävarusteet

en: {count} Month | {count} Months
fi: {count} Kuukausi | {count} Kuukautta

en: {count} Selected
fi: {count} Valittu

en: {count} Service | {count} Services
fi: {count} Palvelu | {count} -palvelut

en: {count} Spots
fi: {count} Paikat

en: {count} Total
fi: {count} Yhteensä

en: {count} Week | {count} Weeks
fi: {count} Viikko | {count} Viikot

en: {count} appointment has been deleted. | {count} appointments have been deleted.
fi: {count} Tapaaminen on poistettu. | {count} Tapaamiset on poistettu.

en: {count} appointment has not been deleted. | {count} appointments have not been deleted.
fi: {count} tapaamista ei ole poistettu. | {count} tapaamisia ei ole poistettu.

en: {count} coupon has been deleted. | {count} coupons have been deleted.
fi: {count} kuponki on poistettu. | {count} kupongit on poistettu.

en: {count} coupon has not been deleted. | {count} coupons have not been deleted.
fi: {count} kuponkia ei ole poistettu. | {count} kuponkeja ei ole poistettu.

en: {count} customer could not be deleted due to future bookings. | {count} customers could not be deleted due to future bookings.
fi: {count} asiakasta ei voitu poistaa tulevien varauksien vuoksi. | {count} asiakkaita ei voitu poistaa tulevien varauksien vuoksi.

en: {count} customer deleted. | {count} customers deleted.
fi: {count} asiakas poistettu. | {count} asiakkaat poistettu.

en: {count} customers were not imported due to missing First Name, Last Name, invalid Email, Phone number, or a combination of these reasons.
fi: {count} asiakkaita ei tuotu, koska etunimi, sukunimi, sähköpostiosoite tai puhelinnumero puuttuivat tai olivat virheellisiä tai näiden syiden yhdistelmä.

en: {count} customers with the same email address already exist in your customer list. If you choose to overwrite these records, some of their current data will be replaced with new information.
fi: {count} asiakkaita, joilla on sama sähköpostiosoite, on jo olemassa asiakasluettelossasi. Jos päätät korvata nämä tietueet, osa niiden nykyisistä tiedoista korvataan uusilla tiedoilla.

en: {count} day | {count} days
fi: {count} päivä | {count} päivää

en: {count} employee has been deleted. | {count} employees have been deleted.
fi: {count} työntekijä on poistettu. | {count} työntekijää on poistettu.

en: {count} employee has not been deleted due to future bookings. | {count} employees have not been deleted due to future bookings.
fi: {count} työntekijää ei ole poistettu tulevien varauksien vuoksi. | {count} työntekijöitä ei ole poistettu tulevien varauksien vuoksi.

en: {count} event booking has been deleted. | {count} event bookings have been deleted.
fi: {count} Tapahtuman varaus on poistettu. | {count} Tapahtuman varaukset on poistettu.

en: {count} event booking has not been deleted. | {count} event bookings have not been deleted.
fi: {count} Tapahtuman varaus ei ole poistettu. | {count} Tapahtuman varaukset eivät ole poistettu.

en: {count} event has been deleted. | {count} events have been deleted.
fi: {count} tapahtuma on poistettu. | {count} tapahtumaa on poistettu.

en: {count} event | {count} events
fi: {count} tapahtuma | {count} tapahtumat

en: {count} hour | {count} hours
fi: {count} tunti | {count} tuntia

en: {count} item selected | {count} items selected
fi: {count} valittu kohde | {count} valittua kohdetta

en: {count} location has been deleted. | {count} locations have been deleted.
fi: {count} sijainti on poistettu. | {count} sijainnit on poistettu.

en: {count} location has not been deleted due to future bookings. | {count} locations have not been deleted due to future bookings.
fi: {count} Sijaintia ei ole poistettu tulevien varauksien vuoksi. | {count} Sijainteja ei ole poistettu tulevien varauksien vuoksi.

en: {count} minute | {count} minutes
fi: {count} minuutti | {count} minuuttia

en: {count} month | {count} months
fi: {count} kuukausi | {count} kuukautta

en: {count} package booking has been deleted. | {count} package bookings have been deleted.
fi: {count} paketin varaus on poistettu. | {count} paketin varaukset on poistettu.

en: {count} package booking has not been deleted. | {count} package bookings have not been deleted.
fi: {count} paketin varaus ei ole poistettu. | {count} paketin varaukset eivät ole poistettu.

en: {count} package has been deleted. | {count} packages have been deleted.
fi: {count} paketti on poistettu. | {count} pakettia on poistettu.

en: {count} package has not been deleted due to future bookings. | {count} packages have not been deleted due to future bookings.
fi: {count} Pakettia ei ole poistettu tulevien varauksien vuoksi. | {count} Paketteja ei ole poistettu tulevien varauksien vuoksi.

en: {count} resource has been deleted. | {count} resources have been deleted.
fi: {count} resurssi on poistettu. | {count} resurssit on poistettu.

en: {count} resource has not been deleted. | {count} resources have not been deleted.
fi: {count} resurssia ei ole poistettu. | {count} resursseja ei ole poistettu.

en: {count} service has been deleted. | {count} services have been deleted.
fi: {count} palvelu on poistettu. | {count} palvelut on poistettu.

en: {count} service has not been deleted. | {count} services have not been deleted.
fi: {count} palvelua ei ole poistettu. | {count} palveluja ei ole poistettu.

en: {count} tax has been deleted. | {count} taxes have been deleted.
fi: {count} vero on poistettu. | {count} verot on poistettu.

en: {count} tax has not been deleted. | {count} taxes have not been deleted.
fi: {count} veroa ei ole poistettu. | {count} veroja ei ole poistettu.

en: {count} week | {count} weeks
fi: {count} viikko | {count} viikkoa

en: {count}x Appointment | {count}x Appointments
fi: {count}x Tapaaminen | {count}x Tapaamiset

en: {successfulImports} out of {totalRows} customers have been imported to your customer list.
fi: {successfulImports} {totalRows} -asiakasta on tuotu asiakaskuntaasi.

en: ‘Booking date and time’ will set the limit based on the date when the booking is created, regardless of the event’s date and time.<br>The ‘Event start date and time’ will set it based on the event’s start date and time.
fi: ”Varauspäivä ja -aika” asettaa rajan varauksen luomispäivän perusteella, riippumatta tapahtuman päivämäärästä ja kellonajasta.<br>”Tapahtuman alkamispäivä ja -aika” asettaa rajan tapahtuman alkamispäivän ja -ajan perusteella.
